Komentowana treść: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x
[#1] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x
Ja mam takie pytanie. Po co autor tworzy coś co z założenia będzie nieużywalne na każdej Amidze classic?
[#2] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Dariusz Tolsdorf, post #1

- bo lubi sobie tworzyć takie rzeczy.
- bo ma emulator na szybkim pc.
- bo czeka na Natami
:P?
[#3] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Dariusz Tolsdorf, post #1

Może zapytaj autora?
[#4] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x
Szkoda, że nie ma (także w planach) wersji na AROS-a.
[#5] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x
Obecnie rozwijana wersja wyświetla strony 3 razy szybciej więc
być może będzie używalna na prawdziwej Amidze.

@FOrest

Przecież na Arosie jest OWB.
[#6] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Dariusz Tolsdorf, post #1

Dziala jak zloto na mojej 22 letniej A2000 OK
Wielkie dzieki dla autora!
[#7] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Artur Jarosik, post #5

@Artur
Jak to mówią od nadmiaru głowa nie boli ;) W takim np. Windowsie jest kilkanaście lub kilkadziesiąt przeglądarek i każda ma swoich fanów :)
Bawiłem się trochę tą przegladarką pod WinUAE i myślę, że natywny Netsurf x86 pokazałby dopiero swoje pazurki...
OWB AROS-owe nie obsługuje niestety flasha...
[#8] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x
Znalazłem przegladarkę o tej samej nazwie dla Win32 ale to chyba jednak coś innego? NetSurf 3.083 by Eugene Orlov (2001-2009) zgłasza się jako IE7...

Ostatnia edycja: 30.03.10 18:51:18
[#9] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Czarek, post #6

Dla mnie nie widać zbytniej poprawy. Bawił się ktoś opcjami w celu przyspieszenia NetSurfa?
[#10] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@radzik, post #9

Ta wersja nie miała być szybsza,
przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post.

Edek: mówiąc "obecnie" miałem na myśli wersję 1.7.

Ostatnia edycja: 30.03.10 20:47:36
[#11] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@FOrest, post #8

@FOrest nie, to nie ten NetSurf :D

Niedawno jednak powstała wersja tego NetSurfa na Windowsa, jednak trzeba samemu skompilować.


Ostatnia edycja: 30.03.10 20:43:06
[#12] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Dariusz Tolsdorf, post #1

Bo Jarosik jak to Jarosik zabiera bogatym i daje biednym.
[#13] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Artur Jarosik, post #10

Tak sobie potestowałem troszkę i może to moje odczucie ale jakby na polskich stronach przeglądarka się wolniej ogarniała.
[#14] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@radzik, post #13

Wolniej niż poprzednia wersja?
Jakie miałeś wyniki w sekundach, pisze w dolnym lewym rogu.
[#15] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Artur Jarosik, post #11

Tego akurat nie rozumiem. O ile w swiecie linuksa jest taka moda, to nie znajduję powodów, by publikować źródła windowsowe bez binarki :)
[#16] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Artur Jarosik, post #14

To jak wrócę to będę musiał przetestować, bo może faktycznie tylko mnie się zdaje. A jak potrzeba beta testerów to się mogę zgłosić. ;)
[#17] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x
Wlasnie pisze komentarz z NetSurfa. Troche hardkorowo, ale mozna uzywac na 040/40. Na Natami bedzie fantastycznie. :)
[#18] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Andrzej Drozd, post #17

Zauwazylem ze NetSurf nie obsluguje lub ma wylaczone JavaScript i nie udalo mi sie niczego wyslac na ImagesHack ani TinyPic. Tak czy inaczej IB dal rade i o to efekt - NetSurf na AOS3.1 i 040/40
http://i39.tinypic.com/jkgjkx.jpg
[#19] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Andrzej Drozd, post #18

Heh 040, hardkor :D

radzik albo Andrzej możecie sprawdzić jeszcze tą wersję
http://sites.google.com/site/amigacorner/Home/NetSurf.7z?attredirects=0&d=1

?
[#20] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Artur Jarosik, post #19

http://i43.tinypic.com/14b19ah.jpg

Strona wczytala sie duzo szybciej niz poprzednio. Skrolowanie grafik jest podobne jak wczesniej, czyli w pelni wystarczajace do przegladania stron. Pochodzilem troche po PPA oraz Interii i jest OK.
Nie wiem czy takie porownanie bedzie cos mowilo, ale NetSurf na 040/40 dziala duzo szybciej niz Sputnik na 603/210MHz, a tylko nieco wolniej niz OWB na 603/210MHz.

Znalazlem tez strone, ktora zamulila NetSurfa. Jeszcze raz sprawdzilem TinyPic i zamiast tinypic.com, wpisalem tinypic.pl

PS. Czy NetSurf ma wewnetrzne dekodery JPG/PNG itp., czy korzysta z datatypow? Jezeli nie korzysta, to mysle ze mogloby przyspieszyc calosc wykorzystanie DT w wersji PPC (ja takich uzywam).
[#21] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Artur Jarosik, post #19

No niestety moją Ami będę widział dopiero w okolicy czwartku, więc wtedy mogę sprawdzić.
[#22] Re: NetSurf 1.6 dla AmigaOS 3.x

@Artur Jarosik, post #19

U mnie niestety ta wersja robi kaput przy próbie załadowania dowolnej strony. Często objawia się błedęm ixemul.library (v. 62.1) "free: end of block corrupt!".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem