Komentowana treść: Helios obsługuje kamery
[#1] Re: Helios obsługuje kamery
Znaczy się macowy iSight też pójdzie pod Heliosem?
[#2] Re: Helios obsługuje kamery
Prace nad Heliosem idą pełną parą. Nie mam wprawdzie żadnego urządzenia tego typu, ale trzymam kciuki.
A wiadomo jakie kamery obsługuje?
Może jednak dożyję dnia w którym będzie można podłączyć kamrę do USB?
[#3] Re: Helios obsługuje kamery

@Zbysiuk, post #2

Ja mam kamerę pod FireWire, więc jestem zainteresowany :)
[#4] Re: Helios obsługuje kamery

@Zbysiuk, post #2

Niektóre kamerki internetowe już działają. Wczoraj Rzookol podał mi fajnego linka do programu sonix.
Można się kontaktować z autorem jeżeli jakaś kamerka nie jest obsługiwana.
[#5] Re: Helios obsługuje kamery

@Leon, post #4

Mojego Herculesa nie obsługuje niestety
[#6] Re: Helios obsługuje kamery

@Leon, post #4

Znam ten sterownik. Szukalem do niego kamery, ale to dosc trudne zadanie. Niestety od jakiegos czasu wydaje sie, ze autor stracil zainteresowanie rozwojem swojego dziela - szkoda.
[#7] Re: Helios obsługuje kamery
Szkoda tylko, że nie mamy żadnego komunikatora, który by te kamerki wykorzystał :(
[#8] Re: Helios obsługuje kamery

@eastone, post #1

prawdopodobnie nie będzie... iSight ma Autofocus wiec watpie aby można było w pełni obsługiwać tę archaiczną poniekąd kamerę.
Sam sprzęt super... jeśli jestes posiadaczem w/w sprzętu zazdroszcze... cena używanej przekracza wszelkie granice zdrowego rozsadku.
[#9] Re: Helios obsługuje kamery
http://www.vimeo.com/15380168 tez fajny filmik
[#10] Re: Helios obsługuje kamery

@Drako^lM, post #9

I to jest o wiele bardziej konkretne. Ten film oznacza, że kolega Yomgui przechwycił obraz video z całkiem przyzwoitej kamery, a nie jakiejś popierdółki do skypa. Co prawda kamery z firewire to już powoli przeszłość, ale cenowo są bardzo atrakcyjne i mają niezłe parametry. Teraz "tylko" potrzebny jest program do edycji video i pełna satysfakcja :).
Swoją drogą to były gdzieś w sieci skrinszoty takiego programu. Drako pewnie wie coś więcej, jak zwykle.
[#11] Re: Helios obsługuje kamery

@il_capitano, post #10

firewire to już powoli przeszłość

No nie taka całkiem przeszłość. Na przykład w nowych macach pro jest montowane, co prawda FW800, ale jest :)
A co do softu do edycji video to było by super :)
[#12] Re: Helios obsługuje kamery

@il_capitano, post #10

Edycja? Blender.
[#13] Re: Helios obsługuje kamery

@Jacek Piszczek, post #12

Chodziło mi o coś w stylu iMovie choćby.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem