Komentowana treść: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III
[#1] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III
Podoba mi się miniutaryzacja sprzętu do amigi klasycznej. Zastanawiam się, czy firmy zajmujące się produkcją hardware do klasyka stworzą jakąś turbinkę(chodzi o rozmiar) 68060 100mhz obsługjącą SDRAM/DDR z jak najnowszym interfejsem SCSI (taki Ultra 640 SCSI w klasyku to byłoby coś/ SAS jest chyba poza zasięgiem)?

Ostatnia edycja: 22.09.10 22:20:19
[#2] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III

@Ender, post #1

Marzenia...te duże i te maleńkie ;)
Prawdę mówiąc jedyne co miałoby jako taki sens to np. PPC+DDR+PCI&AGP&USB. Z czego nawet dość często 4 z owych wymagań spełnia jeden układ (SoC) Np. PPC 440EP. Gorzej z ceną...
[#3] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III

@Ender, post #1

Ale po co SCSI ? Dzisiaj to tylko domena serwerów. Normalny kontroler IDE UDMA by wystarczył (przejściówka SATA za 20zł na allegro).
[#4] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III

@zyga64, post #3

To może już lepiej jakieś SATA. Przypuszczam że trudność implementacji będzie podobna.
[#5] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III
W artykule jest informacja że ZorRam prawdopodobnie nie działa z OS 4.x. Jestem przekonany na 99% że z OS 4.0 nie będzie działał, gdyż nie da się go uruchomić nawet z pamięcią, z FastLane Z3 (pewnie z żadną na Zorro). Po wczytaniu części na 68xxx, którą przełącza na PPC, Amiga nie chce wstać.
[#6] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III

@flops, post #5

Ciekawe czy ZorRam zadziała z MorphOS-em.
[#7] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III

@waldiamiga, post #6

Mało prawdopodobne...
[#8] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III

@strim, post #7

Musiałby ktoś przetestować.
Anyone? :)
[#9] Re: ZorRAM - rozszerzenie pamięci Zorro III

@madman15, post #8

Jak znajdę chwilkę i zaciągnę instalkę to mogę z FastLane Z3. Jak zadziała, to z ZorRAM pewnie też
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem