Komentowana treść: GIMP 2.4.7
[#1] Re: GIMP 2.4.7
Pięknie. Ciekawe jak to wygląda od strony prędkości działania.
[#2] Re: GIMP 2.4.7
Szkoda ze na os3 juz nie ma nowego gimpa :(
[#3] Re: GIMP 2.4.7
Super. :)
Grafikiem nie jestem ale z tego co kiedyś widziałem to program ma naprawdę duże możliwości. I jest za darmo!
[#4] Re: GIMP 2.4.7

@stachu100, post #3

Nom, duże ma możliwości. Jedyna poważna wada, to brak zaawansowanej edycji tekstu, ale i to można załatwić przy pomocy odpowiedniej wtyczki :D
[#5] Re: GIMP 2.4.7

@recedent, post #1

GIMP na Ami demonem predkosci to nie jest (wiadomo CygnIX), ale w polaczeniu z Sodipodi mozna juz sie nieco pobawic (ja robie identyfikatory na AmiParty)
[#6] Re: GIMP 2.4.7

@taurus, post #5

skoro na Ami Gimp demonem nie jest to jak działa na Sam ?
[#7] Re: GIMP 2.4.7

@rzookol, post #6

Wiesz, ja tam wolę mieć do dyspozycji wolnego Gimpa w miarę nowej wersji niż równie wolnego Photoshopa 4.0.1 na Basilisku. Wiem, że mogę sobie w tym celu zainstalować Linucha (i nawet będzie szybciej), ale co zrobić, jak nie chce mi się z tym paprać?
[#8] Re: GIMP 2.4.7

@recedent, post #7

ja wole photogenicsa ale to takie stare przyzwyczajenie
[#9] Re: GIMP 2.4.7

@rzookol, post #6

@ rzookol

Przecież widziałes nie raz moją Sam i o niej własnie pisałem.
[#10] Re: GIMP 2.4.7

@taurus, post #9

no własnie dlatego sie zapytałem o sama bo u Sanda na jego Samie cygnix był dla mnie nieużywalny. Na Amidze One z G4 lub Pegasosie powinno być lepiej.
[#11] Re: GIMP 2.4.7

@recedent, post #7

2.4 to jednak tez troche zabytek. ale wazne ze jest. ciekawe czy 2.6 to az tak wielki problem
[#12] Re: GIMP 2.4.7
U mnie na Samie 512 mb Ati-M9 64 mb taktowanym podobno szatanska liczba 666mhz da sie w normalnie pracowac w AmiCygnixie tylko do 1024x768 . OS4 tez powinnien exystowac w tej samiej rozdzielczoscie by przejscie miedzy systemami bylo jak najbardziej bezbolesnie(szybkie).Wieksze rozdzielczosci powoduja ze Gimp zwalnia.Ale wydaje mi sie ze w porownaniu do poprzedniej wersji jest duzo lepiej pod wzgledem szybkosci.Program nie tylko urósł -ma 90mb,przybyły nowe mozliwosci ,pluginy ale tez i stał sie bardziej predki.Zaczyna byc niezle Blender,Lodepoint,Gimp hmm, chyba zajmne sie grafika wieczorowa pora.
[#13] Re: GIMP 2.4.7

@Jupiler, post #12

fajnie, u Sanda gui reagowało dość wolno. Tylko przeraża mnie te 90 mb :)

Ostatnia edycja: 09.08.10 20:09:21
[#14] Re: GIMP 2.4.7

@rzookol, post #13

Może dlatego u mnie w miarę da się pracować bo mam mocniejszego Sama niż Sand? (800 MHz, 1 GB RAM, 256 MB GFX)? Wiam że miał problemy z aktualizacją 2, u mnie nigdy nie było takich problemów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem