Komentowana treść: Dune Legacy na MorphOS-a
[#1] Re: Dune Legacy na MorphOS-a
Jak ładnie wszystko do siebie pasuje. Dune Legacy (chociaż nazwa pewnie będzie inna z tego co widzę na stronie) jest klonem Dune 2, a MorphOS jest klonem AmigaOS
[#2] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@grxmrx, post #1

Wymagane są dane z DuneII: The Building of a Dynasty. Wersja ta różni się trochę od The Battle for Arrakis, na plus :). Dune Legacy ma niestety również kilka wad, np. brak obsługi rozdzielczości 320x200, brak powietrznych desantów, konieczność restartowania misji po każdym wczytaniu stanu gry. Gra jest też bardzo łatwa, mimo, że są do wyboru trzy poziomy trudności.
[#3] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@Korni, post #2

Dune Legacy ma niestety również kilka wad, np. brak obsługi rozdzielczości 320x200

To jest wada? Ktoś dzisiaj używa takiej rozdzielczości? Przecież to jest najmniejsza sensowna rozdzielczość dzisiejszych telefonów. :) No chyba, że gra ma działać na np. najsłabszych dzisiejszych symbianowych Nokiach. Ale jeżeli nie chodzi o telefony to nie widzę powodu dla którego miałoby to obsługiwać tak dziwną jak na dzisiejsze czasy rozdzielczość.

Ostatnia edycja: 03.04.10 17:31:03
[#4] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@MDW, post #3

Na wyższych rozdzielczościach jednostki są bardzo małe i w ogóle wszystko w grze wydaje się być takie miniaturowe.
[#5] Re: Dune Legacy na MorphOS-a
A czemu nie dodaliście, że "brakujące" pliki leżą tutaj http://www.abandonia.com/games/36 gwizdanie

Albo tutaj: http://www.brothersoft.com/games/dune-ii.html

Ostatnia edycja: 03.04.10 21:51:41
[#6] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@MaveRick, post #5

Bo to wątpliwej legalności źródło?
[#7] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@grxmrx, post #6

A co więcej, ta druga strona jest nafaszerowana spyware'em.
[#8] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@grxmrx, post #6

:D w drugim linku jest wyraźnie podane FREE.
Pierwsza strona jest podana przez MorphOSFile.com :D
[#9] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@MaveRick, post #8

morphosfile.com - jakiś nowy adres którego nie znałem? ;)
[#10] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@grxmrx, post #6

Wszystkie części C&C do Tiberian Sun+Firestorm można za free sobie ściągnąć, a Dune 2 nie? :P
[#11] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@MaveRick, post #8

Napisać "free" można zawsze. W archiwach z kompilacją Dune Legacy parę lat temu były dane, lecz z uwagi na problemy licencyjne usunięto je. Właścicielem praw do produkcji Westwood jest obecnie EA.
[#12] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@abcdef, post #10

Pobrać za free z internetu można wszystko, pytanie tylko czy legalnie. Co do "C&C to akurat tak się składa, że EA udostępniło te tytuły do pobrania.
[#13] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@mailman, post #12

Poprawny link to http://www.commandandconquer.com/classic ;)
[#14] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@mailman, post #11

Zaraz wybuchnie kolejna dyskusja o legalności. Ale nie o to mi chodzi. Podałem tylko linka bo redakcja nie daje głowy za legalność :P Kto będzie chciał to skorzysta. Podane jest na stronie, że za free wiec ściągam. A to czy legalnie czy nie to mnie to broszka. Nie znam się na prawie ale chyba prędzej ścigną osobę rozprowadzającą nielegalnie niż ta co pobiera.
Ne ma co ciągnąć dalej dyskusje. Zajmijmy się portem skoro już mamy pełną grę :P. Jakie wrażenia z gry ? Ja dopiero sprawdzę we wtorek w pracy...
[#15] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@mailman, post #12

No mnie właśnie chodziło o to, że za free i LEGALNIE można pobrać - może nie wynikało to bezpośrednio z mojego komentarza, ale z zestawieniem z tym na który odpisałem... :)
BTW Zdrowych i Wesołych, a jutro bez przesadnego lania wody ;)
[#16] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@MaveRick, post #8

Przygotowując paczkę z grą na MorphOS Files miałem dylemat czy umieścić w niej również dane. Autorzy Dune Legacy z jakiegoś powodu danych nie dali. Na Abandonii dane leżą, w FAQ strony jest stwrerdzenie, że Abandonia ma zezwolenia od właścicieli praw na wszystkie hostowane gry, więc na ile byłem to w stanie stwierdzić, ściąganie z Abandonii jest legalne. W tym samym FAQ jest stwierdzenie, że do wielu gier Abandonia ma wyłączne prawo udostępniania. Dlatego powstrzymałem się od umieszczenia danych w archiwum z grą. Nawet jeżeli Abandonia udostępnia grę nielegalnie, podanie nazwy strony (to nie jest nawet link) na MorphOS Files nielegalne nie jest.
[#17] Re: Dune Legacy na MorphOS-a
Czy jest jakiś klon DuneII, który oferuje grę przez neta?
[#18] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@Korni, post #2

Chyba wystarczy Battle for Arrakis bo mi z taką działa, ale na pc, co do rozdzielczości to nie jest to wada bo dzisiaj większość używa LCD które najlepiej wyglądają w swojej natywnej, wysokiej rozdzielczości, lepszym rozwiązaniem byłoby dodanie jakiegoś podwajania lub poczwórzania pixeli podczas gdy gra odpalona byłaby w wysokiej natywnej dla danego lcd rozdziałce, to zwiększyło by rozmiary obiektów zachowując wysoką jakość obrazu, bo teraz to rzeczywiście jednostki są mikroskopijne w jakichś sensownych dla lcd rozdzielczościach.
[#19] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@Kiv_Master, post #18

Właśnie sprawdziłem pod DOSBoxem. Gra na Abandonii jest po prostu źle nazwana, nie jest to Dune II The Building of a Dynasty tylko The Battle of Arrakis (Najnowsza wersja Dune2) :). Tak czy siak wersja pod MS-DOS jest lepsza niż ta na Amigę. Dobre monitory LCD mają niezłe filtrowanie obrazu w rozdzielczościach nienominalnych. 320x200 wygląda ok i jak dla mnie gra się przyjemnie, choć oczywiście nie ma tej ostrości jak na CRT.

@Leon

Jest.

Ostatnia edycja: 06.04.10 22:18:38
[#20] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@Korni, post #19

To filtrowanie to przeważnie bajer mający uzasadnić wysoką cenę monitora, coś tam poprawia, ale jak sam zauważyłeś dalej nie ma to ostrości CRT (w niskiej rozdziałce), a co dopiero mówić o ostrości natywnej nawet taniego monitora LCD, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest puścić grę w natywnej rozdziałce i zwielokrotnić pixele. OK Coś takiego jest w MAME na PC, stare pixelowate gry, a wyglądają niezwykle ostro.

PS. Niestandardowe rozdzielczości na LCD lepiej wyglądają przez DVI niż D-Sub, ale to też i tak nie to co natywna.

Ostatnia edycja: 07.04.10 00:47:01
[#21] Re: Dune Legacy na MorphOS-a
Jak wam działa na prockach g3? Bo u mnie koszmarnie wolno :(
[#22] Re: Dune Legacy na MorphOS-a

@ZED^lM, post #21

Odpaliłem u siebie na Efice - a więc to nie G3 a G2.Rozdziałka 640x480 (w większej nie ma sensu) na pełnym ekranie.Scrolling mapy jest szybki,gra się OK.W okienku (ta sama rozdzielczość) jest nieco gorzej,ale na upartego da się ciupać.
Brakujace pliki zassałem z linka podanego przez kolegę MaveRick

Ostatnia edycja: 07.04.10 18:47:25
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem