Komentowana treść: SimpleView 2.2l
[#1] Re: SimpleView 2.2l
A czy ktoś może mi wyjaśnić jaki program do przeglądania obrazków pod MOSem bedzie miał opcję, żeby przeskoczyć do następnego obrazka
W tym programie jak i systemomym MOSa po kliknieciu na pierwsze zdjęcie trzeba zamknąć okno i kliknąć na następne zdjęcie w tym samym katalogu...
Systemowa przeglądarka ma przecież strzałki ale nie działają. Trzeba zamykać i klikać na następne...
[#2] Re: SimpleView 2.2l

@MaveRick, post #1

W ambientowej pokazywaczce działają klawisze PageUp i PageDown.
[#3] Re: SimpleView 2.2l

@G. Kraszewski, post #2

:D No to super. To jeszcze trzeba mieć te klawisze na klawiaturze :D

P.S. Nie da się przypisać tych klawiszy do przycisków w przeglądarce
P.P.S. Strasznie biedna jest ta systemowa przegladarka. Czy tak trudno dodać przeskakiwanie do nastepnego/poprzedniego obrazka Albo dodać pod klawisze +/- "Zoom" Obracanie pod klawiszami L/R to jest ale już coś bardziej praktycznego to nie było już czasu :P

Ostatnia edycja: 07.10.10 17:33:10
[#4] Re: SimpleView 2.2l

@MaveRick, post #1

opis: http://www.meta-morphos.org/download.php?op=geninfo&did=777 - link: http://www.meta-morphos.org/download.php?op=mydown&did=777

Ostatnia edycja: 07.10.10 20:16:40
[#5] Re: SimpleView 2.2l

@MaveRick, post #3

masz pecha nie posiadajac tych klawiszy. nie widze sensu dodawania konfiguracji kazdej najmniejszej opcji w aplikacji (tyczy sie to nie tylko ambienta).

"Czy tak trudno dodać przeskakiwanie do nastepnego/poprzedniego obrazka"

jak widac dalo sie dodac. mozesz winic swoja klawiature. to ma byc prosty podglad. jak chcesz czegos bardziej zaawansowanego to sa od tego osobne aplikacje (np showgirls, ale tutaj tez masz pecha bo do przechodzenia poprzedni/nastepny uzywane sa klawisze pageup/down).


ps. jak masz klawiature usb to mozesz sobie zmapowac pageup/down pod cos innego

Ostatnia edycja: 07.10.10 21:59:09
[#6] Re: SimpleView 2.2l

@kiero, post #5

W MysticView używane są klawisze Enter/. Tak czy siak lepiej mieć klawisze pageup/pagedown.
[#7] Re: SimpleView 2.2l

@kiero, post #5

No to lipa Więc, żeby wygodnie przejrzeć zdjęcia z jednego katalogu trzeba dograć dodatkowo program który obsłuży taką drobnostkę... no i nie można tego dodać. Szkoda. Konkurencja pewnie już weźmie to za minus :(
[#8] Re: SimpleView 2.2l

@kiero, post #5

"nie widzę sensu dodawania konfiguracji każdej najmniejszej opcji w aplikacji (tyczy się to nie tylko ambienta)." - szkoda. Sądziłem, że MOSTeam tworzy przyjazny system dla użytkowników. Wychodzi na to, że robi to dla siebie i pod siebie (zapłaciłem 150ojro ...)
[#9] Re: SimpleView 2.2l

@MaveRick, post #8

A nie masz innej klawiatury ?
Te klawisze to podstawa nawet moja applowa klawa je ma ;)


Ostatnia edycja: 08.10.10 01:17:56
[#10] Re: SimpleView 2.2l

@MaveRick, post #8

"szkoda. Sądziłem, że MOSTeam tworzy przyjazny system dla użytkowników"

dodawanie setek opcji nie powoduje, ze system staje sie bardziej przyjazny dla uzytkownika. wrecz odwrotnie.

"Więc, żeby wygodnie przejrzeć zdjęcia z jednego katalogu trzeba dograć dodatkowo program który obsłuży taką drobnostkę... no i nie można tego dodać. Szkoda. Konkurencja pewnie już weźmie to za minus"

nic nie trzeba dogrywac. wystarczy miec klawiature ktora posiada standardowy zestaw klawiszy. to ty "wynajdujesz" tutaj problem.

"Wychodzi na to, że robi to dla siebie i pod siebie (zapłaciłem 150ojro ...)"

nawet nie bede komentowal.
[#11] Re: SimpleView 2.2l

@MaveRick, post #7

Więc, żeby wygodnie przejrzeć zdjęcia z jednego katalogu trzeba dograć dodatkowo program

Nie trzeba. Wystarczy mieć normalną klawiaturę. Nie wiem co Ty masz za cudo, ale chyba wszystkie "laptopowe" klawiatury (krótkie, bez bloku numerycznego) mają klawisze PageUp i PageDown. Poza tym, jeżeli jest to klawiatura USB, można sobie dowolnie zmapować klawisze w ustawieniach Poseidona (w ten sposób np. podpiąłem sobie lewy "command", którego moja klawiatura nie ma, pod windziany klawisz "menu").


[#12] Re: SimpleView 2.2l

@MaveRick, post #7

żeby wygodnie przejrzeć zdjęcia z jednego katalogu trzeba dograć dodatkowo program który obsłuży taką drobnostkę


Nie trzeba. Mysticview jest wbudowany w system (SYS:Utilities/Mysticview). Uruchamiasz program, otwierasz katalog, zaznaczasz wszystkie pliki i... "ENTER" - następny, "." - poprzedni, "backspace" - pierwszy. MOSTeam jak widać myśli również o użytkownikach bez PageUp/PageDown
[#13] Re: SimpleView 2.2l

@recedent, post #12

Pytanie teraz jak użytkownicy bez skrajnie nieintuicyjnego klawisza Del i bez myszki mogą kasować pliki :/, wiecie, zapłacilem 111 ojro, płacę - wymagam.
Kurcze, własnie sie okazało, że nie mam wcale klawiatury i już się więcej nie da napisać. To wina mostimu !!!!. Niechże tylko kondzio przyuważy topika, strach się bać.

Ostatnia edycja: 08.10.10 09:55:05
[#14] Re: SimpleView 2.2l

@rzookol, post #13

jak użytkownicy bez skrajnie nieintuicyjnego klawisza Del i bez myszki mogą kasować pliki


No jak to "jak"? Jest przecież jeszcze prawa Amiga+E, cli, delete ścieżka:plik :)

P.S. Zjeżdżajmy stąd z tym offtopem.
[#15] Re: SimpleView 2.2l

@G. Kraszewski, post #11

No sam jestem ciekaw co to za klawiatura.
Może najlepiej jak wrzuci jej zdjęcie...
Mój firmowy MacBook Pro też nie ma wielu użytecznych klawiszy jak właśnie home, end, pgUp, pgDown, a nawet Delete, ale można je "emulować" przez kombinację Fn+strzałki lub Fn+Backspace.
Może ta klawa ma też klawisz Fn?

A co do przewijania zdjęć to dla mnie najbardziej intuicyjne jest przewijanie Spacja w przód, Backspace w tył :P
[#16] Re: SimpleView 2.2l

@Masta Krishna, post #15

Alebo kołkiem w myszce...
Przecież sama nazwa wskazuje, że to Prosty Widok na obrazki, a nie jakiś kombajn. :D
[#17] Re: SimpleView 2.2l
Po pierwsze nie mam zamiaru (ani nie miałem) robić nie miłej atmosfery...

Moja klawa to Apple A1242

"nawet nie bede komentowal."
Masz rację, poniosło mnie troszke :) Sorrka
Przpomniała mi się niemiła sytuacja z pewnej restauracji gdzie kelnerka po dłuższej rozmowie o "Menu" stwierdziła "to niech Pan idzie jeść gdzie indziej" po 15 min rozmowy z kierownikeim została zwolniona ...

Panowie. Chodziło mi o to, że ta prosta MOSowa przeglądarka w oknie ma już gotowe przyciski (strzałki lewo i prawo) które powinny właśnie działać jako następne lub poprzednie zdjęcie. Dodanie tej opcji nie zrob z niej kombajnu (którego nie potrzebujemy) aby przejrzeć wygodnie obrazki. Skoro są już przyciski graficzne więc chyba nie trzeba pisać cały system od nowa...
W XP też jest przecież prosty podgląd obrazka i też sa (pod obrazkiem) strzałki, które spełniają swoją funkcję. Zdziwiłem się, że twórcy MOSa wstawili przyciski graficzne ale już nie przypisali działania.
[#18] Re: SimpleView 2.2l

@MaveRick, post #17

ale dzialanie jest przypisane. to nie sa przyciski do przelaczania obrazkow a do nawigacni w historii przegladania (poprzedni, nastepny widok). tak samo jak w przegladarkachi tak samo jak w windowsach. jezeli kiedykolwiek beda przyciski do rpzelaczania nastepny/poprzedni obrazek to beda one inne niz te ktore teraz sa.
[#19] Re: SimpleView 2.2l

@kiero, post #18

osobiscie polecalbym nakladane na sam obrazek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem