Komentowana treść: AMiweb - amiga portal
[#31] Re: AMiweb - amiga portal

@G. Kraszewski, post #30

Z tym, że nie ze wszystkimi klientami idzie się porozumieć ;). Pół roku temu wykonywałem projekt strony na zlecenie, w którym jedno niedopatrzenie spowodowało przerwanie wykonywania skryptu pod IE6 - a natrafiłem na gościa, który wiedział tylko, gdzie się włącza komputer, po zainstalowaniu mu FireFoxa gubił się w nim i stwierdził, że woli IE. Sprawa indywidualna. Czasem trzeba się dopasować do sytuacji. Popularność MSIE6 to urban legend ale np. do Drupala moduły łatające błędy w IE6 ktoś napisał :). Myślę, że na definitywne pożegnanie się z IE6 trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Póki co, pracuję w firmie, gdzie przykłada się wagę na zachowanie kompatybilności z IE6. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne.
[#32] Re: AMiweb - amiga portal

@BagoZonde, post #29

Zjeżdżasz z tematu, mówimy tu o tym, że AMiweb - strona jakby nie było czysto klasykowo-amigowa jest/była napisana tak, że nie da się jej przeglądać na amiprzeglądarkach dostępnych na klasyku.
Nie będę się spierał z twierdzeniem, że: "Strony www MUSZĄ chodzić prawidłowo pod wszystkimi przeglądarkami..." - w pełni to popieram. Chciałbym również, by osoba tworząca stronę AMiweb też wzięła to pod uwagę, :) bo moim zdaniem oprócz wymogu działania strony na wszystkich przeglądarkach istnieje jeszcze zasada, że skoro tworzymy stronę skierowaną dla konkretnej platformy (tu amiga klasyk) to wypadałoby wspierać przede wszystkim przeglądarki dostępne na tej platformie. W przypadku AMiweba możliwości amiprzeglądarek zupełnie zostały zignorowane, za to autor(rzy) skupił(li) się na wparciu niszowej IE6. Tak, wiem, że IE6 używa jeszcze wiele osób, ale ile z nich prawdopodobnie będzie przeglądać stronę AMiweb starałem się wykazać w moim poprzednim poście (i stąd moja, być może zbyt śmiała, teza o niszowości IE6 wydaje się być prawdziwa w tym przypadku).
Dodatkowo weźmy pod uwagę, że strona AMiweb nie jest jakimś wypasem okraszonym efektami, których nie dałoby się odtworzyć za pomocą poleceń obsługiwanych przez wszystkie przeglądarki.
Tworząc stronę z opisem gier na Maca myśli się przede wszystkim o Safari a nie IE6, więc i przy tworzeniu strony z opisami gier dla Amigi wypadałoby pomyśleć o NetSurfie/IBrowsie/AWebie, tym bardziej, że "zoptymalizowanie" kodu pod te przeglądarki nie zmieniłoby praktycznie layoutu strony i przy okazji (automatycznie) załatwiłoby wymóg "...chodzenia prawidłowo pod wszystkimi przeglądarkami...", w tym oczywiście również pod IE6. :)

Ostatnia edycja: 23.05.10 17:23:09
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem