Komentowana treść: Amiga Event - filmy i zdjęcia
[#1] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia
Super imprezka.
[#2] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia
Hmm... filmik pokazuje działanie Morphos-a na PowerBooku a nie PowerMacu MDD. Chętnie bym obejrzał jak system śmiga na PM, bo mam takiego w domu. Może ktoś linka do PM rzucić?

Ostatnia edycja: 26.07.10 18:28:41
[#3] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia
Nic ciekawego na filmach nie ma. Pokaz quake 2 ;] Mogli jeszcze dooma pokazać jak chodzi ;) A na tym pierwszym filmiku to operator zamiast skupić się na monitorze, to filmował głównie jakiś kolesi :)
[#4] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@parallax, post #3

hyperion ma problemy z obsługą 3d w prostych radeonach (8500/9100) więc na obsługę nowszych (min. tego co siedzi w x1000) przyjdzie trochę poczekać. q3 ma niedopracowabny tryb software3d bo był pisany pod akceleratory więc pokazali (i słusznie) na Q2. Wyniki są obiecujące, ja bym nie narzekał.
[#5] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia
Fajna imprezka, choć to oczywiście cień tego co było za czasów Commodore. Mimo to fajnie, że coś się dzieje. Takie imprezy są potrzebne, ale dobrze byłoby, gdyby na każdej kolejnej coś nowego pokazywano.
O i na procku X1000 kręci się cooler :) A w slocie CF siedzi sobie karta pamięci - ciekawe po co ?

a jeszcze jedno, Hyperion nie pobił się z MorphOS Team ?

Ostatnia edycja: 26.07.10 19:15:35

Ostatnia edycja: 26.07.10 19:16:49
[#6] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@cacodemon666, post #5

A w slocie CF siedzi sobie karta pamięci - ciekawe po co

Też mnie to zastanawia.

a jeszcze jedno, Hyperion nie pobił się z MorphOS Team ?

A dlaczego mieliby się pobić ?
[#7] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@waldiamiga, post #6

A bo ktoś tam komuś sądem groził, czy coś tam.
[#8] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@cacodemon666, post #7

Kto? Komu? Kiedy? Za co?

Czy Tobie chodzi o to, że Ben Hermans odgrażał się MOSTeamowi kiedyś? Była chyba nawet sprawa o nielegalne wykorzystanie zdaniem p. Hermansa Amigaos czy jakos tak, ale z tego co wiem sąd oddalił powództwo.

Niech ktoś rzuci koledze linka do całej sprawy. Kiedyś czytałem, ale nie chcę namieszać opowiadając o co chodziło.

PS. Jeżeli w Essen coś było i wiesz to się podziel informacjami.
PS2. Może ktoś chciałby kłótni przy okazji takiej imprezy, ale widać na szczęście sami zainteresowani chyba nie.
[#9] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@cacodemon666, post #7

http://www.lostrepublic.us/Graphics/DoubleFacePalm.jpg
[#10] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia
Z tym filmem: X1000, to ktoś sobie jaja zrobił.

Ostatnia edycja: 27.07.10 00:21:14
[#11] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia
No proszę, MOSTeam wbrew odżegnywaniu się od procków G5, jednak się za nie zabrał. Jeśli się nie mylę co do informacji na zrzucie ekranowym, to MorphOS zagadał na wczesno-środkowej linii PowerMaca G5, tzn. tej z AGP (poźniejsze miały PCI Express). Trochę dziwi mnie tylko wysokie taktowanie procesora (i taktowanie FSB) względem oryginalnej maszyny z tego okresu, ale być może właściciel podmienił klocka na szybszy (lub jakieś inne cuda porobił).
Graficznie też chyba zapowiada się niezły progres, na R9700 (pewnie tylko Powerbook) i R9600/9800 (PowerMac MDD i G5) - a to są już fajne karty graficzne (od 64 MB do 256 MB pamięci). Otwartym pytaniem pozostaje kiedy MOSTeam opanuje G5, aby można ją było uwzględniać w zakupach...

Zainteresowanie jak i chęć ewentualnego zakupu X1000, przeszły mi bezpowrotnie (bynajmniej nie dlatego, że strucle są tańsze).
[#12] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@przemysław, post #11

Taktowanie procesora jest oryginalne bo to jest najszybszy model power maca g5 (early 2005) z dwoma procesorami 2,7 GHz.
[#13] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

Dlaczego w ogólnie nie pokazano REV 2 które jest już ponoć gotowe?
[#14] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@Bigo, post #12

Faktycznie jest jak piszesz. Znaczy się G5-tki z odzysku będą raczej droższe niż wcześniejsza singielkowa wersja 1,6 - 1,8 GHz.
[#15] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@przemysław, post #14

Może po prostu system został uruchomiony na maszynie jaką ma członek MOSTeamu a kiedy już system będzie dostępny do kupienia to również będzie chodził na pojedynczym G5 tylko wcześniej będzie trzeba wymienić kartę graficzną ponieważ w pojedynczych G5 były montowane standardowo karty nvidii fx5200.

PS. Moim marzeniem jest wersja MorphOsa na ostatnią serię Power Maca G5 z czterema rdzeniami 2,5 GHz i grafice X1900 na PCI Express.
[#16] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@Bigo, post #15

Nie o to mi chodziło (tzn. ilość procesorów). Poszczególne serie G5 różniły się trochę płytami głównymi (te z AGP, 3 serie makówek, a ile rewizji płyt to nie wiem) lub dość znacznie (te z PCI Express). I to może być bolączką, bo chodzi o opanowanie jakiejś konkretnej rewizji płyty z G5 - tak mi się przynajmniej wydaje.
Skoro MorphOS ruszył na "early 2005" to niekoniecznie zagada na "2003 - 2004". Z tego wszystkiego wymiana karty gfx to najmniejszy problem.
Co do marzeń (dual G5 + X1900 PCIE), wydaje mi się że lepiej by było gdyby zostały opanowane najtańsze single z 1,6 - 1,8 GHz + R9600/9800. Wydajność duża, a i cena śmieszna. Za Twoją G5-tkę to można kupić 3 lub 4 takie single (i nikt by nie płakał, że drugi procek leży odłogiem).
[#17] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@rzookol, post #4

q3 nie dziala bez opengl
[#18] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@przemysław, post #16

Mi chodziło o to że w serii early 2005 podstawową wersją jest G5 1,8 Ghz + Fx5200 więc rewizja płyty jest pewnie ta sama tylko różnica w procesorze i karcie graficznej.

PS. W moich marzeniach jest komputer z czterema rdzeniami a nie dwoma. :D
[#19] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@Ender, post #8

Nigdy nie wytoczono żadnej sprawy o nielegalne wykorzystanie AmigaOS komukolwiek z MorphOS Team. Coś mi się natomiast wydaje, że Amiga Nic wytoczyła takową Hyperionowi. Cóż za ironia...
[#20] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@Bigo, post #15

Może po prostu system został uruchomiony na maszynie jaką ma członek MOSTeamu


Dokładnie tak. bigfoot po prostu do takiej wersji ma dostęp.
[#21] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@Jacek Piszczek, post #19

Nie byłem pewien, dlatego napisałem ze proszę o jakiś link żeby nie mieszać za bardzo (kiedyś ktoś mi podesłał coś o Benie Hermansie i jego odgrażaniu się twórcom Morphos-a , o tym jak Amiga INC pograła z MOSTeamem). A skąd pomysł chyba ktoś na forum kiedyś wspomniał, że był jakiś proces i podobno Hyperion przegrał. Tak czy inaczej sorki za pomyłkę (niezamierzona).
[#22] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@Bigo, post #18

Małe sprostowanie:

- Power Mac G5 (Early 2005)

- Power Mac G5 (Late 2004)

W obrębie jednej serii płyty główne się różnią (ilość slotów na RAM oraz złącza PCI). Poza tym G5 1,8 GHz to seria z 2004 r.
Nie ma o co kopii kruszyć, podejrzewam że uruchomiono MorphOS'a na G5 po to żeby pokazać, że jest to możliwe i że być może taka będzie ścieżka rozwojowa systemu. Wspierane modele pewnie zostaną podane do wiadomości, kiedy system będzie +/- gotowy, czyli coś jak z PowerMakiem MDD i Powerbookiem G4 1,67 GHz (15 - 17"). Dużo wody upłynie...
[#23] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@przemysław, post #22

Przemysław: dostanę wersję na PB to sobie mogę czekać :)
[#24] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@pampers, post #23

Z mojego punktu widzenia to PowerBook ma w zasadzie same zalety (za wyjątkiem braku numerycznej klawiatury w 17" modelu, do dziś Jobs z tym tematem nie zmądrzał). No, ale ja zlikwidowałem w domu desktopy na rzecz lapków.
Kłopot z PB jest taki, że jest rzadziej spotykany niż tanie PM G5 1,6 - 1,8 GHz i ciutkę droższy jeśli ma być w dobrym stanie (mam na myśli 17" 1680 x 1050). Rzucam czasem okiem na PowerBooki to wiem OK
[#25] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@przemysław, post #24

Przemysław: też mnie mierzi brak numerycznej, bo w każdym laptoku którym byłem lub jestem właścicielem numeryczna musi być.

Też często obserwuje aukcje PB i da się trafić wypaśnego PB w cenie do około 400-500 dolków, więc nie jest tak źle jeszcze. Patrzę po ebajach usa i uk.
[#26] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@pampers, post #25

PB to można przy odrobinie szczęścia "brand new" kupić (ebay usa), gdzieś widziałem kilka sztuk po około 750 - 900 $.
Używka w ładnym stanie, to +/- tak jak piszesz.
Co do Ebaya to głównie patrzę na DE i UK.

Odnośnie PM G5 to teraz się je do Polski na paletach sprowadza

ostatnia fotka na tej aukcji
[#27] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia
Jak dobrym zrzadzeniem losu Efika wedrowniczka trafi w moje lapska, to chyba nie bedzie przebacz - "Kochanie, trzeba bedzie zrobic miejsce na jeszcze jeden komputer. Nie, dziecko pozniej."



Ostatnia edycja: 28.07.10 02:53:36
[#28] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@przemysław, post #26

Dopiero co na Allegro kupiłem w stanie mint (lekko przybrudzony, poza tym brak śladów użytkowania) najszybszego PowerBooka za niecałe 1000zł.

Ostatnia edycja: 28.07.10 12:11:24
[#29] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@przemysław, post #26

Hm, jesli bedzie G5, to co stoi na przeszkodzie, by byl to bialy iMac? ok, racja
[#30] Re: Amiga Event - filmy i zdjęcia

@Jacek Piszczek, post #28

Eeee spokojnie bo dla ludzi zabraknie jak będziesz tak wykupywał PowerBooki z Allegro ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem