Komentowana treść: Clipo 0.2 beta
[#1] Re: Clipo 0.2 beta
Mogę sobie wyobrazić, że ktoś po VNC łączy się na drugą maszynę. Niektóre serwery i klienty nie mają wsparcia dla przesyłania schowka. Nawet nie wiem, czy jest to ustandaryzowane w protokole VNC. Wtedy taki osobny program synchronizujący schowek ma sens.
[#2] Re: Clipo 0.2 beta
Ciekawostka? Dla mnie jest to absolutnie maksymalnie użyteczne. :) Setki razy musiałem jakiś drobiazg (link, drobny tekst, numer, hasło) przesłać z jednej maszyny na drugą. Wklejałem to do jakiegoś pliku tekstowego i przesyłałem sobie przez lokalny FTP albo udostępniony katalog. Właściwie nie ma tygodnia żebym takiej operacji nie robił. Ostatnio odpaliłem sobie docs.google.com z jakimś dokumentem tekstowym i tak kopiowałem/wklejałem między MorphOS (OWB), a Windows (FireFox). Czekam jeszcze na obsługę MacOSX, bo bardzo by mi się przydała. Mam nadzieję, że jak działa na WindowsXP to i na Win7 też zadziała.
[#3] Re: Clipo 0.2 beta
Dla mnie też wydaje się użyteczny do przerzucania zrzutów ekranu w Amidze do pieca w celu zamieszczenia np. w Graffiti PPA:D. Przy najbliższej okazji sprawdzę czy to działa. Albo jak to już MDW wspomniał powyżej do wklejania choćby tekstów. Super pomysł.

Ooops, w dokumentacji programu napisane jest, że tylko tekst można przesłać. Tak czy siak pomysł świetny. Może w finalnej wersji będzie można wysyłać i obrazki.

Ostatnia edycja: 22.09.10 14:06:43
[#4] Re: Clipo 0.2 beta
Noo, ciekawy programik. Sprawdzę zaraz jak to działa.

EDIT:
działa połowicznie. Co kopiuję na PC - mam na Ami. W drugą stronę coś nie chce. Zdaje się że nie reaguje na alt+s i alt+q - po prostu mi się wpisują.

Ostatnia edycja: 22.09.10 14:23:34
[#5] Re: Clipo 0.2 beta
taa, czegos podobnego uzywam od prawie 10 lat: link w amigowym schowku po nacisnieciu hotkeya zamienia sie w plik url.html w ram: ram jest wspoldzielony samba z kompami w sieci na ktorych klikneicie w bookmarka otwiera //amiga/ram/url.html sam plik zawiera linka jako klikalnego linka oraz metarefresh zeby nie trzeba bylo klikac. i strona otwiera sie w przgladarce. i dzieki temu nie musze sie palowac z amiprzegladarkami, brakiem pluginow itp.
[#6] Re: Clipo 0.2 beta

@Valwit, post #5

Niemniej Clipo rozwiązuje to nieco bardziej elegancko. Przynajmniej rozwiązywałby jakby z Ami przesyłał na PC, a nie chce coś :)
[#7] Re: Clipo 0.2 beta

@madman15, post #6

O! Uruchomiłem z ikonki i zadziałało!
Zaraz robię skrypt uruchamiający i ląduje na pulpicie. Pokażę w Siemianowicach zapewne jak to działa jeśli będą chętni :)
[#8] Re: Clipo 0.2 beta

@madman15, post #4

Sprawdziłem między pecetem z WindowsXP a Pegasosem2 z MorphOS 2.4 i wszystko działa idealnie. Teksty się przesyłają w obie strony. Później sobie porobię skrypciki i wszystko jakoś ładnie pokonfiguruję, bo na razie tylko tak prowizorycznie sprawdziłem.

Ten zahardcodowany Alt+s jest dosyć nieszczęśliwy, bo blokuje na MorphOS/AmigaOS możliwość wpisywania literki "ś". Mam nadzieję, że w następnej wersji te klawisze będzie można sobie skonfigurować.
[#9] Re: Clipo 0.2 beta

@MDW, post #8

Ja już wiem co źle robiłem. Trzeba uruchamiać program w momencie gdy oba komputery są już połączone, a ja głupi włączałem na PC a potem dopiero włączałem Amigę. Wtedy działało jednostronnie. Włączam Ami, włączam clipo na obu komputerach - działa jak złoto.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem