Komentowana treść: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia
[#1] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia
Moje oprogramowanie jest/bedzie umieszczone w morphosie ale nie dotyczy to Scandala. W kazdym razie nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał i pewnie nawet nikt nie zamierzał.
[#2] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@rzookol, post #1

Nie marudź. Na pewno dostaniesz darmowy update do 2.6
[#3] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@Arbuz, post #2

jesli to bedzie w wersji dla powerbookoch to sie pisze :D
[#4] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@rzookol, post #1

bo to co Geit napisal na stronce u siebie to to ze bawili sie scandalem nowa morphosowa aplikacja do skanowania, a nie ze to czesc mosa albo bedzie dodana.
[#5] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia
Bosh, ale wy jesteście ślepi. Przecież oni tam żerują na marce Amigi, czerpią z niej garściami. Scandal.
[#6] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@pampers, post #5

Nie żerują, bo cwaniaczki (z pewnością ponadprzeciętnie inteligentne) wymyśliły dziwaczną nazwę imprezy (nie występuje w niej żadna z liter słowa "AMIGA").
[#7] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@recedent, post #6

podczas czytania tego newsa od 1:32 do 1:42 słychać strzały
[#8] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia
Hmm, ta wersja bedzie dzialac na pb takze?
[#9] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@AmiChris, post #8

Na 99% nie. W wersji 2.6 planowana jest obsługa PowerMaca. Ja bym tam chciał support dla Ibooka G4 1.33GHz z matrycą 12 cali.
[#10] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@waldiamiga, post #9

A włąśnie panowie, czy już wiadomo na 100%, że MOS nie będzię na PB G4 z 12"
[#11] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@MaveRick, post #10

Wiadomo ponieważ wszystkie Powerbooki 12" mają grafikę Fx5200
[#12] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@MaveRick, post #10

O ile wiem to PowerBook G4 z 12" matrycą ma grafikę nVidii.

Bigo był szybszy.

Ostatnia edycja: 02.10.10 18:58:21
[#13] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia
Jakim cudem Efika odtwarza film FullHD?! Niech mnie ktoś uszczypnie a potem oświeci...
[#14] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@skipp, post #13

Nie odtwarza, ot i wszystko. To, że jest podłączona do monitora o takiej rozdzielczości nie oznacza, że da radę uciągnąć film w FullHD. W rzeczywistości Efika nie radzi sobie z płynnym odtwarzaniem 720p (na takim filmie robiliśmy benchmarki).
[#15] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@skipp, post #13

Zadałem to samo pytanie na mzone i oświecono mnie że Efika po prostu działa na tym monitorze HD, nie oznacza to jednak tego, że odtwarzany film jest jakości FullHD :)

Edit: Recedent był szybszy.

Ostatnia edycja: 03.10.10 15:28:37
[#16] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia
Ktoś wie na czym polega ten nowy system paneli? Co się zmieni względem wersji 2.5?
[#17] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@il_capitano, post #16

Ja mam nadzieję że sam będę mógł niedługo sprawdzić :P
[#18] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@madman15, post #17

Ja też mam nadzieję niedługo to sprawdzić. :)

Przy okazji napiszę, że przedwczoraj przeżyłem chwile grozy i od razu pomyślałem o tym, że nie zobaczę już MorphOS-a 2.6. Pegasos przestał mi się uruchamiać. Włączam i czarny ekran. Godzina minęła (odłączanie/przełączanie dysków/DVD, dociskanie wtyczek, pamięci, kart graficznych) zanim się zorientowałem, że na klawiaturze Pegasosa leży klawiatura peceta i tak ją jakoś nieszczęśliwie naciska, że zupełnie przerywa sam początek bootowania (absolutnie nic się nie pojawiało na ekranie). Ale ta godzina była dla mnie tragedią. Funduszy na nowy sprzęt nie mam i się raczej nie szykuje żebym miał w najbliższym czasie. Nawet z MiniMaciem byłby problem. Odetchnąłem z ulgą jak się to wyjaśniło. :)
[#19] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@MDW, post #18

Heh, dobrze, że się skończyło szczęśliwie. Ja niedawno rozwiązałem problem Efiki resetującej się przypadkowo, który mnie od roku prześladował. Udało mi się wykryć, że reset jest pewny, jeżeli ruszy się wiązką kabli z zasilacza. Obejrzałem dokładnie wtyczkę złącza zasilania i co się okazało, styk pinu 14, który włącza i wyłącza płytę, był luźny i przerywał. Szybki manewr grubą igłą i po problemie .
[#20] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia
Pierwszy PB G4 12" miał GeForce 4 420 z 32VRAM, czyli wersja 867MHz, następny 1 GHz był z GeForce 5200 32VRAM (wyjście DVI), kolejny 1,33 GHz miał ten sam układ ale z 64 VRAM i na tych się skończyło :)

Gdzie można znaleźć liste sprzętu supportowanego przez nowego MOS-a ? Jeśli chodzi o PowerMac-y to support zacznie się od QS czy od Sawtooth?
[#21] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@krismiszcz, post #20

Nie ma oficjalnej listy.
Ploty chyba tu (nie wiem, MZone nie działa): http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?forum=11&topic_id=7332&sortname=&sortorder=&sortdays=&viewmode=flat&order=0&start=100

Czyli każdy od Sawtooth podobno.
[#22] Re: PowerDev#8 - filmy i zdjęcia

@madman15, post #21

oby.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem