Komentowana treść: Low Level Virtual Machine
[#1] Re: Low Level Virtual Machine
FOrest wrócił hurra! :P
[#2] Re: Low Level Virtual Machine

@Leon, post #1

idę zjeść bułkę z radości

Ostatnia edycja: 27.09.10 21:58:29
[#3] Re: Low Level Virtual Machine
A tak po polsku - co to ma dać?
[#4] Re: Low Level Virtual Machine

@rzookol, post #2

smacznego! :)
[#5] Re: Low Level Virtual Machine

@pampers, post #3

No ja myślałem, że jak fachowcy to przeczytająto albo pochwalą albo skrytykują a ja w każdej z tych dwu sytuacji czegoś się jednak dowiem ;) Bo póki co też nie wiem :D
[#6] Re: Low Level Virtual Machine

@tomek, post #5

To jest cos w rodzaju javy, taki unikod niezalezny od maszyny sprzetowej. Przenaszalnosc kodu w 100%. Ja widze to jako rozwiazanie dla naukowcow bo dla desktopa to jest to w granicach bezuzytecznosci.
[#7] Re: Low Level Virtual Machine

@AmiChris, post #6

bytekod llvm nie jest w 100% przenaszalny. jest przenaszalny jedynie dla architektur o tym samym endianie. nie wiem czy nie ma jeszcze innych ograniczen.
[#8] Re: Low Level Virtual Machine

@pampers, post #3

Warto rzucić okiem na Wikipedię. Jakieś podstawowe informacje o LLVM tam są. Coraz częściej spotykam się z tym LLVM. W ostatnich wersjach SDK dla iOS (iPhone, iPod, iPad) można już w Xcode3 wybierać kompilator: GCC lub LLVM. Podobno w Xcode4 stary poczciwy GCC wyleci zupełnie, bo nie ma szans z LLVM. Ja tam nie wiem, bo doświadczenia z LLVM nie mam zupełnie. Powtarzam tylko to co słyszałem. :)
[#9] Re: Low Level Virtual Machine

@rzookol, post #2

Szkoda, że nie strucla. :P
[#10] Re: Low Level Virtual Machine
Czy to nie jest tak, że LLVM jest pośrednim kompilatorem który daje bardziej zoptymalizowany kod wynikowy? Coś tam pisało na wikipedii że jak np. program korzysta z OpenGL, to LLVM ominie przy kompilacji to co jest zbędnę... Stąd Low Level?
[#11] Re: Low Level Virtual Machine

@kjb, post #10

Z tego co mi tłumaczono zrozumiałem, że LLVM tworzy albo coś w kodzie pośrednim przeznaczonym przez jakąś tam wirtualną maszynę (kiero wspomniał, że dosyć średnio przenośny jest taki twór), albo normalny natywny kod, który podobno bije na głowę każde GCC. Fajnie jakby się wypowiedział ktoś kto ma doświadczenie z LLVM.
[#12] Re: Low Level Virtual Machine
Moim zdaniem każdy amisystem zdecydowanie bardziej potrzebuje natywnych aplikacji dla użytkowników, niż kolejnego kompilatora. To, że jedna z drugą aplikacja będzie chodziła o 2 a może nawet 5% szybciej, zwykłego użytkownika wzrusza o tyle, o ile. Czy to, że powstał nowy kompilator, oznacza nagle, że GCC pisały przedszkolaki? Oczywiście nie, więc nie ma co się nadmiernie podniecać. Zresztą, na razie zainicjowano bounty, zobaczymy, co dalej.
[#13] Re: Low Level Virtual Machine

@G. Kraszewski, post #12

To bardzo słuszna uwaga. Kolejny kompilator, kolejny system operacyjny, kolejny GUI, kolejne coś tam... Tysiąc razy lepiej byłoby gdyby ten wysiłek włożono w stworzenie programu z jakiejś dziedziny w której dany ami-system jest mocno wybrakowany. To zrobiłoby dużo więcej dobrego niż kolejny kompilator (choćby nie wiem jak nowoczesny).
[#14] Re: Low Level Virtual Machine

@MDW, post #13

problem leży w tym, że programy piszą programiści, a tych widać co interesuje - systemy operacyjne, kompilatory i biblioteki gui głównie;)
[#15] Re: Low Level Virtual Machine

@quaint, post #14

Nieprawda, mnie interesuje rozwiązywanie sudoku . Sudominator 0.2 chyba jeszcze dziś .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem