Komentowana treść: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
[#1] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
Mam nadzieję, że ilość "MorphOS" w wiadomości nie doprowadzi niektórych do czerwoności
[#2] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@grxmrx, post #1

E tam niema się czym podniecać to raptem tylko 3 gry więcej i do tego odgrzewane kotlety ;)
[#3] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
Dla mnie supeł :)
[#4] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
Taniej niż w Vesalii :)
[#5] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
Wszystkie gry dla systemu MorphOS są dostępne na zamówienie. Ze względu na zbyt małą sprzedaż gry BOH jej cena wzrosła do 45 zł.

Mistrzowie marketingu;)
[#6] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@luk, post #5

Wlasnie to samo chcialem powiedziec (napisac)...
Teraz na pewno cena jest na tyle atrakcyjna, ze sprzedaz Boha wzrosnie ok, racja ok, racja
[#7] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@luk, post #5

Mistrzostwem to oni dorownuja commodore.
[#8] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
Knights and Merchants za 100 zl a w runesoft za 30 ojro, chyba kupie
[#9] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@rzookol, post #8

Za oceanem wołają 27$, czyli jeszcze taniej i chyba też się skuszę.
Warto ? Ktoś pogrywa na Morphie ?
[#10] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@MaveRick, post #9

Mam tę grę w wersji dla MorphOS-a, kilka misji przeszedłem i choć początkowo gra wydaje się wciągająca i taka jest to później zaczyna nudzić. Knights&Merchants ma też kilka drobnych niedociągnięć. Na przykład łucznicy czasami zamiast atakować z daleka to podchodzą pod przeciwnika i dają się zabić, tragarze noszą towary z takich magazynów i w takiej kolejności jak im pasuje (nie zawsze jest to z sensem). Są też inne dziwne rzeczy w grze, ale generalnie da się grać i dla zabicia czasu jest OK, ale nie jest to jakiś hit, gra jest przeciętna.
[#11] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@MaveRick, post #9

Tak, mam oryginał

Gra przypomina trochę Foundation, z tą różnicą że nie ma magii (realia prawdziwego średniowiecza), ale za to jest więcej jednostek i można tworzyć oddziały. Pozatym zdarzają się misje gdzie nic nie budujesz, tylko mając ograniczoną ilość wojska musisz wypełnić jakąś misję (najczęściej wybić wszystkie wrogie jednoski lub dotrzeć do określonego miejsca).

Niestety gra się strasznie zawiesza na MorphOS 2.x. Nie wiem czemu, ale gra była wyraźniej stabilniejsza na MorphOS 1.x (choć i tam się potrafiła zwiesić).

Pozatym jak wspomniał przedmówca gra sama w sobie ma parę błędów. Do wyżej wymienionych mogę dodać że czasami (choć rzadko) tragarze "zapominają" donosić materiały do budowli.

Swoją drogą powinni zrobić jakąś łatkę. Bo uważam że ogólnie gra jest niezła. Chociaż jak pisał przedmówca żaden hit to nie jest.

Ostatnia edycja: 03.04.10 21:09:48
[#12] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
Kto w ogóle napisał te gry? Szkoda że nie pojawiają się nowe komercyjne produkcje :(
[#13] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@Solo Kazuki, post #11

U mnie gra nie zawiesiła się ani razu a grałem długo, po kilka godzin dziennie na MorphOS 2.4 :)
[#14] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@MaveRick, post #9

mnie się gierka podobała. trochę już nie dzisiejsza, ale fajna. nie żałuje wydanej na nią kasy.

I u mnie też się nie wieszała. rzekł bym stabilna prawie jak skała.

Ostatnia edycja: 03.04.10 22:07:44
[#15] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
Dobrze ze nie mam MOSa ani sprzetu i nie musze zawracac sobie glowy kupowaniem jakichs przestarzalych gier, ktore powinny kosztowac 20 zl. :P
No dobra, nie bijcie. :)
[#16] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@Andrzej Drozd, post #15

No zobacz jak to jest. Ja mam MorphOS-a i sprzęt, ale zawracać sobie głowy kupowaniem przestarzałych gier też nie muszę.
[#17] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@Andrzej Drozd, post #15

Piszesz tutaj o przestarzałych grach a w innym temacie piszesz jakie to straszne że komuś na euae nie zadziałają gry sprzed 10 lat. Gdzie tu logika.
[#18] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@pampers, post #17

Logika jest logiczna. Na UAE maja dzialac stare gry, natomiast na MOS maja dzialac nowe gry. Wszystko jest na swoim miejscu. :)
[#19] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@Grzegorz Kraszewski, post #16

O, to sie bardzo ciesze ze nie musisz. Bo juz myslalem ze jak jest news, to wszyscy musza. :)
[#20] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@Andrzej Drozd, post #15

No widzisz, a niektórzy kupują na jakichś eBayach maxi przestarzałe gry (które powinny kosztować równowartość pół minuty ściągania pliku z sieci) za jeszcze większe pieniądze i jeszcze się cieszą, że im się trafiła w mało wymiętym pudełku... Gdzie tu sens, gdzie tu logika?
[#21] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@recedent, post #20

Jesli chodzi o gry stare, to maja one wartosc muzealna. Za antyki sie drogo placi.

Jesli chodzi o gry na peceta (a te z newsa sa grami z peceta), to nie beda one mialy zadnej wartosci muzealnej. Ludzie zapomnieli juz dawno o Doomie, mimo ze dostepny jest on online (o, np. tutaj - http://www.gry.jeja.pl/3245,doom.html )i wątpie czy ktos ma gdzies pudelkowa wersje.
Retro Amigi i osmiobitowcow rzadzi sie jednak innymi prawami, pewna legenda.
Pecety nie maja zadnej legendy i sa jak odkurzacz albo zmywarka naczyn. Nikt nie kolekjonuje opakowan po "Ludwiku". Stary plyn wymiewnia sie na lepszy i nie patrzy w przeszlosc. :)
[#22] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@Andrzej Drozd, post #15

Jedni kupują za 100 zł gry warte w normalnym świecie najwyżej 20 zł, za to inni kupują za 2000 zł sprzęt o osiagach i możliwościach peceta za 20 zł. Taki to już parszywy los hobbysty :D
[#23] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@Andrzej Drozd, post #21

Co do tej "wartości muzealnej antyków" - szkoda, że mówisz mi to dopiero teraz, kiedy gdzieś posiałem oryginał (z pudełkiem) "Liga polska manager". Za dobrze zachowany egzemplarz zrefundowałbym sobie zakup nowego "peceta z PPC", a za drobne, które by mi zostały - parę gier na tegoż "peceta" w koszmarnych cenach z Wupry.

Myślę, że gry (i stare i nowe) są warte tyle, ile ktoś za nie daje. Jeśli jest gotów dać stówę - jego prawo. Jeśli zapłaci najwyżej dwie dychy - jego prawo. Z jakich przesłanek kupi (czy będzie chciał sobie zagrać, czy postawić na półce) - jego sprawa.
[#24] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
Tylko ze to nie sa ani produkty muzealne, ani nowoczesne, to gnioty, ktore jesli ktokolwiek kupuje to w imie hasla "na bezrybiu i rak ryba" ;)
Co do wzrostu ceny boha, to podejrzewam, ze na takim istorze to by odnioslo skutek, natomiast watpie, zeby ktos filtrowal wupre szukajac "najdrozszych(potencjalnie lepszych)" gier ;)
[#25] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
A czy któryś z obecnych troli sprawdził poprawne ceny
Właśnie wypełniłem formularz zamówieniowy i podało 82zl a nie 99zl OK Czyżby nie policzyli VAT


Ostatnia edycja: 05.04.10 05:04:28
[#26] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@pawelini, post #24

Nie powiem wiele o grywalności (bo grałem tylko w jeden etap wersji demo), ale Robin Hood pod Morphosem robi wrażenie: bardzo ładna, szczegółowa grafika (chyba żadna gra na Amisystem nie miała takiej ładnej grafiki 2d), nastrojowa muzyka. Noszę się z zamiarem kupna tej gry (tak, tak, wiem ze na innych platformach jest 5x tańsza... ale jak to już wiele razy słyszelismy z róznych stron barykady "moja kasa, mój wybór" i "kupując wspieram moja ukochaną platformę" ), więc jak pogram to opiszę dalsze wrażenia (może jakaś recenzja się zrobi nawet?).
[#27] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra

@wali7, post #26

Po jakiejś 5-6 misji się nudzi. Szkoda kasy.
[#28] Re: Nowe pozycje w ofercie sklepu Wupra
3 kwietnia zamówiłem Robin Hood: The Legend of Sherwood i dalej czekam... Czy ktoś jeszcze jest w podobnej sytuacji? Kontaktowałem się ze sklepem, co dwa tygodnie kontaktuje się (są obietnice, że niebawem gra zostanie wysłana, etc...), ale ostatnio nie ma żadnego odzewu...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem