Komentowana treść: Promocja wiosenna eFUNZINe
[#1] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe
Łoł 2350zł za PG i to w promocji! To ta PG jest robiona z Tytanu Złota i wysadzana szmaragdami? (wiem wiem, że każda PG jest budowana mni ze złota, ale ta chyba w całości)..
[#2] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@C2H5OH, post #1

Zapomniałeś o platynie ;)
[#3] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@C2H5OH, post #1

Odejmij 550 za system i zostaje 1800. Czy to dużo w porównaniu do innych propozycji Efunzine (np używanej PG Pegasos II za 1900) pozostawiam Twojej obiektywnej ocenie :)
[#4] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@C2H5OH, post #1

zrób taką samą i sprzedawaj za połowę ceny.
[#5] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@quaint, post #4

niech sobie robi promocje..nikt nie zmusza do zakupu :)
[#6] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe
Niektorzy widze to juz sie tak do uzywek przyzwyczaili, ze nowa plyta to dla nich ufo :) Spokojnie, pare lat i sam z drugiej reki tez bedzie kosztowala tyle co minimak ;)
[#7] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@pawelini, post #6

heh szkoda tylko ze nadal bedzie kilkukrotnie nedzniejsza od wspomnianego przez Ciebie mini:)
[#8] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe
Ciekawe, jaka jest realna wartość tego sprzętu(nie licząc AOS4) jak miałbym strzelać to jakieś 300zł ?
Oczywiście zaraz masa odpowiedzi - sam zaprojektuj itp... ale fakt jest faktem, że chyba wiele się nie pomyliłem ?
[#9] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@fazior, post #7

Przyganial kociol garnkowi ;) Za cztery stowki to peceta mozna uszyc, ze hohoho ;) A przyznac sie, ktory kupil minimaka z 64vram za 1500 ? Przeciez to ewidentnie ktos pod mosa. To juz nie jest przegiecie ? :P
[#10] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@C2H5OH, post #1

"... wynosi 2349 zł brutto"

..a gdzie jest slowo "JEDYNE" ?
[#11] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@pawelini, post #9

Miniaka z 64 MB VRAM mozna kupić już za 750 zł. A że ktoś przepłacił... to już jego sprawa.
Co do spadku cen sprzętu w rodzaju Sam to moze być różnie. Mój Peg, którego byłem drugim posiadaczem, poszedł po 3 trzech latach u mnie za mniej więcej tyle, ile za niego dałem. Co oczywiście po uwzględnieniu inflacji daje pewien spadek wartości, ale w odniesieniu do mainstreamowego sprzętu komputerowego jest to wynik rewelacyjny. Po prostu sprzęt niszowy rządzi się własnymi prawami (oczywiście jest to truizm, bo kto o zdrowych zmysłach kupuje niszowy sprzęt klasy Pega, lub co gorsza Sam za równowartość przeciętnej pensji w PL?)
[#12] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@wali7, post #11

Teraz trochę drożej.. bo kurs waluty się zmienił.. ale w granicach $300 można spokojnie kupić.. tylko transport trochę kosztuje...
[#13] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@MaaG^dA, post #12

Ja dałem 320$, w idealnym stanie z airportem i 1GB ramu. Uważam że to dobra cena za taki sprzęt pod którym MorphOS wymiata.
[#14] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@pawelini, post #6

Patrzysz na całość przez pryzmat nowe / stare co ma się ni jak do oczekiwań potencjalnego nabywcy, który kieruje się ceną w stosunku do możliwości. Jeśli ktoś zdecydował się na zakup sprzętu i jego amiewolucja jest świadomą decyzją, chce by dany sprzęt i system spełniał jego oczekiwania dziś i jutro. Komputera nie kupuje się co dziennie nawet z niszowego podwórka. Naprawdę, nie sądzę by ktokolwiek chciał kupować SAM440 z drugiej ręki za jak to określiłeś parę lat, bo po co? Skoro opłacalność tego już dziś jest niewielka. To już lepiej kupić Pega bo daje więcej możliwości, co dobitnie widać po użytkownikach z sąsiedniego portalu, którzy upodobali sobie OS4 i preferują starszą konstrukcje, w postaci używanego Pega niż Twoje "ufo", które mimo, że nowe i na gwarancji to nie było jak widać wystarczająco kuszące. ;)
[#15] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@RadziN, post #14

Nie znasz sie :) niewazne jak wolny jest sprzet, wazne ze ma blogoslawienstwo kb. Mak jest bad bo tak mowi kb. Amen. Ps A tak juz bardziej powaznie to chyba kazdy normalny czlowiek widzi nedze tego urzadzenia i sufitowa cene i ma w powazaniu argument nowosciowo/gwarancyjny. Ja tam wole rocznego meska niz nowe tata nano:D

Ostatnia edycja: 23.03.10 15:08:13

Proszę mi zakończyć tego rodzaju wywody, albo przenieść się z nimi do HydeParku.

moderator
[#16] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@fazior, post #15

Co za bzdury. Do Amiga Os nie masz innej alternatywy. Cena nie jest sufitowa i sam doskonale o tym wiesz. Akurat teraz morphos ma ujscie w uzywanym tanim sprzecie i chwala mu. Gdy nie mial, kazda nowa partia pegasosa szla by za sporo wyzsza cene jak swieze buleczki. Natomiast Gdyby Amiga Os wyszedl na minimaka to juz byl by zmierzch tego OFICJALNEGO systemu, morphos z calym szacunkiem jest tylko ciekawostka, ktora w rzeczy samej nadaje sie do konserwowania na minimakach. Amiga Os na nowiutkim sprzecie klasy x1000 daje przynajmniej moze i zludne, ale jednak nadzieje na rozkwit. Tego akurat nikt nie zakracze :) Pozdrawiam.
[#17] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@pawelini, post #16

morphos z calym szacunkiem jest tylko ciekawostka

Z całym szacunkiem, ale AmigaOS 4 też jest tylko ciekawostką, tym bardziej ciekawostką, że żeby się z nią zaznajomić trzeba wydać znacznie grubsze pieniądze. A AmigaOS na nowiutkim sprzęcie klasy X1000 nic nam w tej chwili nie daje, bo ten nowiutki sprzęt to na razie tylko zapowiedź, tak samo jak AmigaOS 4 na nim. Jak się te wszystkie obietnice spełnią, wtedy można o nich rozmawiać.
[#18] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@pawelini, post #16

Podaruj sobie co-by-gdy-by AmigaOS4.x był na Macmini bo to jest dobry materiał na powieść science-fiction, zwłaszcza że znów ma się to nijak do prawdy na dzień dzisiejszy. A rozdział, poświęcony Morphosowi napisze już MOSTeam i społeczność. Polecam mój wcześniejszy post. Jak chcesz to kupuj SAM440 i się ciesz a, jak nie chcesz to nie kupuj, możesz też żyć nadzieją o której wspomniałeś ale nie podsycaj animozji.
[#19] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@Grzegorz Kraszewski, post #17

A AmigaOS na nowiutkim sprzęcie klasy X1000 nic nam w tej chwili nie daje,


Nam daje, rozumiesz? Zakladam ze wyjdzie.

Ostatnia edycja: 24.03.10 21:37:57
[#20] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@RadziN, post #18

Nie podsycam. Sprawa jest oczywista. Sam to sprzet dla Amiga OS. Podsycaja raczej ci ktorzy pisza cos o minimakach i ich cenach, co nie ma kompletnie zwiazku z Amiga OSem. Morphos mi lata motylem :*
[#21] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@pawelini, post #19

Daje co ?
Że chodzi na wirtualnym sprzęcie narazie ?
[#22] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@Drako^lM, post #21

Dobra, faktycznie nie ma co drazyc tematu. X1000 jest wirtualna, temat minimaka na szczescie nie istnieje. Cena na SAM imo jak najbardziej ok.
[#23] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe
Proszę Państwa, od kiedy Hobby jest tanie?

[#24] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@VmV, post #23

To jest stawianie sprawy na głowie. Równie dobrze mogę zapytać "od kiedy hobby musi być drogie?". Przecież nie wszyscy hobbyści to milionerzy.
[#25] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@pawelini, post #22

Jak nie istnieje, jak istnieje. Masz na tym sprzecie hobby w postaci MorphOS plus MacOSX z ogromna baza wspolczesnych programow - full tematów ...
[#26] Re: Promocja wiosenna eFUNZINe

@pawelini, post #20

"Podsycaja raczej ci ktorzy pisza cos o minimakach i ich cenach" - to teraz wroc na poczatek tej wartkiej dysputy i sprawdz sobie kto wytoczyl temat minimaka i jego ceny. Dobranoc Panstwu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem