Komentowana treść: IceFileSystem 1.13
[#1] Re: IceFileSystem 1.13
No to trzeba przetestować ;)
[#2] Re: IceFileSystem 1.13

@Drako^lM, post #1

Kupilem :)
[#3] Re: IceFileSystem 1.13
kto to rozwija? jak wyglada ratowanie danych? da sie mountnac pod amigaos albo linuxem?
[#4] Re: IceFileSystem 1.13
W sam raz na lato.
[#5] Re: IceFileSystem 1.13

@Valwit, post #3

Leif Salomonsson, ten sam co rozwija kompilator ECX.
[#6] Re: IceFileSystem 1.13
Czy warto instalować taki system plików? Jeśli tak, to jakie są plusy z jego użytkowania? Co w razie awarii, czy jest czym naprawić dane na dysku?
[#7] Re: IceFileSystem 1.13

@Adam_K, post #6

Przecież pod podanym linkiem jest zestaw programów narzędziowych, w tym program do odzyskiwania plików.
[#8] Re: IceFileSystem 1.13
Przyznam się, że jestem zaskoczony. W życiu nie słyszałem o tym filesystemie. Tak sobie po prostu wychodzi i podobno działa. :) Dziwne, że coś takiego powstawało i zupełnie nie było o tym słychać.
[#9] Re: IceFileSystem 1.13

@MDW, post #8

Dlatego z zakupem trzeba z pół roku poczekać na jakieś opinie o jego stabilności, szybkości działania i tak dalej.
[#10] Re: IceFileSystem 1.13

@MDW, post #8

no ponoc testerzy musieli obiecac ze beda siedziec cicho, i jakos tak do 1.13 dociagneli. ale podobnie jak krashan wolalbym odczekac az bedzie to szerzej stosowane
[#11] Re: IceFileSystem 1.13
Pozwoliłem sobie dokonać małych porównawczych testów prędkości. Pierwszy test dotyczył dużych plików. Plikiem testowym był plik avi o wielkości 700,4 MB (734464000 bajtów).

Fat32 (ID: 0xb):
zapis z RAM: na FAT: - 42,1 sekundy, przy chwilowym transferze maksymalnym 16,5 MB/s

odczyt z FAT: do RAM: - 47,5 sekundy, przy chwilowym transferze maksymalnym 14,7MB/s

SFS:
zapis z RAM: do SFS: - 41,2 sekundy, przy chwilowym transferze maksymalnym 16,9MB/s

odczyt z SFS: do RAM: - 44,2 sekundy, przy chwilowym transferze maksymalnym 15,8MB/s

IceFS:
zapis z RAM: do ICE: - 47,4 sekundy, przy chwilowym transferze maksymalnym 14,7MB/s

odczyt z ICE: do RAM: - 47,2 sekundy, przy chwilowym transferze maksymalnym 14,9 MB/s


Drugi test dotyczył dużej ilości małych plików. Za pliki testowe posłużyły mi źródła kernela Linuxa (http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/testing/linux-2.6.36-rc1.tar.bz2). 367,9 MB, 34284 plików, 2085 katalogów.

Fat32 (ID: 0xb):
zapis z RAM: na FAT: - 5:39.9, przy chwilowym transferze maksymalnym 1MB/s

odczyt z FAT: do RAM: - 1:38.3, przy chwilowym transferze maksymalnym 4,4MB/s

SFS:
zapis z RAM: do SFS: - 6:58,2, przy chwilowym transferze maksymalnym 886,7KB/s

odczyt z SFS: do RAM: - 1:25.3, przy chwilowym transferze maksymalnym 5,7MB/s

IceFS:
zapis z RAM: do ICE: - 5:13.3, przy chwilowym transferze maksymalnym 1,2MB/s

odczyt z ICE: do RAM: - 3:01.7, przy chwilowym transferze maksymalnym 2,7MB/s

Platformą testową był mój Mac mini (1,42Ghz, 1GB ram). Dysk testowy to oryginalny dysk z Maca mini (5400RPM), podłączony przez USB.

Test oczywiście służy tylko poglądowemu porównaniu prędkości (podłączenie przez USB). Podczas testów IceFS potrzebował uruchomienia IceCheck. (jakiś problem przy kopiowaniu źródeł linuxa). Po naprawie i restarcie problem więcej się nie powtórzył.
[#12] Re: IceFileSystem 1.13

@widelec, post #11

Widelec: czyli szału nie ma, przynajmniej przez USB.
[#13] Re: IceFileSystem 1.13

@pampers, post #12

Szału rzeczywiście nie ma, ale jak na tak wczesną wersję zapowiada się ciekawie. Moim zdaniem trzeba dać temu szansę. :) Chociaż póki nie pojawi sie jakiś konkretny tool do naprawy i odzyskiwania to ważnych danych bym nie powierzał... A test przez usb myślę, że do ogólnego porównania wystarczy. Jakby ktoś znalazł trochę czasu to można sprawdzić przez IDE/Sata. Niestety nie miałem miejsca na dysku na nową partycję, więc musiałem testować w ten sposób.
[#14] Re: IceFileSystem 1.13
Pojawiła się nowa wersja systemu plików.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem