Komentowana treść: Album muzyczny [D]AMN!
[#1] Re: Album muzyczny [D]AMN!
Hmmm. Tak siedzę i tego słucham i zastanawiam się czy Paula miała aż tak fatalną jakość dźwięku? Utwory są ok, ale te szumy suxxx.
[#2] Re: Album muzyczny [D]AMN!

@Kiv_Master, post #1

Wszystko co 8bit, to szumi.
Ogolnie nigdy nie bylem zwolennikiem .mod, a juz w ogole 4 kanalowych. Posluchalem 3 kawalki i z calym szacunkiem, wiecej juz nie umiem...nie ze sa zle, tylko gluche technicznie i puste (przez 4 kanaly).
Wole sobie posluchac wielokanalowych .DBM np. JazzCata.


Co do samego nagrania, to sprobowalbym zmusisc te moduly przejsc przez AHI 16bit. Nastepnie zrobilbym na jakims programie typu Samplitude, lekkie polaczenie kanalow aby wszystkie dzwieki byly slyszalne na kazdym z kanalow. Nastepnie wrzucilbym troche kompresora, dodal sopranow i wrzucil lekki poglos. Naprawde to jest nic trudnego, a ile zyskalyby te nagrania na jakosci. Chyba ze jednak chodzi o taka surowosc...

Dodane: Glownie dlatego, aby fajnie sie sluchalo na sluchawkach.

Moze sciagne za jakis czas jakis kawalek i go troche "przemagluje", to sobie porownacie. :)

Ostatnia edycja: 07.05.10 23:21:35
[#3] Re: Album muzyczny [D]AMN!

@Andrzej Drozd, post #2

ekkie polaczenie kanalow aby wszystkie dzwieki byly slyszalne na kazdym z kanalow


I suma sumarum wyszło by Ci mono 8bit. :P

Pozdrawiam
[#4] Re: Album muzyczny [D]AMN!

@Kiv_Master, post #3

No to posluchaj, dodalem conieco, zrobilem jakby mono, ale kawalek nie zatracil swojej stereofonicznosci. Dodalem troche basu, sopranow i reverbu. Roznice odczujesz na sluchawkach.

http://www.easy-share.com/1910162343/deflection_new.MP3

Oczywiscie ja to zrobilem tak na szybko, a to trzeba zrobic z pewna delikatnoscia i najlepiej jakby to zrobil sam autor.
[#5] Re: Album muzyczny [D]AMN!
Nie da się ukryć, że w swoich czasach możliwości Pauli były wręcz genialne i ponadczasowe, ale... czas jest okrutny dla nierozwijającego się sprzętu. Czasy 4-kanałowego mod raczej już przeminęły (powszechnie dostępne fatalne jakościowo - jak na dzisiejsze czasy - sample 8-bit pomijam), choć ongiś jakże człowiek tego nałogowo słuchał i się zachwycał :)

Oczywiście i z czasem na Ami można było bezproblemowo odsłuchiwać i tworzyć "wielokanałowce" (także szesnastobitowe) - ale to już zupełnie inna historia.

Niemniej rzeczywiście jakaś obróbka dźwiękowa tych modów by się przydała.
[#6] Re: Album muzyczny [D]AMN!

@Andrzej Drozd, post #4

No zasysam dzięki, a właśnie teraz słucham na słuchawkach. Nawet fajny utwór wybrałeś, dobrze że nie którąś z tamtych młóckarni.

a to trzeba zrobic z pewna delikatnoscia


brzmi nieco dwuznacznie :P

------dodane:
posłuchałem, hmm nieco wyraźniej, przede wszystkim głośniej, ale jakby mono i w jednej słuchawce głośniejsze.

Ostatnia edycja: 08.05.10 00:04:18
[#7] Re: Album muzyczny [D]AMN!

@Kiv_Master, post #6

posłuchałem, hmm nieco wyraźniej, przede wszystkim głośniej, ale jakby mono i w jednej słuchawce głośniejsze.

No, ja nie jestem realizatorem dzwieku. Po po prostu poprzesuwalem kilka suwakow i tyle. O tyle sie znam, ze nagrywam w domowych warunkach zespol w ktorym gram. Ale miks i tak zrobi nam profesjonalista. Grunt ze wiadomo o co chodzi. :)

Dodane: Ja to zrobilem z tego co juz bylo, ale fajnie jakby autor rozbil osobno 4 kanaly i osobno je obrabial. Dla kazdej sciezki dodal inny efekt. Byloby o wiele lepiej i nawet bardzo profesjonalnie.

Ostatnia edycja: 08.05.10 00:23:10
[#8] Re: Album muzyczny [D]AMN!
Ja utworków słuchałem z przyjemnością (jednak w tle, bo na pierwszym planie pracowałem). Jednakże słychać tutaj ograniczenie 4 kanałów które to niektórzy mistrzowie 4 kanałów i pauli niejednokrotnie omijali delikatniej mówiąc ;)

[#9] Re: Album muzyczny [D]AMN!
Średnio ciekawe, przede wszystkim monotonne, spod sztancy. Dźwięk "płaski" jest. No niestety, ograniczenia sprzętowe widać/słychać wyraźnie. Ciekawostka to taka, nic więcej. Przyjemność ze słuchania praktycznie żadna, nijakie to.
[#10] Re: Album muzyczny [D]AMN!

@Andrzej Drozd, post #2

Panie Drozd po przeczytaniu tej wypowiedzi.... stwierdzam ze dziwny jestes klasykowiec jak lubisz amige a nie lubisz modow.

Ja mody uwielbiam !!! slucham na A600 co dziennie :D
[#11] Re: Album muzyczny [D]AMN!

@HOŁDYS, post #10

Święta racja, mody to podstawa, to klasyka ...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem