Komentowana treść: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a
[#1] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a
W następnej wersji będzie – mam nadzieję – generować już kompletne projekty klas zewnętrznych, z makefile i tak dalej. No i nieco więcej będzie można poustawiać w GUI, przez co kod będzie bardziej kompletny.
[#2] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a
Brawo :)
[#3] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a
Hehe..Grzegorz został zbanowany na PPA i od razu powstała nowa wersja tego programu :D
[#4] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a

@waldiamiga, post #3

Dać mu bana na miesiąc to DB3 wyjdzie od razu :D
[#5] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a

@pampers, post #4

DB3 pewnie wyjdzie już bardzo niedługo. Przynajmniej publiczna beta. Ale kończę, bo robię offtipic i zaraz pewnie bana dostanę .
[#6] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a

@G. Kraszewski, post #5

Krashan: autumn 2010 czy raczej late 2010? :D
[#7] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a

@pampers, post #6

To nie zależy ode mnie. Rozmawiam sobie z wydawcą na ten temat, wymiana maili jest niespieszna. W międzyczasie usuwam błędy zauważone przez dwóch betatesterów, którzy cokolwiek robią .
[#8] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a

@G. Kraszewski, post #7

Było wybrać mnie ;)
[#9] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a

@G. Kraszewski, post #7

albo mnie, ja bym Ci wykrył pełno błędów ;)
[#10] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a
przetestowałem tą czekoladową Grote Nestle i parę uwag:
- katalog gfx siedzi w sources :/
- dla dziedziczenia z publicznych klas MUI, trzeba, należy, powinno się, wymaga się dodać automatyczny wybór implementowanych metod (razem oczywiscie ze strukturami), można by to bylo zrobić w add i potem wybierać ewentualnie dla kazdej klasy wyswietlac pelna liste metod i dodaj checkmarka dla kazdej pozycji czy ją wrzucać do źródla (drugi sposób chyba lepszy)
- labele w gui powinny się konczyć ':'
- dodać wsparcie dla makr (nad tym nalezy pomysleć, żeby od razu nie zmuszać ludzi do używania SDI)
[#11] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a

@rzookol, post #10

Z katalogiem to po prostu błąd przy pakowaniu, już przepakowałem archiwum i wrzuciłem na MorphOS Files. W przyszłości wsadzę grafikę w kod programu. Wybór implementowanych metod dla MUI to sprawa oczywista i na pewno będzie w następnej wersji. Dla wybranej klasy publicznej będzie można wybrać wrzucenie do listy metod:
- żadnych,
- przewidzianych w danej klasie do przeciążania,
- wszystkich tej klasy,
- wszystkich tej klasy i klas nadrzędnych.
Oprócz tego metodę można zawsze usunąć z listy. Co do etykiet w GUI, to nie wszystkie się powinny kończyć dwukropkiem, ale na pewno są pewne braki w tej dziedzinie, do poprawienia. Jeżeli chodzi o wsparcie dla makr, to jakich, skoro SDI nie chcesz?
[#12] Re: ChocolateCastle 0.6 dla MorphOS-a

@G. Kraszewski, post #11

1. oczywiście, że nie wszystkie labele konczą się ':' czego przykładem są te przy checkmarkach, ale chodziło mi o to co "zastałem" w czokoladekastle

2. Ja nie lubię SDI, ktoś inny chce SDI, same problemy :),
spotkalem się z 4 typami makr:
- SDI
- te od maaga
- te od morphos teamu (które były w pierwszym SDK w docach, z ktorych korzystał miniq a potem ja :) )
- makra z vaporware, wykorzystywane w ambiencie i przez część osób

można by się było zastanowić, żeby generacja dla makr byla modułowa, jesli sie nie da to jakies wybrać (mało skomplikowane)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem