Komentowana treść: AMiweb - amiga portal
[#1] Re: AMiweb - amiga portal
Zajrzałem do "gier nieukończonych", a tam m.in. "Sword" i "Rebel". Obie gry ukończone! Jedna nawet dostępna w Rodzynkach PPA.
[#2] Re: AMiweb - amiga portal
I jeszcze ta wielgachna reklama, która szpeci tą stronkę.
[#3] Re: AMiweb - amiga portal
Pomysł może i dobry, ale moja ocena strony to 3/10. Trochę autor mógłby popracować nad niektórymi opisami i wyglądem graficznym, no i te reklamy...
[#4] Re: AMiweb - amiga portal
Strona może nie jest zbyt wypasiona wizualnie, ale za to jej zawartość i ogólna idea jest ciekawa OK
[#5] Re: AMiweb - amiga portal

@frywolny_marian, post #4

Fajnie, bo zobaczyłem więcej screenshotów z nieukończonej gry Tajemnica Usticu - niestety trochę mnie przestraszyły (potworki graficzne) w porównaniu do tego co widziałem do tej pory.

Ogólnie popracowałbym nad wizualną częścią strony - życzę powodzenia w merytorycznym uzupełnianiu zawartości - i rzeczywiście jak kolega wcześniej wspominał - są 2 gry, które zostały już wydane.

Super OK
[#6] Re: AMiweb - amiga portal
A mnie najbardziej podobają się "Brian Damage" i "Brian Dead". Kontynuacja "Żywota Briana"? :)
[#7] Re: AMiweb - amiga portal

@BagoZonde, post #5

Zgodzę się z przedmówcami. Brawa za zaangażowanie i wkład pracy, jednak trzeba koniecznie popracować nad samą stroną. Teraz wydaje mi się trochę chaotyczna i mało "klimatyczna". Warto też się zastanowić nad jakimś poludzkim hostingiem strony (np. na PPA), bo reklamy dobijają. I zaznaczam, że nikt mi nie płaci za tą perfidną kryptoreklamę ;). Ogólnie, pomysł na archiwum polskich gier bardzo mi się podoba.
[#8] Re: AMiweb - amiga portal
Dziękuję za słowa uznania i konstruktywnej krytyki.

Co do Rebel`a - grę umieściłem w projektach nieukończonych, ponieważ moim zdaniem nigdy nie ukazała się w wersji oficjalnej(tak samo jak Draggy&Croco - już uzupełniłem opisy tych gier o tą informację).

Odnośnie Sword`a bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki, gdzie, kiedy i przez kogo gra została wydana.

Trochę autor mógłby popracować nad niektórymi opisami i wyglądem graficznym, no i te reklamy...


Jeśli ktoś ma chęci i pomysły - po raz kolejny zapraszam do współredagowania strony.


[#9] Re: AMiweb - amiga portal
Dwu- trzyzdaniowe opisy gier to "trochę" za mało. No al zdaję sobie sprawę z tego, że na razie po prostu tworzona jest baza gier, a potem ewentualnie będzie uzupełniana pełniejszymi opisami. Kupa roboty z tym jest. Wbrew pozorom polskie środowisko naprodukowało trochę tych gierek. Niestety w większości to śmieci. Ale mają swój specyficzny klimat. ;)
[#10] Re: AMiweb - amiga portal
Strona tragiczna. Od strony technicznej dno. I jescze to "zalecana rozdzielczosc ..." ROTFL

Pozdrawiam
[#11] Re: AMiweb - amiga portal
trochę pospieszono się z produkcją stronki, nie wygląda to najlepiej. http://agtw.abime.net/ - tu angielska strona z założenia o wszystkich niewydanych, też nie cudo, ale już lepiej, na pewno web 1.0, a nie ułamek ;)

edit : a jeśli już się zabierać za taką stronę to może lepiej najpierw zbudować bazę gier

Ostatnia edycja: 18.05.10 13:59:54
[#12] Re: AMiweb - amiga portal

@(V)(I)mothe(P), post #8

Proszę bardzo:
http://hol.abime.net/2242

Polecam też sprawdzenie na tej stronie pozostałych gier uznanych za niewydane.
[#13] Re: AMiweb - amiga portal
W wielu grach AMOSowych jest znak zapytania przy "karta graficzna". Trochę zabawnie to wygląda. Skoro przy wielu grach wiadomo na 100%, że są zrobione w AMOS-ie to spokojnie można postawić minusiki przy AGA i "karta graficzna".
[#14] Re: AMiweb - amiga portal
Pomysł na "szorty" (krótkie opisy gier) bardzo ciekawy, w sam raz na szybką ocenę, czy warto odpalić grę, czy nie.

Wykonanie strony - tragiczne. "Centrowanie" tekstu spacjami? Ładowanie gigantycznych obrazków na stronę i ich skalowanie w przeglądarce? Jeden, wielki LOL.
No i gdyby jakaś ClassicOwca wpadła na szalony pomysł, żeby odwiedzić stronę za pomocą którejś z Amigowych przeglądarek, to bardzo by się zawiodła - kolejna strona poświęcona Amidze klasycznej, której nie da się na tej Amidze wyświetlić. Nawet pod NetSurfem, który przecież świetnie sobie radzi ze stylami itd. ale na tym "potworku" wymięka...
[#15] Re: AMiweb - amiga portal

@APC74, post #14

Nie narzekaj. Grunt, że jest cały banner PPA :P
[#16] Re: AMiweb - amiga portal

@parallax, post #15

Nie narzekam, tylko się dziwię, że w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze robi strony "zoptymalizowane" pod IE6 (w każdym bądź razie tak mi się kod strony kojarzy). A na stronkę pewnie jeszcze nie raz zajrzę bo pomysł z krótkimi opisami bardzo mi przypadł do gustu. OK
[#17] Re: AMiweb - amiga portal
Czyżby modernizacja strony trwała?
Ale i tak jest nieżle :)
[#18] Re: AMiweb - amiga portal
Myślę, że temat po kilku miechach się wyczerpie.
[#19] Re: AMiweb - amiga portal

@APC74, post #16

na marginesie : tworzenie kodu pod ie6 to wymóg, bo wciąż używa go mnóstwo korporacji i wciąż microsoft łata go dla windy 2000/xp ! z ie6 do lutego 2010 korzystało nawet do 20% światowego rynku i choć od marca tego roku google/yotube olały wsparcie dla ie6 (dopiero teraz !), to pozostali pozostali gracze i to trzeba w kodzie uwzględniać, a co do samego kodu - generalnie spełnia on założenia w3c, tylko od czasu do czasu trzeba wtryniać hacki ;)
[#20] Re: AMiweb - amiga portal
Trwa przebudowa portalu
Zapraszamy wkrótce
[#21] Re: AMiweb - amiga portal

@nimrod7, post #19

Nie wiedziałem, że to strona korporacyjna jest - myślałem, że powstała z myślą o amigowcach. ;)
A na poważnie kręcę się przy 2 stronach internetowych (Change It / WinUAE PL) i w związku z tym mam wgląd w ich "statsy" - w ciągu ostatniego roku na IE6 przypadło ok. 3% odwiedzin dla strony Change It i ok. 2% - dla WinUAE PL. W ciągu ostatnich 30 dni ilość odwiedzin za pomocą IE6 spadła do 0,9% dla WinUAE PL - to już większy ruch generuje mi IBrowse, że o OWB nie wspomnę, chociaż strona z opisem WinUAE raczej nie jest skierowana do userów Amigi tylko PC. Na stronie Phibrizzo (Change It) różnica na korzyść amiprzeglądarek jest jeszcze większa (znów statsy z ostatniego roku).
Cóż, świat światem a amigowcy nie darzą zbyt ciepłymi uczuciami produktów MS i to też wypadałoby w kodzie uwzględnić. :) Tym bardziej, że MS rozpoczął kilka dni temu kampanię na rzecz zmiany IE6 na IE8, więc z tym "wymogiem" to bym nie przesadzał - przynajmniej nie w przypadku strony czysto amigowej.
[#22] Re: AMiweb - amiga portal

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Widocznie poprawki są wdrażane :D A może i wszystko od początku jest robione :D Miejmy tylko nadzieję, że z lepszym skutkiem :D Trzymamy kciuki OK
[#23] Re: AMiweb - amiga portal

@nimrod7, post #19

tworzenie kodu pod ie6 to wymóg, bo wciąż używa go mnóstwo korporacji

Żaden wymóg. Strony z instrukcjami do zajęć dla studentów robię, wstawiając wzory i schematy w formacie SVG, którego żaden MSIE nie umie wyświetlić póki co. Odpowiedni czerwony napis jest na górze instrukcji... W pracowniach na komputerach jest Chrome i Firefox, a "wymóg korporacyjny" mam głęboko gdzieś.
[#24] Re: AMiweb - amiga portal

@APC74, post #16

@APC74
"Zoptymalizowanie" strony pod IE6 tak jak piszesz - to wręcz pozorom niełatwe zadanie dla osoby niesiedzącej mocno w niuansach HTML, która pisze tę stronę przyglądając się jej w FireFox a potem jest niemiło zaskoczona po uruchomieniu tego pod IE6. Z IE6 korzysta bardzo wiele osób i obecnie przy projektowaniu stron www nadal podstawowym warunkiem jest zgodność działania strony zarówno pod przeglądarkami z rodziny (nazwijmy to) Firefoxów, Opery jak i IE6 oraz IE7. No i ewentualnie Safari :}.

Chętnie postawiłbym CMSa w Drupalu odnośnie tego projektu, teraz niestety nie znajdę na to czasu, ale w niedalekiej przyszłości chętnie.
[#25] Re: AMiweb - amiga portal

@BagoZonde, post #24

@Grzegorz Kraszewski
Tak jak wspomniałem powyżej -> IE6 jest to nadal warunek do spełnienia w działaniu dla piszącego stronę - wiem to z doświadczenia. Przy pisaniu projektów stosuje się odpowiednie skrypty dla ie6, do kilku rzeczy doszedłem też sam i po bólu.
[#26] Re: AMiweb - amiga portal

@(V)(I)mothe(P), post #8

Ja mam pełną wersję Rebel ;) :P
[#27] Re: AMiweb - amiga portal

@phl22, post #26

My też ;)
[#28] Re: AMiweb - amiga portal

@BagoZonde, post #25

IE6 jest to nadal warunek do spełnienia w działaniu dla piszącego stronę

Nie widzę sensu wspierania IE6 po tym jak nawet Google zarzuciło to (to zresztą bardzo dobry argument dla zleceniodawcy). No ale jak ktoś lubi sobie dodawać roboty, to cóż.
[#29] Re: AMiweb - amiga portal

@G. Kraszewski, post #28

Sensu wspierania IE6 nie ma tak naprawdę od początku jego wypuszczenia, jednak robi się to ze względu na jego popularność. Strony www MUSZĄ chodzić prawidłowo pod wszystkimi przeglądarkami - ot taki wymóg, więc nie jest to sprawa dodawania sobie niepotrzebnej roboty, tylko konsekwentne pisanie stron. Spróbuj wyobrazić sobie zresztą sytuację, w której próbujesz wytłumaczyć klientowi, dlaczego jego nowa strona nie działa prawidłowo (lub wcale) pod IE6, z którego korzysta w domu lub w pracy.

[#30] Re: AMiweb - amiga portal

@BagoZonde, post #29

Wytłumaczenie jest proste, posiada przestarzałą przeglądarkę sprzed 9 lat, której producent od dawna zaleca aktualizację. Co więcej Windows Update wymaga świadomego nie zgodzenia się na aktualizację MSIE, żeby nie dostać wersji 8, więc taki klient sam jest sobie winien. A przy okazji, popularność MSIE 6 to jest urban legend obecnie...

Ostatnia edycja: 23.05.10 15:49:39
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem