Komentowana treść: AmigaOS 4.1 - Update 2
[#1] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2
:D , OK każda dobra wiadomość cieszy. ok, racja
[#2] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2
Interesujące - szczególnie ciekawi mnie ta sprzętowa akceleracja Cairo.
[#3] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@recedent, post #2

Timberwolff fimberwolff und aonxxx machen Sie bitte deine maitken aus und masage lang und hard. Zmiany po byku nie ma co, najwieksza to info o nie istniejacej przegladarce:). ojer marketing rulez will Sie sehen som more puzzle? Nein? Wir geben Sie dann nojes pyton to masage.


Ostatnia edycja: 30.04.10 20:17:41
[#4] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@fazior, post #3

Tak piszesz przez zazdrość bo jesteś wrednym mosistą :)
[#5] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Arbuz, post #4

tja.
[#6] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@fazior, post #3

kolejny idiotyczny post majacy na celu tylko i wylacznie rozpoczecie flamewar? I po co?

Fazior, to co robisz jest po prostu chore...
[#7] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@szuler, post #6

villeicht, kazdy ma takiego faziora na jakiego sobie zasluzyl...


Ostatnia edycja: 30.04.10 21:31:29
[#8] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@szuler, post #6

Spokojnie, Fazior jest pozytywnym trollem. Przeciez jak byk pisze z przymruzeniem oka. :)
Wojny juz dawno ustaly. Teraz wszysscy jestesmy juz tak podzieleni, ze albo troche dalej, albo troche blizej w tym naszym Amipiekielku.

Walki kiedys toczyly sie aby sie nie podzielic. Teraz gdy juz wszyscy sa podzieleni, to moze byc juz tylko lepiej. :)
[#9] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@fazior, post #3

Ostrzeżenie. Kolejnych nie będzie.
[#10] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2
Fajnie, że system się rozwija i coś się dzieje. Wygląda to naprawdę coraz lepiej. Teraz dla równowagi powinno coś się pojawić z drugiego obozu.
Co prawda nowości dodane w tym update nie powalają na kolana, ale w końcu to update a nie kolejna wersja.
[#11] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@XaVeR, post #10

XaveR: pojawi się :) Btw nie mogę się doczekać porównania OWB vs TimberWolf.
[#12] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@mailman, post #9

ol rajt. szlafen gejen und drimin abałt nju exajting posibilities
[#13] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@fazior, post #12

@Fazior. Jak wytrzeźwiejesz, mam nadzieję, że jutro (a właściwie dzisiaj) będzie ci przynajmniej dość głupio. Z mojej strony: EOT.

Do Moderatora: ten post można usunąć.
[#14] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Adam Kulesza, post #13

a ja sie ciesze ze AmigaOS sie rozwija .. ba ..nawet se poleje za niego jednego :)) OK
[#15] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2
Standard USB 2.0 właśnie kończył równe 10 lat, ale widać prawdziwym amigowcom nie jest on potrzebny do niczego...
[#16] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Marek Szyprowski, post #15

Bo oni się do 3.0 przymierzają

A tym nieprawdziwym został MorphOS który z USB 2.0 radzi sobie całkiem dobrze.
[#17] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Adam Kulesza, post #13

Adas, dramatyzujesz:)
[#18] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Marek Szyprowski, post #15

To się może niedługo zmienić. W X1000 jest 10xUSB 2.0, i byłaby kupa śmiechu, gdyby nie było obsługiwane.
Obsługi USB 2.0 spodziewam się po premierze X1000, w kolejnym Update dla reszty komputerów z AmigaOS.
[#19] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@adam_mierzwa, post #18

No w Sam też jest USB 2.0 które nie jest obsługiwane i to jest dopiero lipa
[#20] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Drako^lM, post #19

Pół biedy jak USB2.0 nie jest obsługiwane, gorzej jak to w przypadku efiki kontroler IDE i trzeba się zadowolić transferem 2-3MB/s.
Mimo, że już się ukazało 5 wersji systemu MorphOS dalej to nie zostało poprawione.
Widać ważniejsze jest nabijanie kapsy portując system na "nowy" sprzęt niż dbanie o starych użytkowników.
[#21] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Leon, post #20

Jak możesz przeczytać tutaj, jest dokładnie odwrotnie (cyt.: So you're saying that supporting new hardware should have priority over support for already registered users (by providing fixes to their problems)? I can't really agree on that).

ZTCW, DMA dla kontrolera IDE w Efice jest schrzanione i bardzo ciężko (o ile w ogóle) będzie to naprawić programowo (choć, jak pokazuje schrzaniona Articia S i programowy fix Hyperionu - da się - choć zdaje się, że uczyniono to kosztem wydajności właśnie).

Ale może starczy ciągnięcia oftopa, którego niechcący zapoczątkowałeś (zaraz znajdą się tacy, którzy będą wielkim głosem krzyczeć, że znowu ktoś pisze o MorphOSie w wątku dotyczącym OS4).

P.S. kabzy, a nie kapsy.

Ostatnia edycja: 01.05.10 10:22:51
[#22] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Leon, post #20

Leon, po kija kupiles efike, przeciez bylo wiadomo ze to szit.

W temacie newsa, czytam sobie o platformach dla ktorych jest ten updajt i az mi sie chce smiac gdy przypomne sobie ile jadu plynelo na pegasosa :)


Ostatnia edycja: 01.05.10 10:31:11
[#23] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2
Swietna wiadomosc OK
[#24] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Leon, post #20

Dobra wiadomość.

Leon: przestań, przecież wiadomo, że AOS nie może mieć problemów z USB 2.0, natomiast Efice wolno z IDE
[#25] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Bully Boys, post #24

Ty wiesz o czym tu mowa w ogole?
[#26] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@AmiChris, post #25

Poszła ode mnie!
[#27] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Bully Boys, post #24

Taa, tylko że w przypadku wolnego IDE mówimy o słabym sprzęcie jakim jest Efika. Reszta hw który obsługuje MorphOS jakoś nie ma problemu. AOS ma problemy z USB 2.0 na każdym sprzęcie.
[#28] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@Bully Boys, post #26

Tak to sobie mow do swojej starej jak ci pozwala.
[#29] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2

@AmiChris, post #28

Panowie Bully Boys i AmiChris - zapraszamy we wtorek.
[#30] Re: AmigaOS 4.1 - Update 2
A mi grimuje ostatnia wersja CodeBench'a SE - nie wiem czy to akurat zbieżność z aktualizacją czy też jej rzeczywisty wpływ. Ma ktoś może CB na SAM440 i też używa lub może sprawdzić?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem