Komentowana treść: DateCalc 0.4 beta
[#1] Re: DateCalc 0.4 beta
Pierwsze skojarzenie to kalkulator randkowy. Można obliczyć np. 100 dni od pierwszej randki itp.
[#2] Re: DateCalc 0.4 beta
Jednak Kraszan coś podsyła:) Cały naród pozdrawia Kraszana

Ostatnia edycja: 09.05.10 11:16:56
[#3] Re: DateCalc 0.4 beta
Fajne i działa. Lubię takie przydatne pchełki. Dowiedziałem z niej, że żyję na tym świecie już 13007 dni. Gdyby DateCalc wyszedł tydzień wcześniej to poświętowałbym okrągłe 13 tysięcy. :)

Krashan, ten program to jakaś odskocznia/przerwa od DigiBoostera czy tego typu funkcje były do czegoś potrzebne i DateCalc powstał przy okazji?
[#4] Re: DateCalc 0.4 beta

@MDW, post #3

Gdyby DateCalc wyszedł tydzień wcześniej to poświętowałbym okrągłe 13 tysięcy


Luzik, za 993 dni będzie 14000 dni, tylko nie przegap! :)
[#5] Re: DateCalc 0.4 beta
Bez urazy, ale czy tylko ja mam wrażenie, że ten program jest całkowicie bezużyteczny?
[#6] Re: DateCalc 0.4 beta

@frywolny_marian, post #5

Tylko ty bo krashan go zrobil wlasnie dla kilku uzytkownikow ktorym brakowalo czegos takiego :)
[#7] Re: DateCalc 0.4 beta

@frywolny_marian, post #5

Jak dla mnie bezużyteczna byłaby np. kolejna pokazywaczka obrazków. DateCalc to dla mnie ciekawostka, ale potrafię sobie wyobrazić dla niego zastosowanie.
[#8] Re: DateCalc 0.4 beta

@recedent, post #7

Możesz mieć tysiąc równie dobrych przeglądarek. Ich ilość nie ma przecież wpływu na użyteczność.
Opinię na temat DateCalc'a wyraziłem nie bez kozery ;) Niedawno dyskutowaliśmy na temat użyteczności nowych amigowych systemów i patrząc na ten programik mam wrażenie, że sporo pary programistów uchodzi jakby w gwizdek. Może w przypadku Krashana, obawy są nieuzasadnione. Choć z drugiej strony nowego Digiboostera ni widu ni słychu ;)
[#9] Re: DateCalc 0.4 beta

@frywolny_marian, post #5

Brzużyteczny powiadasz? Czy aby dobrze przemyślałeś tę kwestię drogi Watsonie? Program DateCalc krashan napisał konkretnie na moją prośbę. Ja tam widzę zastosowanie dla niego :)
[#10] Re: DateCalc 0.4 beta

@frywolny_marian, post #8

frywolny_marian:
Choć z drugiej strony nowego Digiboostera ni widu ni słychu

Nowy DigiBooster to spore przedsięwzięcie. To jest właściwie nowy program, który po prostu czyta i zapisuje tamten format. To kuuuupa roboty, a robi to tylko jeden człowiek. W dodatku program nie jest robiony na pełnym etacie.
[#11] Re: DateCalc 0.4 beta

@lubmil, post #9

Przemyślałem i podtrzymuję. Jest to moje, osobiste zdanie. Nie mam pomysłu w jaki sposób mógłbym go sensownie wykorzystać i prawdopodobnie nie znam nikogo kto taki pomysł miałby. Co nie znaczy, że ktoś taki nie istnieje ;)
[#12] Re: DateCalc 0.4 beta

@MDW, post #10

>> Nowy DigiBooster to spore przedsięwzięcie...

Doskonale to rozumiem. Tego newsa skomentowałem z lekkim przymrużeniem oka.
[#13] Re: DateCalc 0.4 beta

@AmiChris, post #6

Ta brakuje takiego killerappa jak internetu nie ma...
1 sekunda z google - http://www.timeanddate.com/date/duration.html
[#14] Re: DateCalc 0.4 beta

@reactor, post #13

Tak sobie przeczytałem te wszystkie komentarze i doszedłem do smutnych wniosków... Program napisałem dla lubmila. Nie wnikam do czego go wykorzystuje, jest mu widać potrzebny. Pisanie DateCalca było dla mnie miłą rozrywką. Co więcej, wczoraj spędziłem kilka ładnych godzin z Blenderem (na Efice, a co ), żeby zrobić ikonkę do programu. To też dało mi niekłamaną satysfakcję. Zrobię jeszcze krótką instrukcję i polskie locale.

Mimo, że napisałem program dla konkretnej osoby, to postanowiłem za darmo udostępnić go wszystkim użytkownikom MorphOS-a. Nawet jeżeli przyda się jednej osobie, to już dobrze. A nawet jeżeli nikomu oprócz lubmila się nie przyda, to tak czy inaczej jego stworzenie było dla mnie rozrywką.

Oczywiście jest dużo stron online, które zapewniają podobne funkcje. Żeby z nich skorzystać, trzeba jednak uruchomić OWB, co po pierwsze trwa, po drugie zjada sporo pamięci. Mój program zajmuje 30 kB, odpala się w ułamek sekundy i nie wymaga załadowania strony. Przy okazji będzie wkrótce po polsku, co też ma czasem znaczenie.

Jasne, jest to mała "pchełka". Jednak jeżeli obejrzymy sobie krajobraz oprogramowania dowolnego systemu operacyjnego, to zobaczymy tony takich pchełek. Dotyczy to zarówno systemów mainstreamowych, jak i naszych amigowych. Gwarantuję, że przejechanie po OS4 Depot na przykład ujawni dziesiątki programów równie, a może nawet bardziej bezużytecznych co DateCalc. Może kolega reactor przystąpi do systematycznej krytyki ich autorów, tym bardziej że ich praca jakże często ograniczyła się do "./configure; make".

Na zakończenie refleksja. Niejednokrotnie podnoszono na PPA zarzut, że mosiści wchrzaniają się do każdego newsa na temat AmigaOS 4 i produkują złośliwe i niemerytoryczne komentarze. Panowie reactor i frywolny_marian, myślę, że mój dalszy komentarz jest zbyteczny...
[#15] Re: DateCalc 0.4 beta

@G. Kraszewski, post #14

Oj nie wazne na jaki system powstal. Po prostu nie rozumiem zachwytow nad prostym kalkulatorem ktory jest dostepny od dawien dawna na www.
[#16] Re: DateCalc 0.4 beta

@reactor, post #15

Ja jestem trochę człowiekiem nie z tej epoki i tak trochę średnio lubię aplikacje w przeglądarce www. One zawsze są nieporęczne, przymulające. Jeszcze jak to jest coś w stylu GoogleDocs i chodzi głownie o to żeby mieć to wszystko w każdym miejscu i na każdym urządzeniu świata to ok. Ale przenoszenie wszystkiego do przeglądarki www zupełnie mi nie pasuje. Dlatego idea ChromeOS czy WebOS jakoś do mnie nie przemawia. Zresztą jak widać nie tylko do mnie nie przemawia, bo Palm ze swoim WebOS właśnie splajtował i musiał się sprzedać HaPekowi. :) Ja lubię takie pchełki, które zajmują mało miejsca na ekranie, mało pamięci, mają natywny systemowy GUI, działają szybko i bez dostępu do sieci.
[#17] Re: DateCalc 0.4 beta

@MDW, post #16

Dobra o gustach sie nie dysktuje... wiec nie bede juz o tym dyskutowal ;)
[#18] Re: DateCalc 0.4 beta

@reactor, post #15

Zachwytów też bym nie rozumiał. Opinie pozytywne padły takie:
- "lubię takie przydatne pchełki",
- "DateCalc to dla mnie ciekawostka",
- "pierwsze skojarzenie to kalkulator randkowy",
- "Ja tam widzę zastosowanie dla niego".
Nie wiem gdzie tu są zachwyty. A co do dostępności przez WWW - Google Docs też jest dostępny przez WWW, a jednak niektórzy pożądają portu Open Office na Amigę. Ciekawe po co?

Postawa "skoro ja nie potrzebuję, to jest to bezużyteczne" świadczy li tylko o ciasnocie horyzontów umysłowych. A poza tym... czyż używając Twojego kryterium cała stworzona przez ludzkość sztuka nie jest "bezużyteczna" ? I czym się odbiorcy tejże sztuki zachwycają?...

[#19] Re: DateCalc 0.4 beta

@G. Kraszewski, post #18

Dla mnie znajdzie zastosowanie do obliczania długości trwania lokaty w banku a przez to do obliczenia wielkości odsetek. Krytykować jest zawsze łatwo, gorzej jest coś samemu stworzyć.
Program może stanowić dobrą bazę do stworzenia programu, który obliczał by odsetki od lokaty złożonej w banku. Dzięki Krashan za taką "pchełkę".
[#20] Re: DateCalc 0.4 beta
Już jest wersja 0.5 wzbogacona o ikonkę, polskie locale i plik *.cd dla ewentualnych tłumaczy na inne języki.
[#21] Re: DateCalc 0.4 beta

@G. Kraszewski, post #18

>> Postawa "skoro ja nie potrzebuję, to jest to bezużyteczne" świadczy li tylko o ciasnocie horyzontów umysłowych.

Nie obrażaj mnie. Zwłaszcza, że nie mogę dopatrzyć się wśród moich (i nie tylko moich) komentarzy takiego, w którym przybrałbym przedstawioną przez Ciebie postawę. Wręcz odwrotnie:

[#11]
"Jest to moje, osobiste zdanie. Nie mam pomysłu w jaki sposób mógłbym go sensownie wykorzystać i prawdopodobnie nie znam nikogo kto taki pomysł miałby. Co nie znaczy, że ktoś taki nie istnieje"

>> Na zakończenie refleksja. Niejednokrotnie podnoszono na PPA zarzut, że mosiści wchrzaniają się do każdego newsa na temat AmigaOS 4 i produkują złośliwe i niemerytoryczne komentarze. Panowie reactor i frywolny_marian, myślę, że mój dalszy komentarz jest zbyteczny...

Bardzo fajnie, że tworzysz i dzielisz się rezultatami swojej pracy. Jednak nie odmawiaj ludziom wyrażenia subiektywnej opinii, która nie ma nic wspólnego z, jak to ująłeś, złośliwością, brakiem merytoryki i wchrzanianiem się. Nie mam nic wspólnego z AOS4 i nie próbuję rozpętywać kolejnej wojenki. Ciągnie mnie w stronę użytkowania któregoś z nowych amigowych systemów i szukam racjonalnego powodu by taki system sobie sprawić. Jak dotąd, przegląd oprogramowania wychodzącego na nie decyzji mi tej nie ułatwia i opinię swoją tu uzewnętrzniłem.
Nie ma żadnego znaczenia, że program stworzyłeś dla konkretnej osoby. Z chwilą upublicznienia oddajesz go także w ręce innych i ci inni mają prawo do krytyki. Po za tym, jako twórca, powinieneś być gotowy na nią.
[#22] Re: DateCalc 0.4 beta

@G. Kraszewski, post #18

Celowość tworzenia tego rodzaju programów w Hollywood pozostaje dla mnie tajemnicą.

Zgadnij czyje to słowa?
Zgadłeś!To Twój komentarz do programu LookHere.Jak widać sam podważasz sens powstawania niektórych programów...Może akurat ja go potrzebuje?
[#23] Re: DateCalc 0.4 beta

@piteq, post #22

No cóż, jak ktoś umie tylko w Hollywood... Zresztą parę newsów wyżej jest następny program w tym języku(?). Ale fakt, przyznaję się do tego, że krytyka była błędem...
[#24] Re: DateCalc 0.4 beta

@MDW, post #3

Wykończyłeś mnie tym 13 tys. i oczywiście musialem sprawdzic ile konkretnie zajelo mi zycie na tym podlym swiecie - nie przyznam sie to zbyt stresujace. Ale program fajny juz obliczylem ile to moja tesciowa chodzi po Matce Ziemi i mi ulzylo :)
[#25] Re: DateCalc 0.4 beta

@MDW, post #3

Dla mnie programik jest rodzajem ciekawostki. Sprawdzilem kika dat i ich "odległości czasowe". Mógłby być fajnym dodatkiem do np Aprila lub organizera - zdecydowanie jestem za.

Ostatnia edycja: 10.05.10 22:41:18
[#26] Re: DateCalc 0.4 beta
Witam,

Wydawać to się może błahe ale ja mam problem jaką najwcześniejszą datę można wybrać. W bibliotece Qt na ten przykład wybrana jest data 14 września 1752 ( data przyjęcia gregoriańskiego kalendarza przez Anglię ). Swoją drogą interesujące może być pytanie w jaki dzień tygodnia człowiek (wtedy jeszcze nie człowiek :) ) zszedł z drzewa, tylko nie mówcie, że w poniedziałek :).

Pozdrawiam
[#27] Re: DateCalc 0.4 beta

@asman, post #26

Nie, musial w niedziele aby kaca leczyc. W poniedzialek poszedl do pracy juz trzezwy;)
[#28] Re: DateCalc 0.4 beta

@asman, post #26

ja mam problem jaką najwcześniejszą datę można wybrać

W DateCalc używam tak zwanego proleptycznego kalendarza gregoriańskiego. Polega to na założeniu, że kalendarz gregoriański był w użyciu "od zawsze". Kalendarz ten często jest używany w astronomii. Jako datę najwcześniejszą wybrałem 1 stycznia 1 roku według tego kalendarza.
[#29] Re: DateCalc 0.4 beta

@G. Kraszewski, post #28

Witam,

Dzięki za informację o proleptycznym kalendarzu gregoriańskim.

Pozdrawiam
[#30] Re: DateCalc 0.4 beta
Krótko podsumowując, jeżeli taka pchełka z Krashanowej stajni wyzwoliła tyle emocji i komentarzy to nie mogę się doczekać co się będzie działo jak wyjdzie DigiBooster 3 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem