Komentowana treść: AmigaOne X1000 FAQ - część 3
[#61] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@FOrest, post #58

Nic Ci się nie dostało. W pełni się zgadzam z tym co napisałeś w czasie kiedy ja pisałem swój post :) Dziwaczne tylko wydaje mi się to wyskakiwanie przez Bully Boys z użytkowaniem czy posiadaniem gdzie to w ogóle nie pasuje do dyskusji pomijając oczywistą niezgodność jego wiedzy z rzeczywistością (a ja nie mam chęci udowadniać, że nie jestem wielbłądem bo co kogo to interesuje;).
[#62] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@Grzegorz Kraszewski, post #53

Że ma prawą nóżkę bardziej
[#63] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@Arbuz, post #62

Cicho MOSisto jeden. Kazdy wie ze MOS juz dawno przegral. :P
A jak jeszcze nie przegral, to i tak przegra. :P
[#64] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@Arbuz, post #62

Lepiej prawą bardziej niż sto kroków lewą. Zrozumiesz jak dowiesz sie trochę o historii, do tego momentu nie wypowiadaj się trollu.
[#65] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@Andrzej Drozd, post #63

MOS nie przegrał.
Cały czas jest trochę z przodu.
Ale jak się MOS Team nie postara, będzie kiepsko.
[#66] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@waldiamiga, post #51

http://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_Hombre_chipset
[#67] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@Bully Boys, post #64

do tego momentu nie wypowiadaj się trollu

Z takiego tonu radzę zrezygnować, bo po pierwsze przyganiał kocioł garnkowi, po drugie moderator patrzy.
[#68] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3
W ofercie sklepu APC&TCP pojawił się plakat reklamowy A1-X1000. Zamówienia można dokonać za cenę 11 euro.
[#69] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@mailman, post #68

ale ta plakietka na dole budy jest paskudna . yghh
[#70] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@DRACOX, post #69

Plakietka nie jest zła, ale trochę za wielka.
A sam plakat - trochę zbyt patetyczny - kojarzy mi się z broszurkami od Świadków Jehowy :) No i to tylko wizja artystyczna - ta sama co na okładce AF.
[#71] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@adam_mierzwa, post #70

czy ja wiem czy wizja artystyczna? przyjrzyj sie zdjeciu konkursowemu ,widać tam prawie ze identyczną budę , ktora juz renderem nie jest.
[#72] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@DRACOX, post #71

No właśnie prawie identyczne - ta nowsza ilustracja przedstawia Fractal Design Delfine R2 "Black Pearl". Nie są duże różnice, ale chodziło mi o to, że twórcy plakatu nie trafili - wypuścili plakat o miesiąc za późno. Teraz powinno być już zdjęcie umilające czas na czekanie. A tak jest tylko "prawie" to co będzie. 11 euro tez przesada.
[#73] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@adam_mierzwa, post #72

nom sam wlasnie na AW.net znalazlem info ze jest to Fractal Design Define R2 , z amigowym boingbalem wyrytym na drzwiczkach ...szczerze ? napis amiga x1000 mogli wyryc na drzwiczkach podobnie jak i boing balla . sama obudowa wyglada solidnie, i widac ze jest nastawiona na dosc potezne pctowe konstrukcje wymagajace dobrego chlodzenia :)... moze byc to naprawde cichutkie.

Ostatnia edycja: 05.04.10 21:09:14
[#74] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@DRACOX, post #73

Raczej nie na potężne pc-towe konstrukcje. Jest wyciszona, ma maty i zaślepki. Mocny PC miałby za ciepło, ale obudowa jest pierwsza klasa.
Jest dobry test porównawczy tej obudowy z Antecem http://pclab.pl/art40680.html
Według mnie Fractal Design Define R2 to jeden z najlepszych wyborów na budę (lepszy byłby tylko jakiś mały desktop z garażem na klawiaturę ;) )
[#75] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@adam_mierzwa, post #74

czy ja wiem czy miala by za cieplo ,z przodu jest miejsce na dwa duze wiatraki ,od gory rowniez na dwa i na sciance na jeden kolejny . ale wtedy zaleta tej budy ktora jest "cichośc" poszla by sie czesac , no chyba ze np od gory dalo by sie zamontowac jakiegos potworka w stylu 200mm :)

Ostatnia edycja: 05.04.10 21:19:00
[#76] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@adam_mierzwa, post #74

Budka bardzo fajna.Do tego przygotowana pod "zwodowanie" - ciekawe czy ktoś się pokusi na WC.Mnie osobiście osłabia zasilator montowany na spodzie - ostatnio się ostro naprodukowałem aby ładnie porozprowadzać wiązki od PSU.(mimo odpinanych kabli)

Ostatnia edycja: 05.04.10 23:14:54
[#77] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@waldiamiga, post #76

Zasilacz na spodzie obudowy - no takie najnowsze trendy. Rzekomo tak jest lepiej - nie wiem. Jest parę plusów takiego rozwiązania (np. zasysasz chłodne powietrze nie ciepłe), wady - w dużych wieżach przewody wtedy są za krótkie.
Z porządkiem z kablami - na szczęście wreszcie producenci obudów wzięli się za to (przewody puszczane za płytą, między ścianką a obudową).
Wogóle ciężko teraz znaleźć fajną obudowę klasyczną dobrej klasy (bez okna, diod i t.d.). Jest pancerny Chieftec, Antec i drogi Lian Li.
WC - hmm... na pewno ciekawe. Cisza absolutna :)
[#78] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@adam_mierzwa, post #77

Wcale nie taka absolutna. Dyski nagle będą za głośne. Ja na procku w pc mam 2 wiatraki, na grafice były 2 wiatraki, w zasilaczu też wiatrak, a mimo tego właśnie dyski słychać, z odległości ponad 3 metrów!
Jeśli WC to też zależy jaki, one też mają wiatraki lub uchowaj brzęczące pompki.
[#79] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@SirLEO, post #78

Wszystko zakleży jakie dyski wsadzisz. sa dyski glosne ciche i takie prawie bezglośne. zawsze jak ci przeszkadza mozesz tam wlozyc dysk SSD :)
[#80] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@SirLEO, post #78

A jakie masz te dyski? (polecam nowe dyski z cache 32MB - tylko nie Samsung).
Jak dyski słychać głośniej jak suma wiatraków, zastanowiłbym się nad backupem danych
[#81] Re: AmigaOne X1000 FAQ - część 3

@adam_mierzwa, post #80

Ja po prostu mam dobre wiatraki.
A dysków mam z 4 SATA, 1 ATA; Seagate 400GB (ten najgłośniejszy i zagłusza wszystko), 3 dyski WDC, a także Samsunga F2EG 5400RPM i z niego jestem najbardziej zadowolony. Może to też wina budy (Stacker 830), raz, że duuża i echo z niej pewnie niesie, dwa, że nie ma szczelnych blach, tylko perforowane okna.

BTW, fajnie że X1000 ma być jako kompletny komputer, byle nie przesadzali z ceną za podzespoły. Bo fakt, że np. kostka pamięci w amigowym sklepie jest o 50-100-200 procent większa, niż taka sama w sklepie za rogiem, to trochę odrzuca... ;)

Edit: Ten Seagate od 3 lat tak chrobocze sobie podczas pracy, czasem ciszej, czasem głośniej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem