Komentowana treść: Sterownik drukarek USB
[#1] Re: Sterownik drukarek USB
Nie chcę wywołać flamewaru, ale niech ktoś obeznany w temacie napisze: czy z tego wynika, że aż do teraz nie można było używać drukarek USB pod OS4?
[#2] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #1

Jak najbardziej można było używac drukarek na usb pod os4 ;)
[#3] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #1

Tak naprawde to bylismy pozbawieni mozliwosci drukowania, a za drukarke robil najblizszy za rogiem zaklad poligraficzny gdzie trzeba bylo zanosic dyskietki ;)
[#4] Re: Sterownik drukarek USB

@taurus, post #3

Ha wiedziałem ..... OK
[#5] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #1

Nie chcę wywołać flamewaru


No jasne, pewnie, że nie. wariat?
[#6] Re: Sterownik drukarek USB

@taurus, post #3

No to się teraz cieszycie, za to zakłady poligraficzne za rogiem poupadają. Ładnie to tak?
[#7] Re: Sterownik drukarek USB

@Kiv_Master, post #5

Jak to mawiają "głodnemu chleb na myśli".
Inna sprawa, że nadal nie wiem, jak to było z tym drukowaniem przez USB pod OS4. Bo news można zrozumieć, że jest to pierwsze tego typu (drukarka przez USB) rozwiązanie w OS4... a skoro żaden z użytkowników OS4 w Polsce nie chce wyprowadzić mnie z błędu.
[#8] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #7

[#9] Re: Sterownik drukarek USB

@Kiv_Master, post #8

U żródła? To OS4 został napisany przez redakcję execa? Dziekuję za link, ale na tę stronę nie zaglądam.
[#10] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #7

Normalnie. Podpinałem drukarkę ( przez USB do sam ) odpalałem TurboPrinta i drukowałem co chciałem.
Ten sterownik próbuje osługiwać protokół 12 coś tam ;)
[#11] Re: Sterownik drukarek USB

@RAL, post #10

Czyli w OS4 system drukowania jest oparty tak samo jak w MOSie o Turbo Print. A tak z ciekawości, ten Turbo Print dla OS4 jest wbudowany w system (tzn. czy otrzymujemy go w pakiecie z kupionym systemem, czy jest kupiony i doinstalowany niezaleźnie?
[#12] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #11

TP nie jest częścią OS4, jest moją zachcianką. :)
Kiedyś go kupiłem do klasyka i fajnie się sprawował to używam go i teraz. :)
[#13] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #9

Jakbyś zajrzał to byś się dowiedział, a tak to nie narzekaj. OK
[#14] Re: Sterownik drukarek USB

@Kiv_Master, post #13

A gdzie ja narzekam? Wyraźnie napisałem, że na podaną stronę nie wchodzę. Zadałem pytanie pod newsem na PPA, dotyczy ono dokładnie treści tego newsa...
Zresztą kolega RAL już mi odpowiedział, więc spokojnie możesz sobie podarować ciągnięcie swojego OT.
[#15] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #14

Gdzie narzekasz?
Nie chcę wywołać flamewaru, ale niech ktoś obeznany w temacie napisze: czy z tego wynika, że aż do teraz nie można było używać drukarek USB pod OS4?


A wystarczy poczytać FAQ na EXECu i wszystko jasne.
[#16] Re: Sterownik drukarek USB

@wali7, post #14

Na standardowych sterownikach z OS4.x też można drukować na drukarkach podpiętych pod USB. Więcej szczegułów na EXECu. I to by było na tyle.

Ostatnia edycja: 31.03.10 00:57:42
[#17] Re: Sterownik drukarek USB

@Kiv_Master, post #15

Patrz zdanie drugie i trzecie mojej poprzedniej wypowiedzi.
[#18] Re: Sterownik drukarek USB
to nie jest zaden sterownik drukarek tylko mapper dla usb pozwaklajacy emulowac port rownolegly przez usb. zeby cos wydrukowac potrzeba sterownik do danej drukarki. to cos pozwala jedynie zaadresowac drukarke przez usb zamiast przez par:

efekt po instalacji jest dokladnie taki sam jak podpiecie drukarki usb do posejdona, ktory ma ten protokol wbudowany.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem