Komentowana treść: Ekran dotykowy z AROS-em
[#1] Re: Ekran dotykowy z AROS-em
Na razie miałem czas tylko popatrzeć przez 20 sekund ale wygląda na to, że super to działa. A że tak zapytam z zawodowego zboczenia... Jest (lub będzie) multitouch? Orientuje się ktoś? :)
[#2] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@MDW, post #1

po pierwsze o ile kojarze to poseidon ma wsparcie do ekranow dotykowych wiec jakbys mial monitor z ekranem dotykowem to by i na mosie zadzialalo. co do multitacza to ostatnie rewizje powerbookow maja to cudenko wiec tez jest szansa na pojawienie sie obslugi w mosie
[#3] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@rzookol, post #2

Multi w znaczeniu dużo czy w znaczeniu 2?
[#4] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@Santon, post #3

dokladnie to nie wiem, da sie scrollowac suwajac dwoma palcami po touchpadzie, Jaca powinien wiedziec wiecej
[#5] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@rzookol, post #2

Możesz rozwinąć temat ... u mnie w pracy leży monitor ale z "ołówkiem" sterującym. Czy to może zadziałać z MorphOSem 2.5 ?
Monitor podłącza się dodatkowo na USB.
[#6] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@MaveRick, post #5

Jeżeli ma standardowy interfejs HID i Poseidon prawidłowo przypisze klasę, to może zadziałać.
[#7] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@rzookol, post #2

Przyznam się, że jestem w lekkim szoku (no, może szoczku). Nie miałem pojęcia, że Poseidon ma szansę zakumać takie rzeczy jak ekran dotykowy. Ja w ogóle o Poseidonie wiem prawie nic. Jakoś nigdy nie miałem okazji korzystać z USB w MorphOS/AmigaOS bardziej niż używanie pendrive czy starego aparatu Canon. Zupełnie się w Poseidonie nie rozeznaję i aż mi wstyd. Ucieszyłbym się z jakiegoś artykułu (może w papierowym PPA) wyjaśniającego podstawy użytkowania i konfigurowania Poseidona, bo intuicyjne to te jego preferencje nie są. :)
[#8] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@MDW, post #7

Nie miałem pojęcia, że Poseidon ma szansę zakumać takie rzeczy jak ekran dotykowy.


Ekran dotykowy to prawie to samo co tablet. A klasa HID jest na tyle fajna, ze urzadzenie samo z siebie opisuje dokladnie jaki rodzaj informacji moze dostarczyc :P
[#9] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@MDW, post #7

mossys:locale/help (piszę z pamięci)
i tam masz dokumentację dość dobrą do poseidona
[#10] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@szuler, post #8

Krashan, szuler, rzookol:
AmigaOS/MorphOS/AROS nadal nie przestają mnie zaskakiwać. :) W takim razie może kiedyś doczekamy się obsługi innych dziwnych urządzeń jak np. kontroler Move do PS3 albo Kinect dla Xbox360. ;)

Ostatnia edycja: 21.09.10 10:46:29
[#11] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@rzookol, post #9

Po... ludzku?
[#12] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@Pero, post #11

jesli przyjmujemy, że Anglicy lub Niemcy to ludzie to tak
[#13] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@rzookol, post #12

Oczywiście należy stwierdzić, że to ludzie, ale język .... :D
[#14] Re: Ekran dotykowy z AROS-em
Ciekawi mnie, skąd to podniecanie się (głównie jabolowców, ale ci lecą na wszystko co poświęcone przez apple...) multitouchem. Na początku tego nie miałem, ale od jakiegoś czasu mój telefon to obsługuje, a mimo to moje życie nie stało się ani prostsze, ani bardziej kolorowe. Ciekawe...
[#15] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@Malin, post #14

Ciezko aby sie podniecali inni skoro nawet tego nie maja. Tu chodzi o cos innego, mtouch mozna by uzyc jako opcje do symulowania rmb bo touchpady appla maja tylko jeden klik. Przez to mozna sie tym podniecac.
[#16] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@AmiChris, post #15

ja się podniecam samym posiadaniem bo jeszcze nie używałem
[#17] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@AmiChris, post #15

Dokladnie, dwa paluchy na taczpadzie i jest rmb.
[#18] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@MDW, post #1

multitouch? alepoco.
[#19] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@smackme, post #18

Widać, że nigdy dłużej nie używałeś nowszych applowych urządzeń typu: touchpad w nowym MacBooku, TrackPad, MagicMouse, iPhone, iPod touch, iPad. W PC-laptopach touchpad zawsze był przymusem i używało się go tylko gdy akurat nie było pod ręką myszy. Na jakimś Lenovo, którego mam w domu operowanie touchpadem jest jak malowanie cegłą po ścianie w rękawicy bokserskiej. W nowym MacBooku touchpad (także dzięki multitouch) daje taką wygodę używania, że ja odstawiłem mysz i używam tego na codzień zamiast myszy. :) Po prostu używając myszy pozbawiam się jakże przydatnych gestów trzema i czterema palcami. Powiedzmy, że dwoma jeszcze mógłbym gdybym miał tę nowa mysz Apple, której powierzchnia też jest multitouch. Gdybym śmierdział jakimkolwiek groszem i miał stacjonarnego Maca to kupiłbym też ten jego gładzik (TrackPad) oprócz myszy, bo naprawdę używa się tego rewelacyjnie. Ja się od takich rozwiązań uzależniam. To jest naprawdę maksymalnie wygodne i działa rewelacyjnie. Oczywiście nie do wszystkiego się to nadaje (rysowanie?) więc mysz (czy jakiś tablet jak ktoś woli) gdzieś tam pod ręką też powinna być.

To co piszę jest moim zdaniem i nie zmienię go niezależnie od tego kto co tam napisze. Swoje wiem i wiedza ta oparta jest o własne doświadczenia i obserwacje. Nikogo do niczego nie namawiam i nie jestem fanbojem Apple. Jestem fanbojem MorphOS i tylko odnośnie tego systemu mogę wygłaszać niepotwierdzone, przesadzone, przesycone optymizmem treści. :)

Ostatnia edycja: 22.09.10 11:00:12
[#20] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@MDW, post #19

no to pociagne - alepoco na amidze skoro api obecnego gui nie pozwoli mi na scrollowanie ekranu i np gesture druga lapa.

to raz - dwa, jaka bedzie baza userow, trzy osoby?
palec do budki kto uzywa arosa (natywnie)... a co dopiero na egzotycznym sprzecie.
z ciekawosci - sprobuje na swoim przemyslowym pc - jesli taczskrin nie pojdzie = baza userow -1.
[#21] Re: Ekran dotykowy z AROS-em

@MDW, post #19

byc ewangelista rozwiazan jest bardzo latwo, potem i tak szybko sie weryfikuja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem