Komentowana treść: UFRaw 0.17
[#1] Re: UFRaw 0.17
Edgar Schwan przygotował narzędzi o nazwie UFRaw. Jest to program powstały na bazie popularnego DCRaw, przy pomocy którego można modyfikować i konwertować zdjęcia w postaci plików RAW


Bardzo fajnie! OK

Do działania wymagane jest środowisko AmiCygnix.


Bardzo niefajnie, biorac pod uwage prostote GUI UFRaw :(
[#2] Re: UFRaw 0.17

@szuler, post #1

Chyba trzeba przywyknąć że większa część softu dla OS4 będzie korzystać z tego środowiska.
[#3] Re: UFRaw 0.17
wiem ze sie czepiam, ale RAW to nie jest zdjecie. najblizej temu do negtywu. za pomoca ufraw z pliku raw dopiero sie robi zdjecie.
[#4] Re: UFRaw 0.17

@pampers, post #2

Część softu jak apache i php tylko w pierwszej fazie portowania, wymagają cygnixa. Może ten przykład posłuży innym, że się da.
[#5] Re: UFRaw 0.17

@pampers, post #2

Chyba trzeba przywyknąć, że dla MOSa takiego softu nie będzie.
[#6] Re: UFRaw 0.17

@Kiv_Master, post #5

Mam nadzieję, że nam z MorphOSa nie zrobią drugiego linuxa.
[#7] Re: UFRaw 0.17

@Kiv_Master, post #5

http://wozniak-m.w.interia.pl/ufraw-clone-2.jpg - port wersji chyba 0.15. natywne gui. wymaga jedynie dokonczenia. do niczego nie trzeba przywykac...
[#8] Re: UFRaw 0.17

@kiero, post #7

Chodziło o "większą część softu" więc kompiluj dalej, w kolejce czeka m.in. GIMP, OpenOffice, Firefox, etc. Powodzenia
[#9] Re: UFRaw 0.17

@Kiv_Master, post #8

w mojej kolejce zadna z tych aplikacji nie czeka. mimo to dalej podtrzymuje to co napisalem, ze przywykac do niczego nie trzeba i jezeli sie da to uzywac powinno sie natywnych interfejsow uzytkownika. inaczej cala zabawa nie ma sensu. no ale to nie temat tego watku wiec z mojej strony EOT.


Ostatnia edycja: 29.08.10 23:37:59
[#10] Re: UFRaw 0.17

@kiero, post #9

Zgoda, tyle tylko, że w taki natywny interfejs łatwo i szybko możesz wyposażyć pchełkę, z prawdziwym kombajnem nie pójdzie już tak łatwo, stąd moja propozycja GIMPa z natywnym GUI. Lepiej jest więc mieć coś na osobnym ekranie z innym GUI (wygodnym czy nie) niż nie mieć tego i żeby coś zrobić włączać specjalnie pieca.

PS. Nasza rozmowa jest jak najbardziej na temat, ponieważ rozmawiamy o GUI programu z newsa podpierając się przykładami z innych programów.

Ostatnia edycja: 29.08.10 23:43:27
[#11] Re: UFRaw 0.17

@Kiv_Master, post #10

na drugim ekranie mam windowsa przez rdp z servera win 2003 ktory i tak jest caly czas wlaczony, jakbym mial uzywac czegos pod x11 to bym zainstalowal linuxa
[#12] Re: UFRaw 0.17

@rzookol, post #11

Myśląc w ten sposób można by wogóle nie używać amisystemów.
[#13] Re: UFRaw 0.17

@Kiv_Master, post #12

nie, po prostu wykorzystuję morphosa do tego co potrafi, jesli czegos nie potrafi to albo sam to pisze/pomagam pisac/testowac (tak bylo ze scandalem) albo korzystam z innych systemow. Dla usera nie ma roznicy czy to cygnix na os4 czy cos zdalnego. Co wiecej zdalne dziala szybciej :D
[#14] Re: UFRaw 0.17

@Kiv_Master, post #12

Myśląc w ten sposób można by wogóle nie używać amisystemów.


Juz nawet amicygnix pracujacy w trybie rootless bylby sporym ulatwieniem. Szkoda, ze tego nie ma.
[#15] Re: UFRaw 0.17

@rzookol, post #13

Czyli sugerujesz, że jeśli nie ma jakiegoś potrzebnego programu na amisystemie to zamiast przeportować go z obcym gui lepiej podłączyć pieca i poprzez zdalny pulpit używać tego programu na piecu sterując tylko z amisystemu?

PS. Nie każdy ma tak jak Ty stale włączony i dostępny po lanie pc na którym sobie może taki brakujący soft odpalić.

Ostatnia edycja: 30.08.10 10:07:00
[#16] Re: UFRaw 0.17

@Kiv_Master, post #15

Tak jak napisał msaros, tryb rootless byłby jeszcze przydatny, obecnie jednak dla mnie amigcygnix jest ciekawostką (ale to mój subiektywny pogląd, chociaż 99% posiadaczy amig*osów ma też PC)

Z uwagi na to, że mam siekniętą płytę w pc i wyłącza mi się klawiatura większość korzystania z peceta odbywa się własnie przez rdp więc monitor do pc został odłaczony :)
[#17] Re: UFRaw 0.17
Moderacja się wszystkim przygląda i może warto z rozważaniami dotyczącymi samego AmiCygnixa przenieść się na forum?
[#18] Re: UFRaw 0.17

@rzookol, post #16

@rzookol

i dalej będzie ciekawostką. Przy obecnej prędkości działania aplikacji z amicygnixa ( przynajmniej na samie, nie wiem jak jest na AOne czy na Pegasousie ). Praca jest praktycznie niemożliwa. A przypomina pracę na pentium 200. Ostatnio próbowałem coś zrobić w gnumericu. Po 30 min odpaliłem go na maku i dopiero dokończyłem. Praca na UFRaw przy dużych rawach pod odpalonym amicygnixie musi być mordęgą.
[#19] Re: UFRaw 0.17
Chciałbym tylko poinformować że serwis eXec organizuje akcję wspracia dla autora tego i wielu innych pożytecznych programów. Naprawdę wbrew ciągłym próbom udowadniania że soft ten jest bezużyteczny, nikt kto używa AmigaOS 4.1 nie ma wątpliwości jak kuriozalnie brzmią porównania AmiCygnixa do RDesktop. Nie wiem jak słabą konfigurację SAM ma kolega Sand, ale jakoś nie chce mi się wierzyć aby była tak wolna jak praca przez RDesktop. Ponadto chciałbym zauważyć że mamy rok 2010, wchodzimy w erę panowania Windows 7. Darmowy amigowy RDesktop nie współpracuje z tym systemem, aby było to możliwe trzeba mieć zarejestrowaną wersję. Mówiąc wprost aby używać darmowych aplikacji typu GIMP, możemy albo odpalić ikonę GIMPa w Amidocku, albo zapłacić za RDesktop, włączyć drugi komputer odpalić ikonę RDesktop, odpalić ikonę Gimpa na wirtualnym pulpicie. Nie ma to jak super wygodne rozwiązania sztukmistrzów z Lublina :) Ale zaraz zaraz, przecież pod cygniksowym Gimpem mamy bezpośredni dostęp do plików na Amidze, a RDesktop obsługuje tylko schowek. Cóż oczywiście można sobie zrobić jeszcze więcej roboty i skonfigurować Sambę, tyle że amigowa wersja tej ostatniej też nie lubi Windows 7... Można by oczywiste przykłady przytaczać dalej i dalej, ale wierzę że czytelnicy PPA umieją rozróżniać fakty od wrogiej propagandy. Kończąc jeszcze raz zachęcam do wsparcia Edgara Schwana.
[#20] Re: UFRaw 0.17

@Mufa, post #19

@Mufa

Mam 667 Flex i praca pod amicygnixem, na pewno nie należy do komfortowych. Nie mówię też, że RDesktop jest wyśmienitym rozwiązaniem.
[#21] Re: UFRaw 0.17

@Mufa, post #19

1) Akurat dostęp do cvs z rdesktopem amigowym jest darmowy i każdy może sobie skompilować własną wersję (co zrobiłem np. ja :) )

2) Moje zdanie o cygnixie jest subiektywne (o czym napisalem), nie traktuj tego jako prawdę objawioną. W moim wypadku wygodniej korzystać z rdesktopa (dziala o wiele wiele szybciej niż to co widzialem u Sanda na x11/os4). Przyjmuję do wiadomości, że niektórzy wolą mieć wolniej ale na jednym komputerze. Jest to zrozumiałe i ma swoje plusy. Srodowisko amicygnix jest ok, po prostu mi ono nie odpowiada.

3) Akurat dane trzymam na serwerze pecetycznym podmontowanym przez smbfs (notabene napisany przez członka AmigaOs teamu a poprawiony przez członka morphos teamu)

4) execową nowomowę w stylu "wrogiej propagandy" zostaw dla siebie, wtedy będziemy mogli dyskutować :)

5) Do wsparcia odnosił się nie będę bo mnie i 90% amigowców na ppa nie dotyczy. Warto się jednak zastanowić czy dawać pieniążki dla Schwana czy na nadchodzące bounty ZUNE, na którym skorzystają bezposrednio OS4, OS3 i AROS i pośrednio morphos. W sumie dla chętnych to najlepiej dać na oba.
[#22] Re: UFRaw 0.17

@mailman, post #17

chyba trzeba przenieść na forum.
[#23] Re: UFRaw 0.17

@sand, post #22

Dokładnie tak. Załóżcie wątek i tam dyskutujcie o Amicygnixie.
[#24] Re: UFRaw 0.17

@rzookol, post #21

Ja tylko chciałbym dodać że większość amigowców może i ma peceta, ale też większość nie jest już wolnymi studentami, tylko musi się dzielić piecykiem z resztą rodziny. Nie będę czakał 2 godzin aż dzieciaki przestaną grać w HoM&M po to aby włączyć RDesktop i usunąć czerwone oczy z kilku zdjęć, skoro w kilka minut zrobię to natywnie na Amidze.
Zune to temat już w ogóle odstający od newsa i mam nieodparte wrażenie że moderator nie odpuści sobie okazji aby mnie skarcić, ale powiem krótko. Głupi pomysł na którego nie dołożę złotówki. Do nowego softu jest Reaction, do kompatybilności ze starszym MUI.
[#25] Re: UFRaw 0.17

@Mufa, post #24

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=5&t=4248
[#26] Re: UFRaw 0.17

@Mufa, post #19

W całości się z Tobą zgadzam, lepiej bym tego nie opisał, chodziło mi dokładnie o to samo.

PS. Do moderacji: już uciekam na forum, chciałem tylko tu odpowiedzieć, aby była ciągłość.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem