Komentowana treść: Gry firmy Ascon w Rodzynkach
[#1] Re: Gry firmy Ascon w Rodzynkach
Fajnie że tak się powiększa dział rodzynowy :) OK
[#2] Re: Gry firmy Ascon w Rodzynkach

@PrzemasIII, post #1

OK
I oby tak dalej.
Uwolnić wszelkie oprogramowanie dla Klasyka!!!
[#3] Re: Gry firmy Ascon w Rodzynkach

@Des, post #2

Serio z tym uwolnieniem.
Dlaczego mamy płacić za trudno dostępny (momentami praktycznie w ogóle niedostępny) klasyczny soft? Wolność dla DPainta, wolność dla PPainta,wolność dla Brillance, wolność dla Lightwave, wolność dla Art Effecta, wolność dla Photogenicsa!
I wolność dla ClariSSA, Dla Scali i Broadcast Titlera! I dla Cinema 4D version 4 PRO!
I niech mi ktoś szybko przepisze Gimpa w na A500 zero mega czip, minus dwa mega fast!
Niech żyje, żyje naaaaaaaaaaaaaaaaaaaam.
[#4] Re: Gry firmy Ascon w Rodzynkach

@Des, post #3

Eee... "wolność dla PPainta" jest już od dawna (bodaj od trzynastu lat :) ). Co do pozostałego softu - proponuję, żebyś napisał petycję do obecnych właścicieli praw. A nuż się zgodzą?
[#5] Re: Gry firmy Ascon w Rodzynkach

@recedent, post #4

dokładnie pisać petycję ;) a nÓż się zgodzą! OK
[#6] Re: Gry firmy Ascon w Rodzynkach

@Des, post #3

Z tym uwolnieniem to faktycznie byłaby ciekawa sprawa. Mam na myśli swobodę rozprowadzania (kopiowania) softu, a nie uwolnienie kodu, bo to pewnie mało kto by zrobił.
Taki retro-depot z soft zabytkami, żadnych kłopotów z szukaniem, fajne rozwiązanie. Kłopot w tym, że prawa do części softu na przestrzeni lat się przemieszczały i czasem nie wiadomo u kogo leżą. Gorzej jak zalegają u kilku osób albo nie wiadomo u kogo.
Rozumiem, że retro - gierki mogą być np. płatne, ale co do oprogramowania użytkowego, po tylu latach zapaści cywilizacyjnej to mogłaby to być śmiało darmocha.
[#7] Re: Gry firmy Ascon w Rodzynkach

@Des, post #3

Owego czasu pisałem do Maxona co by wersję na Ami zrobił free, ale odpowiedzieli, że im nie pozwala na to niemieckie prawo. :) Pi... ciekawi mnie czemu takie firmy ja Maxon czy Newtek w ogóle nie mają ochoty uwolnić swojego starego, nieaktualnego jak na dzisiejsze czasy softu, w dodatku na komputer, który nie ma przyszłości.
[#8] Re: Gry firmy Ascon w Rodzynkach

@radzik, post #7

Ascon/Ascaron jeszcze istnieje??
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem