Komentowana treść: Sudominator 0.2
[#1] Re: Sudominator 0.2
nie ma ikonki, nie ma plusa
[#2] Re: Sudominator 0.2

@rzookol, post #1

Ikonka będzie w następnej wersji, trzeba zasiąć do Blendera na parę godzin.
[#3] Re: Sudominator 0.2

@G. Kraszewski, post #2

Na parę godzin, by ikonkę zmotać? :D
[#4] Re: Sudominator 0.2

@parallax, post #3

zrobienie dobrej ikonki wymaga czasu ;)
[#5] Re: Sudominator 0.2

@parallax, post #3

Na parę godzin, by ikonkę zmotać?

Nie jestem zawodowym grafikiem 3D, więc zrobienie ładnej ikonki zajmuje mi kilka godzin.
[#6] Re: Sudominator 0.2

@G. Kraszewski, post #5

bo robisz za szczegółowe te ikonki
[#7] Re: Sudominator 0.2

@quaint, post #6

Bez przesady, trzy obiekty będą.
[#8] Re: Sudominator 0.2

@G. Kraszewski, post #7

Walnij jeszcze lens flare, to będzie full profecha
[#9] Re: Sudominator 0.2

@recedent, post #8

Walnij jeszcze lens flare, to będzie full profecha

Jak to lubmil powiedział, ręce opadają z szelestem.
[#10] Re: Sudominator 0.2

@G. Kraszewski, post #9

Jak to lubmil powiedział, ręce opadają z szelestem

Lubmil powiedziałby "ręka szybuje ku twarzy ze świstem". Tam był uśmieszek typu ...
[#11] Re: Sudominator 0.2
Witam :D Oto mój pierwszy post z mojego nowego komputera, wypożyczonego Sam440ep :) Napisany w Origyn Web Browserze. Działa bardzo fajnie! Komputerek ma look&feel amigowy w 100%, a efektów moc.

Żeby było w temacie to zapytam się G. Kraszewskiego o ikonki w MorphOSie. Jaki format ikon jest zastosowany w tym systemie? Czy jest to rozszerzony format planarnej ikonki amigowej? Czy jest jakieś oprogramowanie załączone oryginalnie do MorphOSa obsługujące ikony? Dziękuję za informację na ten temat.

Jeszcze jedno pytanie: co skłoniło Pana do napisania programu Sudominator? Czy nie lepiej rozwiązywać zagadki Sudoku bez wspomagania się takimi programami ;)
[#12] Re: Sudominator 0.2

@Minniat, post #11

Jaki format ikon jest zastosowany w tym systemie? Czy jest to rozszerzony format planarnej ikonki amigowej?

Nie, jest to po prostu format PNG. Dowolny obrazek PNG (o rozsądnych rozmiarach) staje się ikonką po zmianie rozszerzenia na ".info". Informacje ikony zapisane są w dodatkowym chunku formatu PNG.

Czy jest jakieś oprogramowanie załączone oryginalnie do MorphOSa obsługujące ikony?

Ponieważ są to obrazki PNG, można je obrabiać dowolnym programem graficznym, nie ma zatem potrzeby tworzenia jakiegoś specjalnego programu. Obsługa tooltypów i innych parametrów ikony, oraz proste kopiowanie obrazu jednej ikony do innej są wykonywane przez Ambienta.

co skłoniło Pana do napisania programu Sudominator? Czy nie lepiej rozwiązywać zagadki Sudoku bez wspomagania się takimi programami

Pisanie programu było po prostu dobrą zabawą. Ręcznie oczywiście można, jak ktoś lubi, ja nie lubię . Ale w przyszłych wersjach Sudominator będzie również służył pomocą przy ręcznym rozwiązywaniu, czyli będzie robił za "elektroniczną kartkę, ołówek i gumkę", a także będzie miał funkcję podpowiadania. A w przyszłości, kto wie, może wspomaganie generowania sudoku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem