Komentowana treść: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
[#1] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
Fajnie by było jakby można to było przekazać Fabowi, chociaż ten pewnie by kasy nie przyjął.
[#2] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
Powinni teraz ta kwota wesprzec pewny projekt przegladarki. OK
[#3] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@reactor, post #2

A z jakiego powodu użytkownicy MorphOSa mieliby wspierać powstanie przeglądarki z której nie skorzystają?
[#4] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
Sputnik przegrał.
[#5] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@pampers, post #3

No coz, zawsze mozna zmienic system OK
[#6] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@reactor, post #5

Dobre ;)
[#7] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@reactor, post #5

Zmieniać system dla jednego programu? Hmmm...
[#8] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@reactor, post #5

Mówią że jest wojna między czerwonymi a niebieskimi a ja tu widzę że humorek dopisuje
[#9] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
... a autor nie odpowiada na korespondencję.

Co się właściwie dzieje z Marcikiem, że tak zamilkł?
[#10] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@reactor, post #5

Hyperion zawsze może porzucić OS4, przekazać kody do nil: i zacząć programować pod morphosa

Ostatnia edycja: 17.05.10 20:09:51
[#11] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@rzookol, post #10

Tylko im tego nie podpowiadaj, bo jak się dowiedzą to na pewno to zrobią.
[#12] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
Nooo to świetnie :< Szkoda.
[#13] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
Hmmm. Mam mieszane uczucia. Trochę mi to wygląda na niewdzięczność... Czy naprawdę wszyscy zapomnieli czasy, gdy Sputnik był jedyną sensowną przegladarką na amisystem? Czego brakowało w ostatnim wydaniu, by spełnić wymagania bounty? Nie czepiam się, po prostu nie wiem... Inna sprawa, że dwa lata braku rozwoju to...
[#14] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
koles niech nie sciemnia tylko niech refunda zrobi, wtedy odda kase i zadnej prowizji nie bedzie. tylko bedzie sie musial wytlumaczyc czemu tyle refundow leci. moze to go nauczy zeby nastepnym razem ustawic tak zeby robilo transfer a nie zaplate - wtedy jest darmowe
[#15] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@FOrest, post #13

Na Efice Sputnik chodził zdecydowanie szybciej od OWB, chociaż wcinał RAM jak gupi.. Miało to być poprawione, ale jak widać autor nie ma czasu ani chęci od dobrego roku albo półtora?
[#16] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@skipp, post #15

a ktoś do niego dzownił ? może stało się co złego ;0
[#17] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@reactor, post #5

No coz, zawsze mozna zmienic system

Zmiana z lepszego systemu na gorszy jest nielogiczna.
[#18] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@nimrod7, post #16

Nic się nie stało. Ma swoje zajęcia i tyle. A Sputnik ? No cóż.. póki co mamy OWB..
[#19] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@G. Kraszewski, post #17

Zmiana z lepszego systemu na gorszy jest nielogiczna.

Zmień na lepszy.

Sputnik wypadł z orbity. Dobrze, że OWB ładnie idzie :).
[#20] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte
Zostałem poproszony o skomentowanie tej sprawy. A więc odnosnie prac nad samym sputnikiem:
1. Prace zostały faktycznie zawieszone grubo ponad rok temu. Wersja silnika na której opierał się sputnik była już nieaktualna i nierozwijana przez oryginanych autorów. Zmiana silnika oznaczała potrzebę przepisania całego sputnika od nowa.
2. Po zawieszeniu prac nad samym sputnikiem zaczałem prace nad jego następcą. Ale prace idą wolno, a ostatnio wogóle więc nie spodziewałbym się namacalnych efektów w najbliższym czasie lub wogóle.
O sprawach tych pisałem otwarcie w mailach/na ircu z różnymi osobami wiele razy także dla większości osób nie powinno to być zaskoczeniem.

Kwestia komunikacji. Z różnych względów osobistych nie zawsze szybko odpisywałem na maile ale przefiltrowałem swoje maile z ostatniego roku pod kątem hasła sputnik i na każdego z nich odpowiedziałem więc tego punktu nie rozumiem.

Natomiast całkiem osobną sprawą jest to iż patrząc na listę wymagań bounty ciężko jest mi znaleźć punkt którego sputnik nie spełnił już wiele lat temu.
[#21] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@marcik, post #20

Marcin: no to skontaktuj się z organizatorami bounty.
[#22] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@marcik, post #20

Cieszę się Marcin, że pojawiłeś się w tym wątku :)

Natomiast całkiem osobną sprawą jest to iż patrząc na listę wymagań bounty ciężko jest mi znaleźć punkt którego sputnik nie spełnił już wiele lat temu.

Hmm.... to by oznaczało, że kasa Ci się prawnie należy. Mam nadzieję że wszystkim zaangażowanym tu stronom, tzn. tobie, ofiarodawcom i twórcom bounty wystarczy dobrej woli by się dogadać.

A swoją drogą, nie chciałbym by podobna sytuacja zdarzyła się z OWB, tzn. zarzucenie rozwoju bieżącego silnika przez głównych twórców, przejście na jakiś inny i amigowe OWB stoi.
[#23] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@R-Tea, post #22

R-Tea: na Webkit oparte są takie przeglądarki jak np Chrome czy Safari więc wątpię żeby twórcy zarzucili rozwój.
[#24] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@pampers, post #23

Sputnik też jest oparty o webkita. Ale o branch nokii który został przez nią porzucony. I o ile branch owb nie zostanie (a moze juz zostal? nie wiem szczerze) zmergowany z głównym drzewem to gdyby autorzy tego brancha porzucili jego rozwój to autorzy wersji na mosa czy os4 będą mieli podobne problemy jak ja.

Ostatnia edycja: 18.05.10 21:10:40
[#25] Re: Bounty na Sputnika wkrótce zostanie zamknięte

@Valwit, post #14

Valvit: Refund zwraca też opłaty jak zrobisz go w ciągu 60 dni od opłaty. Znając życie konto na bounty to jakieś konto firmowe a tak opłaty za przyjmowanie płatności jak za zboże :/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem