Komentowana treść: ACA 630 w ofercie Vesalii
[#1] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii
Co ciekawe, 68030 w tym modelu jest pełne, posiada MMU. Ma to same wspaniałe implikacje. W rodzaju możliwości uruchomienia NetBSD, Linuxa, czy oprogramowania do debugowania dla AmigaOSu.
[#2] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii
Czy ktoś wie czy pamięć na tej karcie to tak jak w wersji dla 1200 SDRAM ?
[#3] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii
Pierwsza fotka, napis obok pinow - maja poczucie humoru ;)

ps: nie pokazuje mi sie formularz dodawania nowego komentarza pod Opera 10.6x/Mac.
[#4] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii
W ofercie się pojawiła, ale nadal nie jest dostępna.
[#5] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii
Świetne karty do A600! 030 w A600 to jakby 060 w A1200 ;)
[#6] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii
Czy ktos ma informacje czy trzeba im plyte A600 wysylal czy montaz mozliwy we wlasnym zakresie ?
[#7] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii
super sprawa, no i cena normalna jak za nowy sprzecik :) Ciekawe jak z tym montazem, jezeli bedzie trzeba wyslac to zabawa wyjdzie juz drozej :>
[#8] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii

@HOŁDYS, post #6

Mi się wydaje że samemu tą kartę się montuje!
Tak jak karty M-tec i Apollo do amigi 600 z tym że tu rozwiązano pewnien problem - karty czasem miały problemy po nałożeniu na układ, niby trzymały mocno na układzie ale czaem chyba brakowało styku.
Miałem apollo 020 w amidze 600 i miałem takie objawy, poza tym mozno się przegrzewały!

ACA 630 tak samo się nasadza na układ z tym że mamy wkońcu możliwość przykręcenia karty śrubkami do płyty tak żeby nic ją nie ruszyło!

Sądzę więc że spokojnie samemu się zakłada karty ACA 630 (choć może są tacy co nie umią otworzyć A600 ;)
[#9] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii

@atarens, post #8

wiem jak sie karte montuje bo w sowim zyciu mialem 3 karty apollo do A600 .. pytanie bylo jak w przypadku ACA 630 producent zyczy sobie wyslania plyty ? (byly takie plotki) czy zrezygnowal z tego pomyslu
[#10] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii

@atarens, post #8

Mogę się mylić bo A600 nie mam, ale wygląda na to że karta jest wkręcana w płytę główną w kilku miejscach. Może chodzi o to, żeby użytkownik sobie wkręcił to w pusty laminat a nie przez pomyłkę w ścieżkę?
[#11] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii

@HOŁDYS, post #9

Z tego co widzę na zdjęciach te śrubki co się wkręca nie włażą w laminat płyty głównej a w miejsca gdzie wchodzą sanki od hdd. Na jednym ze zdjęc widać nózkę karty która wchodzi tak jak sanki a w innych te śrubki do wkręcenia właśnie w te miejsca gdzie pasują nóżki od sanek. O ile się nie mylę ;) Jak tak to nie ma obaw o uszkodzenie płyty głównej bo akurat tam jest miejsce na wkręcenie małych śrubek.
[#12] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii
Jak można zauważyć w Vesalii - dostępne będą 2 wersje karty: 030/25 + 32 MB RAMu i 030/30 + 64 MB:
http://www.vesalia.de/e_aca630-25.htm
[#13] Re: ACA 630 w ofercie Vesalii

@madman15, post #12

Karty ACA 630 są już niedostępne. Turbo 030/40 Mhz do Amigi 600 to niesamowita sprawa. Dlaczego już tego nie produkują?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem