Komentowana treść: OWB 1.9
[#1] Re: OWB 1.9
Dzięki Fab! Gdzie jest tylko autofillowanie form, no gdzie ;)
[#2] Re: OWB 1.9

@pampers, post #1

Tam gdzie prawidłowe przekodowanie polskich liter w gadżecie od wyszukiwarek...
[#3] Re: OWB 1.9

@G. Kraszewski, post #2

A czy to czasem nie zależy od kodu/skryptu wyszukiwarki? Miałem z filmweba taką co nie znała ogonków.
[#4] Re: OWB 1.9

@SirLEO, post #3

Nie zależy. Jeżeli wyszukiwane słowo wpisujesz w gadżet na stronie, to OWB transkoduje poprawnie. Jeżeli natomiast wpiszesz do gadżetu wyszukiwarek obok paska URL, to tekst wysyłany jest "jak leci", czyli w ISO-2, podczas gdy np. Google wymaga UTF-8.
[#5] Re: OWB 1.9

@G. Kraszewski, post #4

Właśnie mam na myśli tą obok paska, miałem zainstalowaną taką co złe kodowanie dawała i strona docelowa głupiała. Ale w tym przypadku faktycznie może brak obsługi stron kodowych w OWB.
A jakbyś wygenerował inny kod wyszukiwarki z innym kodowaniem? http://tinyurl.com/yxzw94 i potestuj na PPA czy Google.
[#6] Re: OWB 1.9

@SirLEO, post #5

OWB mosowe nie obsługuje OpenSearch, ale na pewno IBrowse obsługuje.
[#7] Re: OWB 1.9
NO, i na taka informacje czekałem od dawna. SUPER.
[#8] Re: OWB 1.9
Kurna, poprzedni exec miał +-12MB teraz 44MB masakra.
[#9] Re: OWB 1.9

@11MASTEr, post #8

Poprzedni miał 43.5 MB, być może używałeś wersji bez obsługi SVG. Są dwie wersje.

Najlepiej pobierać archiwa z OWB ze strony http://morphos-files.net - jest szybciej.
[#10] Re: OWB 1.9
Wreszcie działają demotywatory.pl ! :D
Na 1.8 się wieszało na starcie, musiałem odpalać sputnika.
[#11] Re: OWB 1.9

@kjb, post #10

Ale demotywatory działały też na 1.8 i nawet wcześniejszych... Choć przyznać trzeba, że teraz jest szybciej. Na demotywatorach może tego nie widać, ale komixxy.pl stały się już w pełni używalne.
Fab - oby tak dalej! :)
[#12] Re: OWB 1.9

@11MASTEr, post #8

Ta binarka, która miała 12 MB, była spakowana.
[#13] Re: OWB 1.9
Niestety Gmail jest nadal nieużywalny - działa za pierwszym zalogowaniem, kolejne uruchomienie przeglądarki wymaga ręcznego skasowania cookies domeny google.com żeby nie mieć na żółtym pasku (gmaila) na górze "Ups.. system napotkał problem (#500)"... Po wejściu do jakiejkolwiek wiadomości nie można już nic z nią zrobić (skasować, archiwizować, etc.).
[#14] Re: OWB 1.9

@grxmrx, post #9

A to możliwe - sam nie wiem jakim cudem?!
[#15] Re: OWB 1.9

@11MASTEr, post #14

Takim cudem że instalowałeś pewnie tego packa z gotowymi ustawieniami systemu. Chyba :)
[#16] Re: OWB 1.9

@widelec, post #11

U mnie demotywatory działały na starszych wersjach ale tylko przez jakiś czas, potem OWB wieszał się jeśli ruszałem myszką podczas ładowania strony. A później wieszał się już zawsze podczas ładowania strony.

Jeśli to nie wina wcześniejszych wersji OWB, to nie wiem.
[#17] Re: OWB 1.9
A umnie nadal wywala się na wystawieniu ogłoszenia na craiglist.
Czasami wywala mi się nadal na zapłaceniu za aukcję eBay poprzez PayPal...
[#18] Re: OWB 1.9

@MaveRick, post #17

Oby ci nie zapłaciło podwójnie. ;)
[#19] Re: OWB 1.9
JUPI!! TPlink działa, działa!! Cieszcie się razem ze mną!!
[#20] Re: OWB 1.9
Niestety nie da się wejść na o2 by sprawdzić pocztę na co pozwalało owb 1.8
[#21] Re: OWB 1.9

@ZED^lM, post #20

Let's answer, even if reports aren't sent directly to me but to a forum that i'm not really supposed to understand at all. :)

@13

gmail works just fine here, even after reading several mails. If there's a bug, it's surely more complex than that to reproduce. Newer cookie implementation has to be enabled for gmail to work properly, and if your database was corrupted at some point, it must be deleted.

@17

I can't say about craiglist that i don't use, but i've no issue at all with paypal or ebay. You might be a victim of some webcore bug related to threading. You can always disable prefs->network->network thread and see if it makes any difference. But such random crashes always make me suspect memory though.
A debug log would of course help for this kind of issue.

@20

I created an o2.pl account, and it works just fine. Make sure you use the newer cookie implementation in prefs->network (enabled by default, anyway). If it's already enabled, maybe your cookie database (conf/cookiedatabase.db) got corrupted somehow (crash, reboot during write, ...). Also to be noted the cookie database format *did* change slightly between 1.7 and 1.8 (as stated in the readme), so if the database was not flushed at that point, it might be inconsistent. The format didn't change between 1.8 and 1.9 though.
[#22] Re: OWB 1.9

@Fab1, post #21

Thanks for your reply. Some guys just don't send their reports using "I don't know the language" excuse. You've just proven that they're just lazy/shy (unless you know Polish, which I doubt).

What about bug reported by Krashan in post #4? That's really annoying (before you start calling me lazy/shy too - I was going to send you that report together with a small fix for a horizontal scrollbar theme).
[#23] Re: OWB 1.9

@recedent, post #22

Fab fixed this already after some serious repeated nagging from krashan and me.

Innymi słowy: w następnej wersji będzie OK :)
[#24] Re: OWB 1.9
Thx fab :)
[#25] Re: OWB 1.9

@Fab1, post #21

Fab. Tried really hard but I can't say anything wrong about new OWB :D
[#26] Re: OWB 1.9

@R-Tea, post #25

A ja owszem widzę jedną wadę ;) Dlaczego to OWB jest tylko dla MorphOS-a? Chciałbym mieć taką przeglądarkę na Windowsie! :) o arosku nie wspomnę...
[#27] Re: OWB 1.9

@FOrest, post #26

Źródła są dostępne więc do dzieła :)
[#28] Re: OWB 1.9

@pampers, post #27

Jest jeszcze pewien szczegół w licencji, który uniemożliwia wykorzystanie kodu Faba w innych projektach niż kompletny port OWB z MorphOS-a...
To chyba oznacza, że ciężko byłoby ten kod połączyć z jakimkolwiek innym. Czyli np. praca Stanisława Szymczyka włożona w port dla AROS-a poszłaby w błoto. To trochę bez sensu, bo AROS-owi wystarczyłyby fragmenty kodu...
Jeśli chodzi o port dla Windows to już zupełnie nie da się tej wersji przenieść w całości :(
Dziwne, że taki port dotąd nie powstał...
Mam na myśli port przeglądarki OWB jako takiej a nie konkretnie port ze źródeł Faba oczywiście.

Ostatnia edycja: 21.08.10 16:59:11
[#29] Re: OWB 1.9

@FOrest, post #28

@28

Sorry for the english again. :)

In fact, the condition only applies to the added MorphOS files, which mostly consist in MUI classes. And these classes wouldn't fit at all in AROS OWB current design. So it's really better to port the whole thing than to tear MorphOS sources apart and to integrat random bits in AROS port. So i added this condition to avoid that kind of hacky attempts (but i'm not naive, i know some could easily circumvent this condition anyway :)).

Of course, AROS/OS4 is free to reuse some of the changes I made in generic parts (for instance network layer, cookies, ...).

But you won't get that much if you don't port the whole thing, anyway.
[#30] Re: OWB 1.9

@FOrest, post #28

Hmm, owb to ciekawostka w swiecie windowsow.
Nikomu na tym nie zalezy skoro sa silniki lepsze
i same przegladarki bogatsze w funkcje.
Nikomu sie nie chce portowac tego, zreszta sie nie dziwie :)

Ostatnia edycja: 21.08.10 21:49:56
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem