Komentowana treść: Zbiórka na Sam440ep-flex
[#1] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex
To ile taka impreza warta
[#2] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@cacodemon666, post #1

Nie lepiej poczekać na PRAWDZIWĄ Amigę i zrobić zrzutkę ?
[#3] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@cacodemon666, post #2

Jak już się pojawi jakaś prawdziwa to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić kolejną zrzutkę.

Albo można to zrobić już teraz (podejrzewam, że ludzie z Amigabounty.net mogą rzadko odwiedzać PPA, więc na wszelki wypadek można skorzystać z formularza kontaktowego żeby im zasugerować to i owo).
[#4] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@recedent, post #3

Zrobione. Na pewno dałem im do myślenia :)
[#5] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@cacodemon666, post #2

Jedna prawdziwa AmigaOne lub dwa/trzy/(cztery?) nieprawdziwe Sam440ep.. ciężki wybór. Wydaje mi się że do testowania nowego softu wystarczyłyby Samy.. a można byłoby wesprzeć większą ilość developerów...
[#6] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@MaaG^dA, post #5

No a jak by byl port na mini to moża by za taka samą ilość kasy wesprzeć większą liczbe developerow .
Ale i tak fajny pomysł ;)
[#7] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@Drako^lM, post #6

No a jak by byl port na mini to moża by za taka samą ilość kasy wesprzeć większą liczbe developerow .


No a wiesz ile za taka sama ilosc kasy , mozna by wesprzec dev ZxSpectrumka ? :D

Ale i tak fajny pomysł


Bardzo fajny.
[#8] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@Hellena, post #7

Porównanie moim zdaniem nie trafione - na ZX nikt OS4 nie portował. Na Maka Mini - owszem.

Ale pomysł owszem, fajny
[#9] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex
Idea kupienia developerom sprzętu, żeby mogli portować na Amigę to chyba jakiś żart... Wg. mnie takie postępowanie tylko pogarsza żenującą sytuację w której jest nasze środowisko.
[#10] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@strim, post #9

Zgadzam się z Tobą. Z boku wygląda to mniej, więcej tak: "kupiłem Ci łopatę, więc możesz teraz z uśmiechem rowy kopać".
[#11] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@strim, post #9

etam, np program może powstawać na morphosa/os3 a tak zostanie przekompilowany na os4 albo odwrotnie
[#12] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@strim, post #9

Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź, tzn. dlaczego Twoim zdaniem pogarsza?

@przemysław: Jeżeli jedynym argumentem jakiegoś programisty było "nie mam sprzętu/systemu, więc nie mogę przygotować portu", to Troels mówi na to: "OK, to ja Ci sprzęt z systemem dam". Proste.
[#13] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@strim, post #9

Nie do końca, spójrz na przykład Audio Evolution 4, gdzie jeden z użytkowników pożycza sprzęt po to, żebyśmy mieli port tego programu na MorphOSa. Będzie to program komercyjny więc autor ma motywację do pisania, sprzęt odda po robocie. Czy to aż tak żenujące?
[#14] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@pampers, post #13

Smutne jest to, że takiego autora nie stać na taniego MiniMaca za 400-500 zł. Przecież to nie czasy gdy Amiga kosztowała sześcio- czy ośmiomiesięczną pensję. Dzisiaj to dosłownie parę groszy. Zwłaszcza gdy ktoś mieszka w normalnym kraju. Miłym gestem ze strony MOSTeamu byłby darmowy klucz do MorphOS-a 2.x dla takich ludzi. Powiedzmy, że byłby to klucz czasowy. Na przykład działałby 4 miesiące od daty rejestracji i to byłby czas na wykonanie portu programu. A potem gdyby port powstał to klucz zostałby wymieniony na taki bez ograniczeń. Jeżeli port nie działałby to klucz po prostu by wygasł po tym czasie.

Ot takie moje przemyślenia. :)
[#15] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@MDW, post #14

Ja nie wiem czy smiac sie czy plakac,taka sytulacja jest naprawde zenujaca,w sumie ja tez moglbym dac takie ogloszenie,bo znam sie na programowaniu,prosze mi kupic komputer najlepiej dwa x1000 i nat ami to moze cos zrobie nazwe to szarywilkbounty.To jest taka amipartyzantka ha ha ha.
[#16] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@SzaryWilk, post #15

a i jeszcze jedno przypomnialo mi sie ja bym chcial poznac tego programiste ha ha ha.chcialoby sie rzec,jak wlasciciel praw do komputera tacy programisci ale z drugiej strony mam nadzieje ze to nie jest jakis nasz rodak ha ha ha.
[#17] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@MDW, post #14

MDW: ale sytuacja była taka, że to środowisko Morphosowe wyraziło zainteresowanie a nie Davy.
[#18] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@MDW, post #14

Zwróć uwagę, że mowa o sprzęcie z OS4 - jest to znacząco większy wydatek niż jakiś "byle Mac Mini za 400-500 zł (plus 500 zł za system)". Zwłaszcza dla kogoś, kto takiego zakupu wcale nie musi planować.
[#19] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@pampers, post #17

W takiej sytuacji to rzeczywiście trudno się dziwić, że ktoś nie kupuje MacaMini. Tutaj wyposażenie autora w niezbędny sprzęt i soft faktycznie ma solidniejsze podstawy.
[#20] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex
A czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby udostępnienie - np po rejestracji - chętny programistom, OS4 w sieci na X1000? W ten sposób mogli by sobie kompilować kod zdalnie na docelowej maszynie bez żadnych wydatków a środowisko fanów mogło by utrzymanie takiego systemu opłacać. W ten sposób można nawet dać dostęp do kilku różnych platform np również SAM460.

Chodzi mi o to że idea ze zbiórką na sprzęt choć szczytna to nie spowoduje zalewu nas doskonałym oprogramowaniem na AOS4.x gdyż 2xSAM niewiele zmieni.
[#21] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@alekc, post #20

A to bardzo fajny pomysł jest. Może warto go przedstawić Hyperionowi.
[#22] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@MDW, post #14

Widocznie nie ma takiej potrzeby ;)

Ciekawi mnie jak będzie wyglądała sprawa poprawek lub aktualizacji po tym jak autor odda sprzęt?


Ostatnia edycja: 10.06.10 18:25:50
[#23] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@strim, post #9

zenujące? przyjmijmy ze srodowisko skladajace sie na bounty to firma/pracodawca ,a portujący to pracownik. firma dostarcza pracownikowi narzedzia pracy. w tym przypadku kompletny system/dev-kitpraktycznie wszedzie tak jest .

a zenujące jest co najwyzej takie gadanie. wydaje mi sie ze jest masa ludzi co w wolnej chwili z checia przeportowala by apps swojego autorstwa czy czyjs na os4/mos , a przeszkoda jest to ze wlasnie nie maja hardwaeru/systemu i musieli by w to zainwestowac sporo kasy (tu i tu jest to mimo wszystko spora kwota , nawet jak bierzemy tylko minimaka + licencja na mosa)
[#24] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@alekc, post #20

2 sam niby nie wiele,ale w przyszlosci moze ich byc wiecej . o ile pamietam to TrevorD ,w wywiadzie chyba mowil ze sam dostarczyl roznym programistom 16 maszyn z os4 .te samanty beda przechodnie . wiec lepiej dokladac nowe oprpogramowanie powoli ziarnkami niz nie miec nic. a pomysl jest imo swietny.

Ostatnia edycja: 10.06.10 19:32:22
[#25] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@pampers, post #13

Nie do końca, spójrz na przykład Audio Evolution 4, gdzie jeden z użytkowników pożycza sprzęt po to, żebyśmy mieli port tego programu na MorphOSa. Będzie to program komercyjny więc autor ma motywację do pisania, sprzęt odda po robocie.

Pozostaje jeszcze kwestia tzw. future versions. Z update programu, nowymi wersjami czy poprawkami błędów może być w takiej sytuacji ciężko.
[#26] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@mailman, post #25

Z update programu, nowymi wersjami czy poprawkami błędów może być w takiej sytuacji ciężko.

Dokładnie.Dajmy na to developer dostaje sprzęt, portuje (choćby OO), lub pisze jakiś program, zgarnia kase, oddaje sprzęt i wszyscy zadowoleni...Tylko co dalej?
[#27] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@piteq, post #26

Dlatego rozwiązanie alekc'a jest bardzo pomysłowe i uniwersalne, przynajmniej dla takiego laika jak ja.
[#28] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@alekc, post #20

Dokładnie. VNC i jazda. Wtedy można by było ustalić jakiś grafik i maszyna mogła by chodzić 24/h a każdy robił by swoje w określonym czasie na niej, zwłaszcza, że ludzie są rozsiani po całym świecie i są różne strefy czasowe. Można by to było wykorzystać. Gdy jeden idzie spać to drugi zaczyna coś dłubać.
[#29] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@MDW, post #14

Smutne jest to, że takiego autora nie stać na taniego MiniMaca za 400-500 zł. Przecież to nie czasy gdy Amiga kosztowała sześcio- czy ośmiomiesięczną pensję.


A moze autor nie ma ochoty na kupowanie kolejnego komputera do domu? Tym bardziej, ze moze byc zadowolony z obecnie posiadanego sprzetu? Nie ma sensu ewangelizowac na sile ani w jedna, ani w druga strone. Nawet, gdyby mos byl na sprzet po 1zł na allegro.
[#30] Re: Zbiórka na Sam440ep-flex

@recedent, post #12

@recedent:
Zgadzam się ze Strimem, bo gdyby była to inicjatywa nieznanego Pana Józefa K. (osoby prywatnej) to niech sobie robi co chce i nawet nie będę tego komentował. Natomiast tutaj jest lekko chora sytuacja, gdzie pod byt dwóch lub trzech komercyjnych podmiotów tworzona jest społecznościowa sieć darczyńców/żywicieli.
Patrząc na osobę sugerującą ten program, to chciałoby się zapytać gdzie są te miliony, o których było tak głośno.

@DRACOX:
Już widzę te tłumy portujące lub piszące programy dla Amigi. Szczególmie ślicznie będzie wyglądał “korek” z chętnych do jednej lub dwóch maszyn. Pytanie tylko, czy taki korek wogóle powstanie?
AOS miał już raz tani i wydajny sprzęt (UAE na x86) i jakoś masa oprogramowania nie powstała. Dlaczego teraz miałoby być inaczej?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem