Komentowana treść: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF
[#1] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF
Tjaaa..... no to po imprezie :(
[#2] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF
ha tu u mnie pod biurem :)
[#3] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF
22-24 :) moze bede !
jakby ktos mogby napisac w jaki dzien bedzie pokaz Retromaszyn ?

<

Ostatnia edycja: 14.10.10 19:47:09
[#4] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF
Ciekawe... Może by się człowiek wybrał? Pomyślę...
[#5] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@Leander, post #4

...i magia gier tekstowych, no no :) OK
[#6] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@BagoZonde, post #5

Ciagle tylko Warszawa, Śląsk, Mazury... a Wlkp to co? bida z takimi imprezami no wkurzyć się można
[#7] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@bombermax, post #6

Impreza była kiedyś w Poznaniu, ale teraz jak widać Targi Poznańskie organizują w Warszawie...
[#8] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@HOŁDYS, post #3

Pokaz będzie i w sobotę i w niedzielę, choć bardziej polecam sobotę, bo wtedy impreza jest do 18.00.
Targi są otwarte dla publiczności w sobotę i niedzielę. W piątek tylko dla prasy ;-(


Ostatnia edycja: 15.10.10 02:18:53
[#9] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@bombermax, post #6

W Wlkp masz tylko Amiwigilie.
[#10] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@radzik, post #9

Podczas ON/OFF rozdamy pareset egzemplarzy CHIP-a zawierajacych urodzinowy artykul przedstawiajacy historie Amigi.
[#11] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@HOŁDYS, post #3

Holdys: cale 3 dni, uwaga pierwszy dzien (22) jest branzowy.
[#12] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF
Szkoda, ze mnie odstraszyla cena biletu . Niestety potrzebuje kupic nowy joystick do Ami. A poza tym nie rozumiem dlaczego wstep jest tak 'wysokoplatny' - moze jakies symboliczne 1-5 PLN bym zrozumial, ale 6X tyle!? Zreszta dla mnie oplaty za wstep na targi sa dziwne. Wiem, ze pewnie nie podzielacie mojej opinii, ale mi sie to kojarzy ze skrajna proba zarobku (cos jak obciecie do DLC Mafii 2, a wydanie jako pelnej wersji). Skoro to sprzedawcy maja sie tam glownie prezentowac i zapewne placa za to, to dlaczego odwiedzajacy ma placic za wstep!? Za chwile za wejscie na bazarek bedzie trzeba placic. A szkoda bo chcialem wysluchac wykladu o interfejsach, zdobyc autograf P. Mankowskiego , oraz byc moze zagrac na XEGS...
P.S. Wiem, ze za wstep na Wolumen byla oplata, ale to bylo bodajze 1 PLN. Musialem sie publicznie wyzalic (coz za nowomowa)

[#13] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@ruberum_ignis, post #12

To nie zazdroszczę sytuacji finansowej skoro wartość jednej średniej flaszki Cię przeraża. Chociaż akurat Twoje argumenty trochę mnie przekonują, to jednak nie sądzę, żeby 3 dychy były wygórowaną ceną. Zależy też to oczywiście od ilości przewidzianych atrakcji.
Jakby kosztowało wejście ze 100 złotych to bym rozumiał pretensje...

Ja akurat będę w Warszawie dopiero ponad tygodnia później, więc nie wpadnę, a szkoda.
[#14] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@Masta Krishna, post #13

wiesz tu nie chodzi o cene flaszki bo ja alkoholu nie pije wogole. Baa powiem przy okazji, ze zawsze jestem nieco rozczarowany gdy mam wyjsc ze znajomymi do jakiegos lokalu. Bo paradoksalnie okazuje sie, ze filizanka herbaty jest drozsza niz alkohol... Choc generalnie wydaje mi sie, ze koszty sprowadzenia herbaty sa nizsze, to raczej wynika z jakiegos dziwnego podejscia do obslugi. Dla mnie to jest wygorowana cena z powodow napisanych powyzej. Moze to troche zbyt dziwnie, gornolotnie i nie na miejscu zabrzmi ale chodzi tez o pewne zasady. Zreszta ja mam pieniadze tylko dlatego, ze 2X zastanawiam sie czy na to warto wydac gotowke, gdybym mial pare milionow wiecej na koncie byc moze nie przejmowalbym sie tym...
[#15] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF
Za niecały miesiąc odbywać się bedzie SGS - Szczecin Game Show . ma byc tam retro zone, wiec moze i amisie będą.
[#16] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF
Nie daję głowy, że nie będzie jakichś drobnych zmian, ale mniej więcej będzie to wyglądało tak:

Stoisko Retro Games, stoisko numer 51

SOBOTA

11.00 - "Tetris sterowany myślami, interfejsy mózg-komputer na przestrzeni lat" - Grzegorz Gałęzowski
12.15 - "Legendarne automaty Warszawy połowy lat 80-tych" - Piotr Mańkowski
13.30 - "Magia gier tekstowych" - Arek Staworzyński
14.45 - "25 lat Amigi - sprzęt, gry, demoscena" - Bartłomiej Dramczyk i inni
16.30 - "Wielcy bohaterowie gier 8 bitowych" - Arek Staworzyński

NIEDZIELA

11.00 - "Tetris sterowany myślami, interfejsy mózg-komputer na przestrzeni lat" - Grzegorz Gałęzowski
12.15 - "Polska prasa komputerowa połowy lat 90-tych i targi ECTS" - Piotr Mańkowski
13.30 - "Wielcy bohaterowie gier 8 bitowych" - Arek Staworzyński
14.30 - "25 lat Amigi - sprzęt, gry, demoscena - Bartłomiej Dramczyk i inni
[#17] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@ruberum_ignis, post #12

Sorki ale tu jest stolica ..wynajmij sobie lokal w centrum zobaczysz jaki koszt,wynajmij sobie ochrone obsluge i inne rzeczy - ceny biletu stanowczo tego nie pokryja..
W warszawce wiecej sie zarabia niz w innych regionach (zdaje sobie sprawe bo jezdze po kraju/swiecie) natopmiast nikt nie zdaje sobie sprawy jak zycie w wawie jest koszmarnie dorgie (wezcie sobie srednia metra mieszkania np na mokotowie 11 tys/m rynek wtorny).
Młody człowiek po studiach na start jest skazany na kredyt 700 tys zl na 30 - 40 lat na wsi mozna wybudowac sie za 150 tys

Ostatnia edycja: 20.10.10 10:22:42
[#18] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@HOŁDYS, post #17

Holdys bardzo Ciebie szanuje, ale nie rzucaj mi to z cenami zycia w Warszawie. Ja jestem (sic!) od urodzenia Warszawiakiem w przeciwienstwie do wiekszej czesci mojej rodziny i wiekszosci osob, ktore znam. Ja tez jezdze po swiecie i kraju i bardzo sie np. dziwie kiedy za swieza rybe na Helu place ulamek ceny w porownaniu do podobnej jakosci w Warszawie. Bardzo dobrze znam ceny zycia w Warszawie i nie dziwie sie, ze taki np. Lidl oferujac 1500 (chyba, dobrze nie pamietam reklamowki) PLN miesiecznie nie moze znalezc chetnych do pracy...

Po pierwsze te targi tak naprawde nie sa w scislym centrum, oni te tereny kupili za stosunkowo niskie ceny, calkiem (juz) dawno temu. Nie jestem do konca pewien ale to centrum expo moglo miec rowniez rzadowa dotacje lub preferencyjny kredyt z racji funkcji podczas pewnie jakies prezentacji przed komisja ds. organizacji jakiegos wydarzenia - ale nie chce kogos oskarzac.

Czy ceny biletow tego nie pokryja to wcale nie bylbym pewien. Oni weszli z taka cena prawdopodobnie dlatego, bo licza, ze targi trafia do ludzi majacych kase i zainteresowanych nabyciem najnowszych technologii. Mnie chodzi o podejscie - jesli ktos chce mi sprzedac towar i placi za miejsce wystawowe to niech nie zada ode mnie sporej sumki za ogladanie (defacto, bo te przyjemne rzeczy sa przy okazji) wystawy. Sprzedajac dom czy dzialke w Warszawie 'kosi sie', ze sie tak wyraze przyjezdnych na wszystkim co sie da - bo adres w stolicy. ceny sa windowane, bo taniej jest przetrzymac, ale ludzie i tak garna sie do stolicy. Po co sprzedac cos za 50-100-200 tysiecy PLN mniej jesli juz sam adres w Warszawie dziala jak magnes, mimo wysokich podatkow lokalnych. Tak jak z komunikacja miejska - miasto doklada polowe biletu i taniej byloby zamiast pakowac pieniadze w prywatne stadiony zrobic bezplatne autobusy i pozbyc sie kontrolerow (bo poza centrum i uczeszczanymi trasami szansa trafienia, a wiec kontroli jest niewielka)- byloby to znacznie bardziej oplacalne nawet dla 'podwarszawiakow' by przeznaczyc na to gotowke z janosikowego (karta miejska wcale nie jest dla nich tania, a dla firm to podwojne koszty - miejsce parkingowe plus na dojazd)...

A ja mam juz dosc robienia przez firmy przyslowiowego klienta w 'bambuko', tak jak buduje sie osiedle z dala od komunikacji np bodajze zagle czy jakos tak, na granicy miasta, zada kilkakrotnie wyzszej oplaty plus mami sie wizja tramwaju wodnego, a potem mamy kolejne zakorkowane ulice(a czas zmarnowany przez Warszawiaka, czy pracownika nawet z zewnatrz w korku to setki zlotych wyrzucone w bloto - zdenerwowany czy zmeczony pracownik pracuje gorzej). Koszt budowy mieszkania socjalnego(przez zwykla porzadna ekipe, a nie wiezniow) to ok. 100k PLN - zgadnij dlaczego sprzedaje sie za 700 k zwykle mieszkania - bo nawet jak przetrzymasz 2 z 3 to zakup jednego zwroci Ci koszty. Dlatego, mimo, ze chetnie bym sie tam pojawil to chyba predzej wybiore sie na jakies Amizaduszki w W-wie; bo przynajmniej wiem, ze moja skladka odpowiada rzeczywistym kosztom, a nie jest ekstra zyskiem dla kogos troche zbyt 'cwanego'. Z podobnych powodow byl swego czasu skandal z dwoma festiwalami ksiazki w PKiN-ie, gdzie napredce zawiazane stowarzyszenie udowodnilo, ze mozna znacznie taniej wynajac stanowiska w tym samym budynku...

A przy okazji jak bedziecie, to prosze zapytajcie sie ile wyniosly koszty wynajecia stoiska przez powazne firmy... Zycze milej zabawy i mam nadzieje, ze wlasciciele MTP przestana byc tak pazerni...

BTW:(kolejne, ale sie rozpisalem Kolejne targi organizowane w tej samej hali - Auto Motor - cena biletu 25 PLN (niby tylko 5 PLN taniej, ale z racji wyzszych cen samochodow powinna byc teoretycznie wyzsza niz tanszej przecietnej elektroniki - zwiedzajacych 5000 tys. w zeszlym roku, ciekawe czy bedzie wiecej podczas targow elektronicznych). Mobexpo - z zalozenie bodajze meble dla biura, wiec zaproszenia powinny sporo kosztowac, bo firmy kupujace nowe meble raczej dysponuja wiekszym budzetem niz szary obywatel - a tu niespodzianka - bezplatne wejscia http://www.mobexpo.pl/bezplatne_wejscie.html . Tak wiec sadze, ze organizacaj przez Miedzynarodowe Targi Poznanskie targow w Warszawie byla raczej spowodowana checia uzyskania wiekszych zyskow - na czym traca tez sprzedawcy, bo wiecej kupujacych to wiekszy zysk, przychod Ferrari jest przyzwoity, ale nie moze sie rownac z obrotem najwiekszych chinskich firm motoryzacyjnych...

Ostatnia edycja: 21.10.10 22:13:54

Ostatnia edycja: 21.10.10 22:25:16
[#19] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@ruberum_ignis, post #18

Witam, jakiś czas temu wróciłem z on/off'a :) Było super, no może trochę przesadzam, ale miałem przyjemność pograć na cd32 w banshee i kilka innych gierek (slam tilt) na amidze 4000. Kim kolwiek jesteś właścicielu tego sprzętu - wielkie dzięki :) ! Załapałem się na część wykładu o grach tekstowych i tego wcześniejszego.
[#20] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@Gżegżółka, post #19

Ja byłem wczoraj i szczerze mówiąc liczyłem na coś więcej. Niby to był dzień branżowy, dla prasy, ale jakoś tak pusto było.

To co mogę wymienić za interesujące, to z pewnością... hostessy :> Niech mi Bóg wybaczy z racji na mój stan małżeński, ale tak wyselekcjonowanych, "dopracowanych" lasek w tak skondensowanej ilości dawno nie widziałem i gdyby nie to że pojechałem mocno przeziębiony, osłabiony ;) to można by się chyba nabawić jakiejś choroby związanej z ciągłym wzwodem

To co mnie rozbawiło, to fakt iż nagrodę na najlepszą konsole tego roku wygrało ...PS3, której próżno było szukać choćby jednej sztuki w całej hali na tle dziesiątek X-360 czy Wii.

Z elektronicznych zabawek to co mogło przykuć uwagę, to oczywiście dział retro. Pogadałem z kolesiem, za darmo to zrobili, jedynie dostali od sponsora sfinansowanie stanowisk oraz monitory do sprzętu. Można było pograć na najbardziej znanych kompach z epoki (brakowało głównie chyba amstrada), choć stanowisko było dość skromne wielkością.

Ciekawi mnie dzisiaj czy uruchomili ST'ka, bo wczoraj coś im tam brakowało. Była A 4000 na której można było pograć w fajnie chodzącego Alien Breed 3D II, była A 1000, która jednak nie działała. Zobaczyłem wreszcie jak chodzi Doom na Atari Jaguar i przyznam, że miło mnie zaskoczył.

Z rzeczy poza retro, to dwa symulatory jazdy z siedzeniem na siłownikach. PCtowe monstra, których nie jestem zwolennikiem czyli karty graficzne wyglądające jak części samochodu etc. Nie ma to jak PC w obudowie desktop cichy i ładnie podświetlony ;)
[#21] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@Duracel, post #20

a tak, pecetowe monstra też widziałem, ładne cacuszka ale nie na moją kieszeń. PS3 również nigdzie nie widziałem, chyba największą atrakcją był kinetiks do xboxa bo wszędzie było go pełno. Poza tym odkryłem że na Xboxie w dużo przyjemniej gra się w modern warfare niż halo reach. Hostessy pierwsza klasa :)
[#22] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@Duracel, post #20

Wlasnie wrocilem z imprezy, na ktorej bylem z Widelcem i Tomsem.

Dla mnie bylo super - zwlaszcza dzial retro (nie byl wcale skromny, moze byl skromnie wyposazony, ale powierzchniowo stanowisko bylo duze, wygodnie rozstawione stoliki, delikatna dekoracja na scianach z zrzutami z retro-gier).

Dzisiaj Atari 1040ST tez nie dzialal, A1000 tez nie - chociaz z fotki - ktora sobie z nia zrobilem wynika inaczej. Byl takze Spectrum 128, C64, 128D, jakies male atari i oczywiscie bylem pod wrazeniem Atari Jaguara z Doomem.

Na stoisku mozna bylo kupic po atrakcyjnej cenie (30 zl) "Cyfrowe marzenia" oraz uzupelnic, jak ktos jeszcze nie mial wydanie Chipa z artykulem o 25 leciu Amigi.

Z nowosci mnie zainteresowal swiat 3D, zwlaszcza ten prezentowany przez LG - TV i kino, ktorego jakosci nie spodziewalem sie po sprzecie przeznaczonym na rynek domowy OK

Jak bede mial czas to jutro zamieszcze fotki.

Za rok (jek tylko bedzie impreza) tez pojade :D

[#23] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@taurus, post #22

A ja też szczęśliwie właśnie wróciłem z Warszawy . Miałem okazję po "100" latach zobaczyć Voyagera i zamienić z nim kilka słów. Niestety pozostałych osób zajmujących się stoiskiem nie kojarzyłem z wyglądu - choć kto wie, może powinienem, przepraszam z góry :).

Obsługa stanowiska była profesjonalna, chłopaki pilnowali czy sprzęt działa, gdy oglądającym udało się daną grę wyłączyć, przywracali sprzęt do poprzedniego stanu. Dyskretnie obserwowano też, jak sam się przekonałem, czy grający nie mają problemu z obsługą gry - udzielano w takim przypadku szybkiej wskazówki/pomocy .

Voyager uruchomił dziś A1000, na której była puszczona w stylu "Barbarian z zabijaniem przeciwników z ekranu poruszaniu się w prawo aby spotkać następnych", pamiętam nawet, że grąłem w nią, strach pomyśleć - to będzie już ze 20 lat temu - ale tytuł uleciał mi z głowy, choć wydaje mi się że mam go na końcu języka :). Stoisko wzbudzało całkiem duże zainteresowanie. Także wśród osobników którzy z powodu wieku raczej nie widzieli za swojego growego życia tych maszyn w działaniu - widziałem ludzi podbiegających do stoiska z okrzykami "zobacz, stare konsole do gier!".

Z prezentacji najbardziej mnie interesowała, ze zrozumiałych względów, ta o Amidze, więc właśnie tę obejrzałem w całości. Dla Amigowca cała historia, modele, itp są oczywiście znane, ale i tak warto było w skrócie sobie przypomnieć stare dobre czasy . Voyager przeprowadził ją biorąc pod uwage iż mogą ją oglądać nie tylko fani Amigi, była więc przedstawiona przystępnie dla postronnej osoby wcześniej nie znającej tematu.

Na koniec Voyager zaprezentował dema - zaczynając od historycznego State of The Art, przechodząc przez współczesne Amigowe produkcje, kończąc na współczesnych demach pecetowych. Było to bardzo ciekawe - zwłaszcza jeśli chodzi o dema tegoroczne których nie znałem - ale też, ciut za długie, tak o jedno demo . Wydaje mi się, że tylko ja i mój brat wysiedzieliśmy od początku do końca, inni nie dali rady - ale trzeba przyznać, iż kilkudziesięcio chyba minutowa dawka demek bez przerw pomiędzy demami, była dość wyczerpująca :). Myślę, iż na przyszłość warto takie prezentacje dla postronnych obserwatorów, przerywać co 2-3 dema aby opowiedzieć znów jakąś ciekawostkę przez mikrofon; co dało by też chwilę na przetrawienie treści obserwatorom . ale to taka drobna uwaga, ogólnie było O.K.

Poza tym same targi w sobie, nie były przesadnie ogromną imprezą. Spodziewałem się bardziej kompletnej imprezy z większą ilością wystawców - ale pierwsze koty za płoty, to pierwsza edycja więc w kolejnych musi być lepiej. Byłem zadowolony z targów ogólnie - ta nie-amigowo-retrowa część była drugim powodem który skłonił mnie do przyjazdu, i pomimo iż jak piszę, spodziewałem się że będzie wszystkiego więcej - nie zawiodłem się.
[#24] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@APair, post #23

To mordobicie w prawo to Golden Axe.

A1000 odpalilem dopiero po tym jak CD32 dokonala na targach swojego zywota.

Alien Breed 3D II chodzil sobie na 060/50.

Atari ST dzialalo tylko w piatek, pozniej padla jedyna dyskietka z gra i zostalo zastapione przez C128D.

Ogolnie - zabralem na ON/OFF 8 maszyn (A1000, A4000, CD32, Spectrum +3, C128, C64, 2 Jaguary spiete kablem do grania w kooperacji w Dooma) oraz jako backup Commodore DTV. Jedynie DTV nie doczekala sie podlaczenia.

Postaram sie next time ograniczyc liste dem.... ale nigdy nie moge sie zdecydowac do powinienem wywalic, tyle tego jest.
[#25] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@voyager, post #24

Więc to był (i jest) Twój sprzęt? Dzięki za szansę aby się dobrze pobawić i pograć w SlamTilt'a. Zastanawiam się kto jeszcze z przechodniów potrafił sobie coś włączyć pod workbenchem :)? Potem jak przechodziłem to odpaliłem komuś turricana i slamtilt'a. Cd32 zeszło? Szkoda :( ja miałem przyjemność pograć w banshee i stardust,jeden pad był mocno zmaltretowany.
[#26] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@Gżegżółka, post #25

Czy można gdzieś obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia?
[#27] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@mailman, post #26

[#28] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@taurus, post #27

Ooo dzięki za zdjęcia ;)
[#29] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@Drako^lM, post #28

trochę zdjęć jest tutaj: http://retrogames.pl/index.php?mod=txt&id=7061
[#30] Re: 25 lat Amigi podczas Targów ON/OFF

@taurus, post #27

Widać że kącik "retro" cieszył się całkiem niezłym powodzeniem wśród odwiedzających. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem