Komentowana treść: AROS dla klasycznej Amigi
[#1] Re: AROS dla klasycznej Amigi
Ma szanse to byc szybsze niz AmigaOS/Workbench?
[#2] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@_arti, post #1

Pewnie ma szansę osiągnąć prędkość Windowsa 95 na PC-Tasku :)
[#3] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@_arti, post #1

nie
[#4] Re: AROS dla klasycznej Amigi
Jeżeli AROS to z założenia AmigaOS 3.x przepisany na architekturę x86 to jaki jest sens wyważania otwartych drzwi (w sensie, że na 68k jest już AmigaOS) ?
[#5] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@pampers, post #4

żebu uruchamiać amigowe programy np. na maku ?
[#6] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@pampers, post #4

żebu uruchamiać amigowe programy np. na maku ?
[#7] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@rzookol, post #3

tak
[#8] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@pampers, post #4

Myślę, że AROS to z założenia AmigaOS 3.x w wersji Open Source a nie konkretnie na jakąś architekturę...
Sens AROS-a 68k widzę jedynie w powiązaniu z Natami.
[#9] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@rzookol, post #3

dlaczego?
[#10] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@kiero, post #7

bedzie szybsze niż amigaos plus patche?
wątpie, przecież tam jest pełno wstawek assemblerowych a aros jest napisany w C plus ma troche bardziej wysokopoziomowe podejscie

Ostatnia edycja: 14.10.10 19:25:49
[#11] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@pampers, post #4

Obecnie AROS obecnie to zbiór niewytestowanych i niedziałających funkcji.
Sens AROSa na m68k jest taki że wreszcie AROS będzie testowany z softem z Amigi.
Więc być może za jakiś czas, uda się doprowadzić do kompatybilności
AROSa z Amiga OS, na poziomie źródeł.
Bardzo dobrze że wreszcie ktoś się tym zajął.
Szkoda że nie zaczęto od tego piętnaście lat temu, kiedy AROS powstawał.
Być może dzisiaj AROS byłby zgodny z Amiga OS.
[#12] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@qwerty40001, post #11

Gdyby 15, 10 lub choćby 5 lat temu programiści AROS-a spotkali się ze zrozumieniem dla swojej idei wśród amigowców to z pewnością byłby lepszym systemem niz jest. Ale cóż, powolutku ale jednak się rozwija :)
[#13] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@tomek, post #12

ależ programiści spotkali się z takim zrozumieniem idei, każdy ich rozumie ale rozumienie idei to nie to samo co zarzucenie rozwoju osów na ppc i 68k
[#14] Re: AROS dla klasycznej Amigi
Umknęło mi, że Jason podjął się realizacji zadania opisanego w Bounty 5: http://www.power2people.org/projects/profile/5
deadline to 31.12.2010
[#15] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@rzookol, post #13

15 lat temu był os na ppc?
Ze stwierdzeniem, że kazdy ich rozumie to już z pewnością bym polemizował. Nie zacytuję Ci postów choćby z tego portalu, bo z pewnością je czytałeś, w których czytelnicy wskazują tym programistom "właściwy" sposób spędzania wolnego czasu...

Ostatnia edycja: 14.10.10 19:49:37
[#16] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@rzookol, post #10

ale pytanie bylo "czy moze byc szybszy". szybszy moze byc jak najbardziej. lepsze algorytmy ktore dadza wiecej niz najlepsze wstawki w asemblerze. nie zawsze da sie napisac late. czasami trzeba zmienic wieksza czesc systemu.
[#17] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@tomek, post #15

Idea jest zrozumiała, i jasna dla każdego.
Twórcom AROSa chodziło przynajmniej na początku o zrobienie systemu operacyjnego open source zgodnego na poziomie źródeł z Amiga Os.
To każdy w pełni popiera.
Niestety co razi to wykonanie, i robiona przez tych ludzi propaganda sukcesu.
Rezygnacja z rozwijania AROSa na 68k spowodowała że nie było testów z już istniejącym oprogramowaniem, a bez testów niestety AROS po prostu nie będzie kompatybilny.
Dlatego cieszymy się że nareszcie rozwój systemu zaczyna zmierzać w dobrym kierunku.
[#18] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@qwerty40001, post #17

Ja sie propagandy sukcesu nie dopatrzylem, co najwyzej kilku uzytkownikow wyraza od czasu do czasu radoche ze cos sie na arosa pojawilo.
[#19] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@fazior, post #18

Propagandą sukcesu jest prawdopodobnie to, że "przechwalamy się", że nam, na kompatybilnym sprzęcie AROS działa podczas, gdy innym, na niekompatybilnym nie
[#20] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@tomek, post #19

Biorac pod uwage wczesniejsze kometarze uzytkownika qwerty40001 propaganda sukcesu mozna by nazwac wszystko poza mieszaniem programistow AROS-a z blotem.
[#21] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@szuler, post #20

Masz po prostu problem z konstruktywną krytyką.
[#22] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@szuler, post #20

Bez testów z oprogramowaniem m68k, AROS zawsze będzie niekompatybilny.
Prawda jest taka że oprogramowanie nie testowane, to oprogramowanie nie działające.

Niestety oprócz tego że ten system jest niekompatybilny na poziomie źródeł z Amiga Os, to jeszcze jego osiągi są żałosne.

Że weźmiemy 3d

Mój Athlon X2 4200 9600 GT XP HE - 293,3 fps

Mój mini 1.25 GHz G4 z morphosem 2.5 - 44,6 fps

Mój mini 1.25 GHz G4 z Gentoo - 80,6 fps.

Mój G4 1.25 GHz G4 morphosem 2.6 - 51,2 fps.

AROS na Athlon64 X2 5200+ Geforce GTS 250 1 GB - 87,9 fps

[#23] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@qwerty40001, post #22

Sprawdziłem na 2.6

Mój mini 1.25 GHz G4 z morphosem 2.5 - 49,8 fps

[#24] Re: AROS dla klasycznej Amigi
Po co to komu ten AROS, amiga klasyczna ma juz swoj system który się zwie Amiga Os
[#25] Re: AROS dla klasycznej Amigi

@Komisarz, post #24

żeby znaleźli się ignoranci zadający własnie takie pytania
[#26] Re: AROS dla klasycznej Amigi
www.natami.net:
In other news, Toni Wilen (WinUAE) has now joined the project and will help out with AROS-m68k :)

His goal is to ensure as good support as possible for hardware-hitting games and apps, so that he eventually can distribute an AROS ROM with WinUAE.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem