Komentowana treść: Z okazji 25-lecia...
[#1] Re: Z okazji 25-lecia...
Podobny film przygotowały dwa tygodnie temu osoby zajmujące się rozwojem YAM-a.
[#2] Re: Z okazji 25-lecia...
Fajnie wyglada ale obiekty ui sa tak nieproporcjonalne, ze az strach. na takie urzadzenia to sie projektuje interfejs inaczej.
No ale to juz historia, szkoda bo byla by ciekawa reklama.
[#3] Re: Z okazji 25-lecia...

@AmiChris, post #2

Założę się, że to nie wersja "finalna". Pewnie UI mieli przeprojektowywać jak gotowe będą sprawy ważniejsze. Swoją drogą (pardon za "niebieski wtręt") ciekawe czy jest gdzieś podobny filmik przedstawiający działanie MorphOSa na CherryPal'u...
[#4] Re: Z okazji 25-lecia...

@mailman, post #1

Podobny film przygotowały dwa tygodnie temu osoby zajmujące się rozwojem YAM-a.

Pierwsi chyba byli jednak programiści AROS-a i to oni zapoczątkowali (w świecie okołoamigowym) tę modę. Film został umieszczony w sieci 25 dni temu.


Ostatnia edycja: 05.08.10 18:44:17
[#5] Re: Z okazji 25-lecia...
Więcej informacji na temat e-Lapa od IBMa - TUTAJ
Swoją drogą ciekawa maszynka, szkoda że nie jest produkowana.
Aaaa...Wg. powyższego linka procesor zastosowany w e-Lapie to 405LP

Ostatnia edycja: 05.08.10 18:58:31
[#6] Re: Z okazji 25-lecia...
dziwi mnie, że dla podobnej ilości osób co morphos team OS4 w wielu aspektach kuleje a wyjaśnieniem (dziadowskiego workbencha/słabego 3d/cudownej obsługi usb (ale tylko 1.1 bo 2.0 jest zbyt nowoczesne)) jest skupianie się friedenów nad rozwojem systemu. dla mnie to dziwne. ambient był tworzony przez jedną osobę i wersja ostatnia wypuszczona przez zapka była o wiele lepsza niz to co prezentuje workbech więc dla mnie wymówek nie ma, widać że nie mają dobrej koordynacji
[#7] Re: Z okazji 25-lecia...
Bardziej poje$%^#nej prezentacji nie widziałem. Po trzech razach padaczka murowana po następnych dwóch schiza na 100%. Mógłbym zrobic podobny projekt za pomocą mikroskopu i kropli wody z kałuży - zapewny byłoby ciekawsze. Masakra.
[#8] Re: Z okazji 25-lecia...
Brawo Hyperion Entertainment! Dobra robota OK
[#9] Re: Z okazji 25-lecia...

@rzookol, post #6

Czy znów trzeba zaczynać wojenkę/jechanie OS4? Tylko nie mów, że o to nie chodzi, bo ja (i pewnie wielu innych) tak to odbieram.
[#10] Re: Z okazji 25-lecia...

@rzookol, post #6

Wojna... wojna... wojenka... bitwa....dokopać... dogryźć.... (lepiej się chociaż poczułeś?)
[#11] Re: Z okazji 25-lecia...

@radzik, post #9

http://img10.imageshack.us/img10/9251/95725796.jpg

w tych oficjalnych materiałach widzimy liste osób, które miały pracować na OS4, nie jest długa (jedna osoba obecnie jest w morphos teamie, blom juz się nie udziela). Jakakolwiek propozycja zmiany w os4 konczyla się stwierdzeniem, że lepiej pracować nad ważniejszymi rzeczami (co jest oczywiście słuszne, przy czym większość była/jest przekonana, że i tak Friedeni robią wszystko procz sieci i filesystemów :) ). Dlatego dziwi mnie, że przy 21 osobach nie mogą usprawnić paru rzeczy.

ps. nie myl lekkiej złośliwości z próbą wywołania flamewara

Ostatnia edycja: 06.08.10 00:54:12
[#12] Re: Z okazji 25-lecia...

@mailman, post #1

frieden w komciach na and napisal ze po procie gourca chial czy chcieli wyprobowac nowa zabawke. mysle ze to tlumaczy wysyp tych filmikow. nie tlumaczy jednak dlaczego 9 lat z 25 trwa polowe filmu :> sugestia jest taka jakby hyperion wiecej przy amigaos zrobil niz wszyscy do kupy wczesniej.
[#13] Re: Z okazji 25-lecia...

@Valwit, post #12

Dokladnie takie samo wrazenie odnioslem, szkoda ze epileptyczna kosodrzewina rosnie im tylko wirtualnie a rzeczywistosc jaka jest kazdy widzi.
[#14] Re: Z okazji 25-lecia...

@fazior, post #13

Mi to raczej na kropidlaka wygląda, albo jakąś kolonię paciorkowców. Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że "rośnie tylko wirtualnie"? Ja tam rozwój OS4.x widzę.
[#15] Re: Z okazji 25-lecia...

@recedent, post #14

Hmmm na pewno nie w taki sposob jak kosodrzewina pokazuje:). Np wielki kalafior w postaci pytona - co to ma byc? Giga rozwoj, wielki branch w systemie, przelom na miare wynalezienia kola?

Ostatnia edycja: 06.08.10 10:15:48
[#16] Re: Z okazji 25-lecia...

@fazior, post #15

A kto tak stwierdza (poza niektórymi zelotami z AW.net)? Ot, po prostu od cholery plików się pojawiło nowych w systemie (kto się wgłębiał w strukturę Pytonga ten wie w czym rzecz). Zresztą taki właśnie jest komentarz na filmie - "Python - a lot of files".
[#17] Re: Z okazji 25-lecia...

@Valwit, post #12


valvit napisał:

nie tlumaczy jednak dlaczego 9 lat z 25 trwa polowe filmu :> sugestia jest taka jakby hyperion wiecej przy amigaos zrobil niz wszyscy do kupy wczesniej.


ale tak właśnie jest.

Chyba zapomniałeś już jak wyglądał goły aos3.1, taki zaraz po instalacji z dyskietek. Jaki był ubogi w opcje, ile trzeba było go łatać zewnętrznymi łatkami i commoditiami aby dało się go znośnie używać.

Z resztą analogiczna sytuacja jest z mosem. Porównaj sobie goły aos3.1 z mosem2.5 a dojdziesz do takich samych wniosków.




Powody tego są moim zdaniem conajmniej 2:

1.kiedyś nowy aos wychodził tylko przy pojawieniu się nowego sprzętu a w międzyczasie żadnych dodatkowych uaktualniej nie było

2.kiedyś wszystkie nowe zmiany trzeba było wymyślić. Teraz twórcy około amigowych systemów mają o tyle łatwiej że na rynku jest kilka o wiele bardziej zaawansowanych systemów z których można adoptować dobre i pomocne rozwiązania
[#18] Re: Z okazji 25-lecia...

@Kwasu, post #17

No to rownie dobrze papiosaur moglby po wypuszczeniu ultimate paka stwierdzic ze zrobil wiecej dla rozwoju systemu niz mosteam - plikow od cholery jakby nie patrzec tam jest. Kosodrzewina to zaciemniony obraz braku rozwoju przez rozwoj pozorny.
[#19] Re: Z okazji 25-lecia...

@fazior, post #18

dodanie nowych plików do systemu to też rozwój, oczywiście zależnie od funkcji tych pilków może to być drobny kroczek lub wielki skok.

Należy też zauważyć że większość starych plików aosu bracia F. musieli przepisć pod nową architekturę poprawiając je jednocześnie i dodając im nowe funkcje, a to też jest rozwój.
[#20] Re: Z okazji 25-lecia...

@fazior, post #18

Mógłby tak stwierdzić, ale byłby w błędzie. Podobnie jak każdy, kto na podstawie jeno liczby dodanych do systemu plików chciałby wnioskowac o tym, jak dynamicznie się on rozwija. Na filmiku widac też jak deweloperzy ganiają z jednej strony źródła na drugą, tu cos poprawią, tu ulepszą, tu wytną... Ot, taka zabawa. Nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał na podstawie tego czegoś wyciągać jakieś daleko idące wnioski.
[#21] Re: Z okazji 25-lecia...

@recedent, post #20

w sumie racja, już kiedyś była osoba oceniająca *osa za ilość mb na płytce :)

Ostatnia edycja: 06.08.10 12:10:18
[#22] Re: Z okazji 25-lecia...

@recedent, post #20

oczywistym jest że ta wizualizacja to tylko zabawa i na jej podstawie nie ma co wyciągać daleko idących wniosków.

ja tylko ustosunkowałem się do stwierdzenia, że według tej wizualizacji wygląda, jakby hyperion zrobił więcej przez te parę lat przy aosie niż wszyscy przed nimi razem wzięci.
[#23] Re: Z okazji 25-lecia...

@recedent, post #20

Emm Nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał na podstawie tego czegoś wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Twoja wiara w ludzi i zdrowy rozsadek jest ogromniasta :)
[#24] Re: Z okazji 25-lecia...
Pierwszy filmik jest chaotyczny i nudny (taki pokaz do mnie nie przemawia). Nie dałem rady obejrzeć go do końca, natomiast drugi film choć krótki to ciekawy.
[#25] Re: Z okazji 25-lecia...

@Kwasu, post #17

ad 1: kiedys sprzet wychodzil co roku/2 alata wiec i updaty wychodzily razem z nim. zreszta w miedzy czasie tez. os 1.2 1.3 1.3.1 1.3.2 itp itd.

ad 2: napisanie od zera a przkompilowanie na PPC ew poprawienie paru bugow to jednak imo 2 rozne pary kaloszy. zreszta zobacz gdzie byl amigaos w 1984 a 1994 i porownaj 2000 i 2010 i co? wielkie jajco w zasadzie. 25 lat temu spora czesc systemu nie tyle trzeba bylo napisac od zera co w ogole wymyslec. hyperion nie musial nic wymyslac, wszytskie rozwiazania juz istanieja, ich zadaniem jest sportowac to na ppc i i dopasowac do sprzetu. jak pokazuje usb maja nawet z tym problemy, a filmik sugeruje calkiem co innego.
[#26] Re: Z okazji 25-lecia...

@Valwit, post #25

a kalafiory rosna.....
[#27] Re: Z okazji 25-lecia...

@Valwit, post #25

przecież i tak najważniejsze jest to, że os4 ma lepszą obsługę grafiki niż mos
[#28] Re: Z okazji 25-lecia...
Po minucie oglądania "filmu" klatka po klatce dałem sobie spokój. Może ja się nie znam, albo mój umysł nie potrafi tego ogarnąć, ale tak nieczytelnej prezentacji to jeszcze nie widziałem.
[#29] Re: Z okazji 25-lecia...

@rzookol, post #27

Co ma piernik do wiatraka? ;)
[#30] Re: Z okazji 25-lecia...

@frywolny_marian, post #28

Gource generuje hardcory owszem. Ale prezentacja z kodem AmigaOS jeszcze jest czytelna.

Kilka miesięcy temu "zapodałem" Gource na projekcie OpenEmbedded - to się ciężko ogląda - wygenerowanie wersji HD to chyba robota na kilka dni:

http://marcin.juszkiewicz.com.pl/2010/02/23/gource-openembedded/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem