Komentowana treść: AROS ma Wi-Fi
[#1] Re: AROS ma Wi-Fi
hiphip hura :)
[#2] Re: AROS ma Wi-Fi
i tradycyjnie...
http://osnews.pl/aros-ma-wi-fi/
w górę!!!
[#3] Re: AROS ma Wi-Fi
Taka istotna informacja a komentarzy brak. A o jakiś komodorach to każdy ma coś do powiedzenia ;)
[#4] Re: AROS ma Wi-Fi

@FOrest, post #3

Swiadczy to tylko o zainteresowaniu AROS-em ;)
[#5] Re: AROS ma Wi-Fi

@FOrest, post #3

Eee taam, zaraz każdy... Co najwyżej trole niebieskie wyżywają się na trolach czerwonych. ;)
Ale nie o tym miałem pisać. Nie wierzyłem, że AROS tak szybko dorobi się Wi-Fi a tu taka miła zaskoczka. Aż szkoda, że nie mam już Wi-Fi. OK
[#6] Re: AROS ma Wi-Fi
Temat też jest na forum. Też tam pisałęm. Brawo dla AROSA i dla autora. Widać da się na amigowatym systemie zrobić WiFi. Niech teraz MOSTeam pokaże, że się da. Każdy MiniMac ma karte bezprzewodową a MOSTeam olał to...
[#7] Re: AROS ma Wi-Fi

@FOrest, post #3

Spoko majonez...Właśnie sprawdziłem na jakim gnacie oparte jest WiFi w moim laptoku, okazuje sie że Intelu...buuu.
[#8] Re: AROS ma Wi-Fi

@MaveRick, post #6

Nie każdy Mini ma ;)
[#9] Re: AROS ma Wi-Fi

@MaveRick, post #6

Chyba nie każdy mini ma wifi... No mój 1.25 chyba nie ma...
[#10] Re: AROS ma Wi-Fi

@FOrest, post #9

dopiero od 1.42 mialy w komplecie, do wczesniejszych trzeba daughterboarda, ktory osobno jest dosyc drogi. dla 1.33 i 1.25 zostaja karty na usb.
[#11] Re: AROS ma Wi-Fi

@sand, post #10

Nie wiem czy mini ma WiFi, czy nie, ale PowerBook na 100%. Proszę, więc, żeby się MosTeam nie krępował, bo tu u mnie jedno takie urządzenie czeka tęsknie....
Bardzo dobrze się stało, że AROS dorobił się bezprzewodówki. To kolejny krok w stronę nowych funkcjonalności tego systemu

Ostatnia edycja: 02.09.10 20:42:50
[#12] Re: AROS ma Wi-Fi
Wa jego mać, się cieszyłem przedwcześnie. Okazało się że mój lap ma atherosa ale tylko lan, wifi jest z realteka :/

Ostatnia edycja: 03.09.10 00:41:25
[#13] Re: AROS ma Wi-Fi

@reactor, post #4

Na arosowym Wi-fi mogą skorzystać pozostałe systemy. To jest oprogramowanie o otwartych źródłach...
Wsparcie finansowe większej liczby osób mogłoby zaowocować większą liczbą sterowników...

Ostatnia edycja: 03.09.10 09:01:20
[#14] Re: AROS ma Wi-Fi

@MaveRick, post #6

Przeniesienie wi-fi powinno być stosunkowo łatwe. Całość składa się z jednego pliku wykonywalnego, sterownika i tekstowego pliku z preferencjami. Zintegrowanie tego z MOS-em może być trudne z powodów licencyjnych ale stworzenie niezależnego od systemu portu jest jak najbardziej realne (o ile taki lamer jak ja może się w tym temacie wypowiadać). Problem w tym, że jest tylko sterownik do Atherosa i nie wiem, czy działa z ewentualnymi kartami usb.
[#15] Re: AROS ma Wi-Fi

@MaveRick, post #6

Ale Amigowy system już ma Wi-Fi. Na AmiWaWa była AmigaOne, która działała w sieci bezprzewodowej. Chodziło to ładnie.
[#16] Re: AROS ma Wi-Fi

@AS, post #15

O ile wiem to jednak tylko niezbyt bezpieczny WEP. Mylę się?
[#17] Re: AROS ma Wi-Fi

@FOrest, post #16

nie wiem jak os4 ale wifi pod os3.1 a tylko wep. a i tego nie uzywam bo a600 bez wepa odpowiada prawie 1.5x szybciej (M68k). w kazdym razie ciesze sie ze AROS ma wifi, bo to oznacza ze i MOS sie dorobi :)

co do bezpieczenstwa to nawet niektre odmiany WPA sa dziurawe wiec jesli chcesz miec bezpiecznie to olej szyfrowanie polaczenia na poziomie wifi i uzyj jakiegos vpn :)

Ostatnia edycja: 03.09.10 15:33:31
[#18] Re: AROS ma Wi-Fi

@FOrest, post #16

Nie umiem powiedzieć, gdyż to nie moja AmigaOne. I powiem szczerze, że nie przyglądałem się ustawieniom za bardzo, gdyż chodziło przede wszystkim o pokazanie, że działa (a czasu na ustawienia wszelakiego sprzętu było mało).
[#19] Re: AROS ma Wi-Fi

@pampers, post #12

Wifi w laptopie możesz zawsze wymienić (no chyba że jest wlutowane na płytę, ale zdaje się jest zawsze w postaci osobnej karty)
[#20] Re: AROS ma Wi-Fi

@AS, post #18

Na 99% była to karta działająca na sterowniku prism2 więc tylko WEP wchodzi w grę.
[#21] Re: AROS ma Wi-Fi

@FOrest, post #16

Nie, nie mylisz się.W necie jest mnóstwo gotowych narzędzi do łamania tego zabezpieczenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem