Komentowana treść: IceFileSystem 2.0
[#1] Re: IceFileSystem 2.0
Nice ;)
[#2] Re: IceFileSystem 2.0
cala masa bledow - ot co o tym mysle :)
[#3] Re: IceFileSystem 2.0

@Valwit, post #2

cala masa bledow

Przeca poprawił całą masę błędów :)
[#4] Re: IceFileSystem 2.0

@waldiamiga, post #3

no wlasnie. znaczy ze juz byly przy po przednim release. i ja mam czmus takiemu zaufac moje dane? mase bledow to w becie mozna znalezc a nie w normalnie releasnietym FS, badz co badz komercyjnym. jak bedzie update gdzie w notce napisze ze poprawil jakies drobnostki to moge sie skusisc, ale tak? w zyciu.

ps: fakt ze obecna wersja nie jest kompatybilna z porpzednia i wymaga konwersji tez raczej wiadczy przeciw temu systemowi, bo najwyrazniej wczesniej nie przemyslal wszytskiego do konca skoro az takie zmiany teraz wprowadza

Ostatnia edycja: 25.09.10 11:14:03
[#5] Re: IceFileSystem 2.0

@waldiamiga, post #3

Spryciarz z tego naszego Valwita, nie? Trzeba dać cynk autorowi IceFS, żeby przy najstępnym update napisał "kosmetyczne zmiany, numer zmieniam o 0,001". Od razu będzie +1 szczęśliwy klient i użytkownik :)
[#6] Re: IceFileSystem 2.0
A ja się zgadzam z Valwitem. Póki co to sobie mogę potestować ten system plików na oddzielnej partycji ze śmieciami i to najlepiej na jakimś oddzielnym dysku... A już kupienie klucza przeze mnie to całkowita abstrakcja. Autor chyba się przeliczył z zapotrzebowaniem, bo na razie zarejestrowało IceFS tylko 37 osób.
[#7] Re: IceFileSystem 2.0

@G. Kraszewski, post #6

Nie przesadzajmy, niech rozwija nawet 10 razy i zmienia strukture 5 x jezeli umozliwia konwersje na nowy format. Ciezko betatestowac w 4 osoby.
SFS jest srednim systemem, mozna ladnie i latwo rozwalic strukture partycji.
[#8] Re: IceFileSystem 2.0

@AmiChris, post #7

i dlatego sfs tez uzywam tylko tam gdzie starata danych nie bedzie bolala (backup mam i tak). caly ten icefs przy premierze byl opisywany jako prztestowany i och ach. najwyrazniej nie byl. kumam ze ciezko testowac w kilka osobami im wiecej tym lepiej, ale w takim razie nie kumam jak takie niedorobione cos mozna sprzedawac. i nie zrozum mnie zle: trzymam kciuki za projekt bo zalozenia sa dobre, ale plikow temu FS jeszcze nie powierze
[#9] Re: IceFileSystem 2.0

@Valwit, post #8

Ja sie ciesze, zakupilem go bo uwazam, ze fs-ow nigdy dosc. Przetestuja, zoptymalizuja i bedzie fajny system. A smieszne 10e to tylko taki datek dla dodania zapalu autorowi. Ja ciebie rozumiem ale ja patrze przez pryzmat amigowania, na pc bym nie kupil, chyba ze finalny produkt. Tak samo, mam nadzieje ze wyjdzie db3 by Krashan, takze kupie ale nie dlatego zebym go jakos uzywal bom muzykiem nie jest :)

Ostatnia edycja: 25.09.10 16:50:15
[#10] Re: IceFileSystem 2.0

@AmiChris, post #9

I dlatego dziwi mnie wypowiedź Krashana, który pracując nad DB3 ma takie podejście do komercyjnego produktu na MorphOSa. Wg mnie trzeba dać mu szansę, jak tylko moja strucla otrzyma MorphOSa to chętnie sobie potestuję, dyski mam trzy to będzie gdzie ;)
[#11] Re: IceFileSystem 2.0

@pampers, post #10

Jak widać nie jestem sam, tylko kilka procent użytkowników MorphOS-a chciało rzucić 10 euro. Jak DigiBooster3 da klapę to nie będę się przejmował, to będzie ostatni "komercyjny" projekt, a później będę sobie do końca programistycznego życia pisał sudominatory i tym podobne pierduły, które jakoś mi więcej dają frajdy niż ciągnący się bez końca DigiBooster...
[#12] Re: IceFileSystem 2.0

@G. Kraszewski, post #11

Jeżeli komercyjne produkty nie będą wspierane przez użytkowników to skończymy z systemem na który będą wychodzić tylko programy do rozwiązywania sudoku (bez obrazy Krashan).

Ostatnia edycja: 25.09.10 19:12:03
[#13] Re: IceFileSystem 2.0

@pampers, post #12

Ja tam się nie obrażam, mam dystans do swoich dzieł i wiem ile jest wart Sudominator. Po prostu bawi mnie pisanie go, a udostępniony kod źródłowy może komuś posłuży do nauki. A co do wspierania i tak dalej - osobiście unikam "wspierania dla zasady" bo tu ocieramy się o teksty w rodzaju "kto nie kupi X1000, jest wrogiem Amigi". System plików SFS na razie zadowala mnie w 100%, a 10 euro to jest jednak 10 euro, pewnie, żadna wielka suma, ale czterdziestu złotych nie wydam ot tak sobie dla wsparcia idei. Jak mi IceFS będzie potrzebny, wtedy nie widzę problemu.
[#14] Re: IceFileSystem 2.0

@G. Kraszewski, post #13

Nie chodzi o wspieranie dla zasady, szczególnie takie fanatyczne o którym mówisz. Bardziej chodzi mi o to, żeby nie negować faktu, że ktoś życzy sobie pieniędzy za swoją pracę. Może obecnie IFS nie jest czymś rewelacyjnym, ale możliwe że w przyszłości stanie się czymś równie znaczącym jak teraz SFS dla MorphOSa.
[#15] Re: IceFileSystem 2.0

@AmiChris, post #9

wspomaganie to jedno, ale dobrowolne. teksty o tym ze jak iles tam osob zarejstruje to da za darmo i sposob w jaki to oglosil odebralem jako troche arogancki. wybaczylbym gdyby to so sprzedaje bylo dopracowane, ale nie jest. w miedzyczasie wiem ze autor wcale nie mial zamiaru byc aroganckim ale niesmak pozostal. a jakbym chcial placic za betatestowanie to uzywalbym os4. z tego co pisze Krashan i co widze w komaciach na innych stronach najwyrazniej wiecej osob kalkulowalo podobnie.

piszesz ze fs nigdy nie za wiele, ja mysle ze akurat w tym przypadku nadmiar nie jest konieczny. mamy sprawdzony przez lata FFS, jest SFS, jak ktos ma potrzeby uzywania plikow > 4GB to moze uzyc Ext. i zamiast jakiegos icefs wolalbym rozwoj SFS aby granice 4 GB przelamal.
[#16] Re: IceFileSystem 2.0

@Valwit, post #15

Ja też bym wolał parę rzeczy.. Jednakże nie widać żeby SFS miało przełamać barierę pliku 4GB a IFS to potrafi. Ext bym nie zaryzykował pod MorphOS..
[#17] Re: IceFileSystem 2.0

@pampers, post #16

czemu nie ryzykowalbys ext ktory jest znany i sprawdzony miliardy razy a wybralbys ice?
[#18] Re: IceFileSystem 2.0

@Valwit, post #17

Na mosie?
[#19] Re: IceFileSystem 2.0

@Valwit, post #17

Linuxowe rozwiązania pod MorphOS mnie nie robią.
[#20] Re: IceFileSystem 2.0

@G. Kraszewski, post #13

do końca programistycznego życia pisał sudominatory i tym podobne pierduły

Jest zapotrzebowanie na port ShapeShavera. Jak go przepiszesz to Cię chyba będę na rękach nosił, choć wiem żeś wielki chłop :)
[#21] Re: IceFileSystem 2.0

@waldiamiga, post #20

bez przepisania/dostosowania kernela mosa nie ma mozliwosci sensownej emulacji powermaca
[#22] Re: IceFileSystem 2.0

@waldiamiga, post #20

Po pierwsze nie, bo to co powiedział rzookol.
Po drugie nie, bo nie lubię emulacji.
Po trzecie nie, bo portowanie programów jest nudne.
[#23] Re: IceFileSystem 2.0

@AmiChris, post #18

na dyskach. mos tylko to czyta. jak nie bedzie mogl to inna maszyna sobie poradzi. a sam ext jest starszy niz linux o ile pamietam no i nie jest linuksowy jako taki. w kazdym razie ufalbym mu bardziej niz icefs, przynajmiej w chwili obecnej.

ps: jak madman slusznie mi przypomnial ext nie jest starszy od linuksa. pokaszanilo mi sie z ufs :(

Ostatnia edycja: 26.09.10 16:29:13
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem