Komentowana treść: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
[#1] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Niezła gratka dla przedstawicieli mocno konserwatywnych classicowców. Aż trudno uwierzyć, że to się komuś opłaca. No ale jeżeli tak to gratuluję.
[#2] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
GVP Typhoon A1200 030 40MHz Accelerator- - 169$
A4060DT - 060 50MHz with SCSI II Interface - 445$
Całkiem dobre ceny jak za nowe karty.
[#3] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Widze ze jak moze jeszcze troche poczekam to sie moze i doczekam "nowego" FMV albo SX32 :) Ech... jeszcze kilka lat :)
[#4] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Leon, post #2

Zgadzam się, ceny naprawdę bardzo dobre. OK
[#5] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@stachu100, post #4

dokładnie ceny przystępne...

aż się zszokowałem jak ujrzałem tę nowinę. Cieszy mnie to bardzo, że w dzisiejszym świecie zalanym przez PC i konsole i inne kombajny podjęto się produkcji czegoś na nasze klasyczne sprzęty ;)

Brawo! OK ok, racja
[#6] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@bombermax, post #5

eee 450 dolcow to przystepna cena za 060? a ludzie narzekaja ze 650 za sam460 czy 1500 za x1000 to za dzuo..coz ja nigdy nie zrozumiem amigowego "rynku"
[#7] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@DRACOX, post #6

jest pewna mała (drobna) różnica między kursem $ a ojro... a może i nie ?
[#8] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Nie ja jeden jestem pozytywnie zaskoczony. Kupić nie kupię, pochwalić warto :).
[#9] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@DRACOX, post #6

sama sie kupuje zebu uzywac, taka karte zeby ja miec :)
[#10] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Czyli wchodzą tam tylko simmy z GVP ? Nie widzę żeby produkowali 32MB...
[#11] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
gdyby ten Viper 1260 68060 50MHz do a1200 faktycznie byl dostepny za
$299 to moze bym sie skusil...
p.s.
ostatnia aktualizacja strony glownej - 2005. zalosne...


Ostatnia edycja: 25.05.10 20:19:35
[#12] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@hakonwpz, post #11

Prosze mi powidziec czy to sa lezaki magazynowe ???

czy oplaculby im sie tworzyc linie produkcyjna pod kilkanascie roznych modeli ? i de fakto kilkanascie sztuk ?
[#13] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@HOŁDYS, post #12

These are newly made production pieces with a full 1 year warranty.

"newly made" - wskazuje, że nowa partia. Szok ...
[#14] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@PrzemasIII, post #10

Ale sprzedają ... Jak wejdziesz w towar to są do wyboru.
[#15] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@DRACOX, post #6

No tak ale zobacz jaka jest cena za nowy procek 060...
[#16] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@MaaG^dA, post #7

zalezy , jezeli kupjesz sprzet elektroniczny w europie od oficjalnych dystrybutorow to masz prawie zawsze przelicznik 1:1 . pomimo roznicy w kursie. dzieki grecji ostatnio, nawet rzeczywisty kurs dolar euro tez zaczyna swirowac :)
[#17] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Gdybym nie miał 1230 i gdyby nie to, że lada dzień ;) wyjdzie NatAmi to chętnie przygarnąłbym tego Typhoona.
[#18] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
Tez glupio wymyslili 060 do A2000 a 030/40 do 1200
Sesowniej bylo by dac 060 do A1200 i pewnie wiecej im takich kart by zeszlo.
[#19] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@reactor, post #18

A ja bym kupił gdyby wypuścili nową serię swoich turbo do A500 bazujące na 68030... .

Pozdrawiam

Azzorek
[#20] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@DRACOX, post #6

eee 450 dolcow to przystepna cena za 060? a ludzie narzekaja ze 650 za sam460 czy 1500 za x1000 to za dzuo..coz ja nigdy nie zrozumiem amigowego "rynku"

Sam460 i x1000 to nie jest sprzęt kolekcjonerski, classic - tak. W przypadku konserwacji zabytków nie liczy się kosztów.
[#21] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@HOŁDYS, post #12

Sa to karty z pod stepelka ;) Do A1200 mieli juz w ofercie w tamtym roku conajmniej, wiec nie jest to debiut firmy :) Oczywiscie mowie o "nowej" GVP.Obserwujac ceny starych kart z 060 to ceny sa wrecz rewelacyjne.
[#22] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@MisOr, post #13

Nie do końca wierzę to są zupełnie nowe karty - koszt linii produkcyjnej jest istotny. Chyba że GVP nigdy jej nie zamknęło ale wtedy koszt utrzymania jej bez produktu musiał być czymś pokrywany. Podejrzewam raczej że mieli gdzieś jeszcze jakieś stany magazynowe i poskładali. Gdyby uruchomili linię produkcyjną nie było by pewnie problemu z ograniczoną dostępnością. Drugim problemem może być dostępność pewnych elementów - jeden z powodów dla którego nikt nie wznowił produkcji produktów phase5 lub podobnych.

Niezależnie od wszystkiego to super że nowy sprzęt dla klasyków jest dostępny! :D

A czy ktoś miał doczynienie z tą kartą wcześniej? Jak się sprawuje?
[#23] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@alekc, post #22

Można śmiało założyć, że sprawować się będą bardzo dobrze. Jakieś sto lat temu, w Złotych Czasach miałem kilka rzeczy od GVP, solidne, doskonale wykonane, no profesjonalna robota. Zatem i to "nowe GVP" nie jest pewnie gorsze. Jedynym zgrzytem była konieczność stosowania kości pamięci ich własnego patentu, ale dało się z tym żyć.
Cena wcale nie przestrasza, ma rację Dacław pisząc, że przy konserwacji zabytków nie liczy się kosztów.

Z szacunkiem
Des
[#24] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@Des, post #23

Cena jak na dzisiejsze standardy jest bardzo przystępna. Moje pytanie co do sprawowania karty było podyktowane tym, że konstrukcja ta ma już swoje lata a niektóre Amigi są wyposażone w nowszy sprzęt jak np Deneb więc mogą być ewentualne kwestie kompatybilności.
[#25] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@alekc, post #22

koszt linii produkcyjnej jest istotny

Nie ma żadnej linii produkcujnej. Linie się buduje do produkcji milionów sztuk. Do produkcji małoseryjnej wystarczą urządzenia uniwersalne. Proponuję wpisać w Google "automat SMD" i popatrzeć. Co prawda takie urządzenie nadal kosztuje około 10 000 dolarów (a do tego jeszcze piec, sitodruk do pasty itp.) ale po pierwsze jeżeli GVP produkuje na co dzień elektronikę, to ma ten sprzęt na stanie, a jeżeli nie, to montaż zleca firmie zewnętrznej.

Przykładowo do produkcji Prometeusza nie zakupiono żadnego sprzętu do montażu SMD, wykonanie płytek i montaż zlecono firmie specjalistycznej. I dało się to załatwić w Polsce 8 lat temu, tym bardziej da się dzisiaj w USA.
[#26] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych
A ja zauważyłem pewną rzecz.Firma produkująca te karty nie nazywa się GVP a GVP-M nawet logo jest lekko przerobione.Z tego co pamiętam to M-Tec wykupił (prawa do nazwy ?) do GVP.Oczywiście jeśli się mylę to niech ktoś sprostuje.


Ostatnia edycja: 26.05.10 21:32:23
[#27] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@waldiamiga, post #26

Hmm... Pierwsze zdanie oficjalnej informacji prasowej brzmi:

May 19, 2010 Update Software Hut and GVP have teamed to bring back many popular GVP products for the Amiga at new, lower prices.

Tak w ogóle to GVP jest skrótem od Great Valley Products...
[#28] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@G. Kraszewski, post #25

tym bardziej da się dzisiaj w USA.

Czyli zrobili wywiad marketingowy i oszacowali zysk..
Trafili w dobra nisze kazdy retrodziadek amigowy jest w 85 % informatykie (w wiekszosci kadra zarzadzajaca lub komitet sterujacy projektem IT o wysokim stopniu ryzyka i sporym budzecie)
Wiec kase maja na swoje hobby (bryndza moze byc z czasem i wyrozumialoscia zony,dzieci) ...lecz w w nisze sie wbili i pewnie wyrobia niezly przychod ...jak ESCOM swego czasu na A1200/4000

[#29] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@HOŁDYS, post #28

No na pewno nie rzucili się z tym w ciemno, dobrze sobie skalkulowali, ile i za ile warto wyprodukować. No i fajnie, dla mnie najważniejsze, że ileś tam ludzisków, starych amigowców, będzie mogło za rozsądne pieniądze lekko odświeżyć swoje maszyny. Osobiście to mnie interesi ta karta do A2000, mam do dwutysiączki ogromny sentyment, dopalona procesorem 060 staje się, nawet bez karty GFX na początek, ciekawą platformą, relatywnie tanią, dostępną, z dużym zapasem miejsca na rozbudowę.

Z szacunkiem
Des
[#30] Re: Nowe karty procesorowe dla Amig klasycznych

@mailman, post #27

Ciekawe rzeczy podaje wikipedia.

W 1994 roku majątek firmy i technologia zostały w równych częściach sprzedane firmom Power Computing i M-Tec, a nowo powstała firma GVP-M nie zatrudniła dawnych pracowników. Część dotychczasowych produktów była sprzedawana, ale nowe konstrukcje nie powstały

http://pl.wikipedia.org/wiki/GVP

Strona GVP-M

http://www.gvp-m.com/index.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem