Komentowana treść: Delfina "Flipper Edition" - recenzja
[#1] Re: Delfina "Flipper Edition" - recenzja
Swoją drogą - ciekawe dlaczego Flipper-interface nie powstał. Individual Computers ma w swojej ofercie różne, dziwne rzeczy, które raczej mają małe szanse na znalezienie rzeszy odbiorców - więc chyba nie chodziło o to, że zlękli się, iż Flipper się nie sprzeda.
Czyżby nie dało się takiego "międzymordzia" dla Delfiny opracować?
[#2] Re: Delfina "Flipper Edition" - recenzja

@APC74, post #1

Nie wiem co było przyczyną niewypuszczenia modułu flipper. Individual ma na swoim koncie kilka niezrealizowanych projektów. Może to zwyczajnie kwestia braku czasu, a może pojawiły się nieprzewidziane trudności sprzętowe, lub z dostępnością elementów do konstrukcji. Powodów może być wiele...
[#3] Re: Delfina "Flipper Edition" - recenzja
Fajna recka Strim OK

Szczerze mówiąc ja z moją Delfina Lite na ZORRO mam trochę problemów - DSP nie wyrabia się przy odtwarzaniu mp3. Problem jest znany (kilka razy natknąłem się na opisy problemów które sam zaobserwowałem u siebie). Niby DSP jest to samo: 56002. Dodatkowo programowo mozna podkręcić do ok. 70MHz o ile mnie pamięc nie myli. ale to wciąż za mało: zajętość DSP 100% przy odtwarzaniu mp3@128kbit/s. Często zdarza się zawieszenie delfinampeg.device - pomaga przesłanie komendy poprzez Scouta. Nie pamiętam dokładnie jakiej. Po tym zabiegu odtwarzanie jest wznawiane. Ale słychać że jakość jakby nie ta. Nie to żebym miał ucho muzyka ale cos jest nie tak....
Być może mam cos skopane w ustawieniach AHI - na pewno nie testowałem z najnowszym AHI.
Albo po prostu ten problem dotyka tylko Delfina Lite a nie ma go na Delfina "Flipper Edition".
[#4] Re: Delfina "Flipper Edition" - recenzja

@stachu100, post #3

Ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat bo nigdy nie miałem wersji Lite w ręku, ale pierwsze co rzuca się w oczy to wolniejsze standardowe taktowanie DSP w Delfinie Lite (tylko 40MHz). Nie wiem jak działa to programowe podkręcanie. W Delfinie Flipper jest zwyczajny oscylator na karcie.

Coś co zauważyłem dopiero teraz, a co może mieć związek - czasem Delfina Flipper nie działa poprawnie gdy jednocześnie aktywny jest sterownik AHI i próbuje się dekodować strumień MP3. Problem objawia się tak, że niby zaczyna odtwarzanie, ale nic nie słychać. Dzieje się tak dlatego, że brakuje pamięci na karcie. Sam dekoder nie korzysta z AHI a z delfina.library, więc wystarczy w ustawieniach AHI przełączyć na Paule.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem