Komentowana treść: MPlayer - nowa wersja
[#1] Re: MPlayer - nowa wersja
Fajnie, właśnie nowsza wersja MPlayera marzyła mi się ostatnio.;)

Ostatnia edycja: 15.04.10 22:49:17
[#2] Re: MPlayer - nowa wersja

@Kamul, post #1

Patrz, a mi się cały czas marzy port Inkscape i nic... Jak Ty to robisz?
[#3] Re: MPlayer - nowa wersja
Wie ktoś może jakim narzędziem i do jakiego kodowania trzeba przekonwertować napisy do filmu, tak aby poprawnie wyświetlały się polskie znaczki pod MPlayerem?
[#4] Re: MPlayer - nowa wersja

@MarX, post #3

Na 95% obstawiałbym Win1250. A program do konwersji PL literek znajdziesz nie jeden na Aminecie. Osobiście używam PL-konwertera.
[#5] Re: MPlayer - nowa wersja

@MarX, post #3

Problem z polskimi czcionkami masz od samego początku jak używasz MPlayer? Bo jeśli tak jest to masz podgrane złe czcionki.
[#6] Re: MPlayer - nowa wersja

@MarX, post #3

Nie trzeba konwertować napisów. Praktycznie wszystkie napisy są w przeklętym standardzie kodowania Windows-1250. Trzeba sobie wrzucić takie fonty do MPlayera i właściwie wszystkie polskie napisy będą wyświetlane z polskimi znakami.
[#7] Re: MPlayer - nowa wersja

@MDW, post #6

Tru tru, wrzucilem je raz, chyba w 2007 i mam spokoj:D
[#8] Re: MPlayer - nowa wersja

@fazior, post #7

Ja też zrobiłem to dawno temu (jeszcze za czasów MPlayer 0.90) i teraz tylko pilnuję żeby sobie nie nadpisać pliku konfiguracyjnego jak robię update do nowej wersji.
[#9] Re: MPlayer - nowa wersja

@MDW, post #6

OK, dzięki za odpowiedź
[#10] Re: MPlayer - nowa wersja
Pozwoliłem sobie wykonać mały test na pliku, którego używałem do benchmarkowania Efiki. Stara wersja MPlayera (03.2009) plik .mov 101 sek. wyświetla go w oknie (bez dźwięku) w 141 sek. Nowa radzi sobie w 113 sek.! Jeszcze parę wersji i będzie można frameskip wyłaczyć :)

P.S. Nota bene Mini 1.5 radzi sobie z tym pliczkiem w 15 sekund :)

Ostatnia edycja: 16.04.10 22:06:51
[#11] Re: MPlayer - nowa wersja
A mnie denerwuje że grzybowy mplayer odtwarza z dźwiękiem 3gp a mosowy nie.
[#12] Re: MPlayer - nowa wersja

@Arbuz, post #11

No to trzeba zatakować faba w tej sprawie :)
[#13] Re: MPlayer - nowa wersja

@Arbuz, post #11

3GP to tylko kontener. Mnie się wydaje że tu chodzi bardziej o kodek audio.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem