Komentowana treść: Bounty na edytor ikon przypisane
[#1] Re: Bounty na edytor ikon przypisane
Dostępny już jest pierwszy zrzut ekranu.
[#2] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Leon, post #1

No, no. Minniat szybki jest.
[#3] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@G. Kraszewski, post #2

Nie gadaj tylko bierz przykład. :P
[#4] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Kiv_Master, post #3

Moja propozycja na to bounty została odrzucona, więc nie do mnie z tym tekstem.
[#5] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@G. Kraszewski, post #4

A więc przepraszam, niewiedziałem. Znam Twoje osiągnięcia i chciałbym żebyś jak najbardziej wspierał "czerwone" środowisko, oprócz DigiBoostera oczywiście.
[#6] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Kiv_Master, post #5

[#7] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Leon, post #1

piekny. jak mspaint.
[#8] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Valwit, post #7

Szkoda, że systemy amigowe nie posiadają sterowników do tabletów graficznych, łatwiej by się wtedy rysowało.
[#9] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Leon, post #8

posiadaja.
[#10] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Leon, post #8

jak nie jak tak? http://aminet.net/package/driver/input/FormAldiHyd na przyklad, z tabletem szeregowym mi bangla pod os 3.x a w MOS podpialem wlasnie tablet po usb i dziala z kopa.
[#11] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Valwit, post #10

Ale tablet działa tylko w trybie mysz czy masz sterownik za pomocą którego wskaźnik myszy znajduje się zawsze w tym samym miejscu na ekranie co pióro na tablecie? Jeżeli tablet działa tylko w trybie mysz to trochę słabo.
Czy działają u Ciebie dodatkowe przyciski z tabletu np. F1-F20 i czy można podpiąć pod nie jakieś funkcje z dowolnego programu graficznego na AmigaOS/MorphOS?
[#12] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Leon, post #11

dziala jak tablet. pod amigaos sterowik pozwala podpiac komendy pod F1-Fxx pod mosem nie probowalem, ale nie widze powodu aby sie ie dalo na tej zasadzie co mozna w myszy. nie wiem jak chcesz podpinac funkcje, ale mozna skroty klawiszowe podpiac czy komendy arexxa wiec nie widze problemu
[#13] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Valwit, post #7

Nie ma obaw. Prace są dopiero w bardzo wczesnej fazie i screenshot przedstawia tylko prototyp GUI, który ulegnie znacznemu rozbudowaniu. Program będzie pracować na obrazkach 24-bitowych z 8-bitowym kanałem alfa, będzie możliwość wklejania brushy z efektem przezroczystości.
[#14] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Minniat, post #13

na mój gust to ja bym gui zbytnio nie rozbudowywal skoro to ma byc edytor do ikonek. obecnie 90% ikonek powstaje w programach 3D, polecam dodać raytracing cienie i prostą animacje ladowanych obiektów, w innym wypadku ladnych ikonek z tego nie bedzie
[#15] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@rzookol, post #14

Od tego są raytracery... Podejrzewam, że laik, który zaczyna przygodę z Amigą i chce narysować sobie ikonkę nie obsłuży nawet najprostszego raytracera. Dla takich osób jest ten program. Dochodzą też osoby, które chcą dorobić ikonki do jakichś swoich programów bądź dokumentów, a nie znają się bądź też nie chcą korzystać z zaawansowanych edytorów grafiki. Program ma im umożliwić szybkie i sprawne dorobienie ikonki.
[#16] Re: Bounty na edytor ikon przypisane
Na PPA sugeruje mi się stworzenie programu, który pełniłby funkcję raytracera (3D studio max na przykład), na EXECu proponuje mi się stworzenie odpowiednika Photoshopa na Amigę, drodzy bracia (i siostry), bounty zakłada, to co zakłada, ma to być prosty program do edycji ikon, malarze i tak zastosują swoje programy, a następnie użyją tego programu do importu obrazków. Program jest powiązany z projektem OpenAmiga.org, przez co jestem zobowiązany opublikować kod źródłowy programu, dzięki czemu brakujący program malarski na Amigę może powstać, ale to już w kooperacji z innymi programistami.

Posiadam wystarczającą wiedzę i umiejętności by ten program ukończyć w tej postaci, jaką zakłada projekt. Na forum Amigans.net sugerowano wprowadzenie co najwyżej klasycznych brushy do takiego programu, co też przyjąłem z miłą chęcią. Co jak co, ale już wiem jakich głosów i opinii w tej kwestii wysłucham - tych realnych przede wszystkim.

Ostatnio nazbierało mi się sporo obowiązków, rozpoczął się rok studiów, przez co program był nieznacznie rozwijany, ale postaram się znaleźć czas by pracować nad nim.
[#17] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Minniat, post #16

no rób, rób
program może być lepszy lub gorszy, ważne żeby go ukończyć
[#18] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@rzookol, post #17

Prace nabierają tempa. Tutaj można zobaczyć kolejny zrzut ekranu.

Program posiada całkiem ładny i nowoczesny interfejs ReAction. Działają już funkcje edycyjne, w tym rysowanie linii ciągłych, punktowanych, prostych, okręgów i kół wypełnionych. Działa funkcja Undo, z tym że na razie można cofnąć tylko jedną zmianę. Można przybliżyć obraz za pomocą lupy. Wszystko jest napisane zgodnie z dokumentacją SDK i działa naprawdę sprawnie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wkrótce uda mi się wydać pełną wersję tego programu. Proszę się nie przejmować, że program będzie posiadał tylko funkcje znane z programów typu Paint. Głównym zadaniem jest naprawienie starego programu, który niepoprawnie obsługuje 32-bitowe ikonki. Ale na naprawie nie poprzestaję - dodaję nowoczesny wygląd oraz możliwość późniejszej rozbudowy programu o kolejne funkcje.
[#19] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Minniat, post #18

Hej!

Edytor ikon jest już w bardzo zaawansowanej wersji i już niedługo pierwsza pełna wersja ujrzy światło dzienne.

Możliwości:
- Ładowanie starych i nowych ikon i zapis w 32-bitach,
- Edycja 32-bitowego obrazka ikony oraz możliwość edycji 8-bitowej maski alpha,
- 64-kolorowa podręczna paleta kolorów,
- Nielimitowana możliwość cofania/powtarzania operacji graficznych,
- Kilka rozmiarów brusha,

W planach:
- Możliwość wycinania bądź ładowania brusha i malowania za pomoca niego,

Tutaj można obejrzeć zrzut ekranu.
A tutaj można pobrać wersję do testów.
[#20] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Minniat, post #19

Bardzo dobra wiadomość! OK

A tak na serio - sam nie sprawdzę, ale GUI zaczyna jakoś wyglądać. Pierwsze wersje to była jakaś masakra, tu wszystko już jest jakoś logicznie poukładane. Nie przetestuję z braku sprzętu pod OS4, ale trzymam kciuki za dokończenie bounty.
[#21] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@madman15, post #20

Dzięki i Szczęśliwego Nowego Roku!

A edytor doczekał się nowych opcji:
- mozliwość zmiany rozmiaru obszaru edycji, przesuwania ikony, autodopasowania do lewego górnego rogu, minimalizacji obszaru edycji itp.
- możliwość ładowania dowolnego obrazka rozpoznawanego przez datatypy w celu edycji i zapisu jako ikona.
- GUI teraz zawiera buttony z pakietu AISS, a nie napisy.
[#22] Re: Bounty na edytor ikon przypisane

@Minniat, post #21

Bounty zrealizowane (przynajmniej pierwsza wersja programu) OK i pierwsza własna ikonka narysowana w tym programie :D Jestem ciekaw czy komisja pozytywnie rozpatrzy wniosek o przyznanie mi nagrody. Z mojej strony napiszę, że się bardzo starałem, pieniążki motywowały, a w ostatnich tygodniach miałem naprawdę sporo czasu i wreszcie udało mi się porządnie napisać program. Chciałbym by nowy jakościowy program zasilił zbiór oprogramowania amigowego.

Ostatnia edycja: 03.01.11 21:37:36
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem