Komentowana treść: C&A Games 2
[#1] Re: C&A Games 2
Zapowiada się ciekawie.
Już sie biorę za czytanie.
[#2] Re: C&A Games 2
Przejrzałem pobieżnie i moim zdaniem system oceniania nieco niedomaga. Zauważyłem to przy recenzji K-240 - grywalność 80, a ogółem tylko 58? Trochę bez sensu.
Propozycja moja - zrobić średnią ważoną, np. grywalność 50%, grafika 30%, dźwięk 20%. Będzie IMO sprawiedliwiej.
[#3] Re: C&A Games 2
Kompletnie nie moja tematyka ale przejrzałem pobieżnie i jestem pod wrażeniem layoutu, ogólnego wrażenia no i te mapy do gier :) Gratulacje dla redakcji.
[#4] Re: C&A Games 2

@madman15, post #2

Bardzo fajnie zrobiony numer, szkoda trochę, że tekst jest w bitmapie a nie jako osobniak ;). Grafiki map, Dizzy'iego itd. super, naprawdę fajnie narysowane - grafiką zajmował się ktoś osobiście? Wygląda na to, że tak, bo jest spójnie.

Co do ocen, np: K240 widzę, że było liczone tak: 60 + 35 + 80 = 175 / 3 = 58,3(3). Tak naprawdę ocena, szczególnie gry K240 zasługuje na inny algorytm bo dźwięk ciągnie w dół całkiem niepotrzebnie, dałbym tej grze 88% (na przykład).

W pewnym sensie muzyka wpływa na grywalność, grafika już nie o tyle choć zdania są pewnie podzielone.

Proponuję: 2*grywalność + dźwięk + grafika i to wszystko dzielone na 3 co daje... 85% :). Czyli bardzo przybliżony wynik oceny do tego jak oceniłem ją empirycznie :).

Jeżeli o gry chodzi, rzeczywiście grywalność jest na pierwszym miejscu. Jeżeli o muzykę, zawsze ważniejsza będzie dla nas sama muzyka niż np: okładka płyty :}, która też oczywiście pewien wpływ na jakość produktu ma.

Gratuluję pomysłów i samej inicjatywy!
[#5] Re: C&A Games 2

@BagoZonde, post #4

Layout super! Napracował się ktoś nad nim. Przypomina mi Top Secret. Bardzo fajnie to wygląda.
[#6] Re: C&A Games 2

@MisOr, post #5

Naprawde na wysokim poziomie. Podziwiac ludzi, ktorzy to tworza. Robic cos dla idei w tych czasach... amiga i commodore ma jednak wielka sile oddzialywania na psychike ludzi. Czytajac to pismo przypomina mi sie stary poczciwy c&a i dziecinstwo. Wielki szacun dla skladacza pisma, bardzo profesjonalnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem