Komentowana treść: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych
[#1] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych
Nie chcę robić sobie dodatkowego zajęcia ale chętnie bym się zgłosił :D
[#2] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@Minniat, post #1

ciekawe czy za ten zaszczyt tez trzeba zaplacic (tzw. kaucje). pewnie tak, bo co to mialoby za sens.
[#3] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@wawrzon, post #2

Myślę, że szybki mail do Thomasa rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.
[#4] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych
No piękna wiadomość. Z pewnością największy znawca, ekspert od wszystkich "amigaoesów", król polskich przestworzy, postrach ptactwa polskiego - Pan Andrzej DROZD zgłosi się do testowania najnowszego AmigaOS. Taki fachowiec na pewno nie odpuści takiej okazji, aby udowodnić wszystkim swoją wyższość w dziedzinie "znania się" na AOS.
[#5] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@cacodemon666, post #4

skoro jestes taki Amigos sam sie zglos a nie czepiasz sie Jedrusia
[#6] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych
"thomasf (małpa)"? Ja protestuję, to żałosna mosistowska prowokacja!
[#7] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@cacodemon666, post #4

Andrzej może się zgłosi, może nie - zależy od niego (czas, pewnie pieniądze itp.). Wiem że jeden znajomy się już zgłosił.

Ostatnia edycja: 24.11.10 20:11:36
[#8] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@recedent, post #3

wole sie juz za bardzo nie kontaktowac.
@kraszewski: lol!
[#9] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@HOŁDYS, post #5

Ależ ja nigdy nie twierdziłem, że znam się na AOS. Za to Drozd Andrzej zadziera nosa i ciągle przypomina, jak on to jest dobry w te klocki. Zamiast więc przechwalać się i nabijać się z mniej doświadczonych, niech spożytkuje tę swoją bezcenną wiedzę w odpowiedni sposób.
[#10] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@cacodemon666, post #9

Klasykowców z PPC jest dużo i pewnie się nie dostanę.
Ale jest też druga sprawa - NDA. Nie będę mógł sie już więcej wygłupiać i powiedzieć choćby marnego słowa na x1000 i sprawy związane z AOS4. Nie będę już wtedy niezależnym i bezpartyjnym krytykantem. Zobaczymy... ;)
[#11] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@cacodemon666, post #9

Myślę, że masz równe prawo żądać od Andrzeja, żeby został betatesterem OS 4.1 dla klasyka, jak on od Ciebie, żebyś został betatesterem Amigi One X1000. Czyli żadne.
[#12] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@recedent, post #11

Z tym, że to Andrzej szuka zaczepy i przy każdej możliwej okazji wypomina czyjąś niewiedzę. Skoro taki mocny w temacie AOS, to przecież nie przepuści takiej okazji do wykazania się swoją wiedzą. Nie porównuj betatestów X1000 kosztujących ponad 700 euro do betatestów AOS4.1 na klasyka. Nie ta liga. Poza tym, żeby być testerem trzeba wykazać tak bezcenną wiedzę jaką posiadł Andrzej Drozd. Z chęcią przystąpiłbym do testów X1000, ale jak już wspomniałem nie znam się na tym. Jestem tylko oczekującym klientem na premierę nowej Amigi, a Andrzej Drozd jest wszechwiedzącym użytkownikiem, rozumiem, więc że nie przepuści takiej okazji do zabłyśnięcia.
[#13] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych
O ciekawy news. I jak przypuszczałem Cacuś szaleje - niestety.
[#14] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@cacodemon666, post #12

Betatesty X1000 z tego co wiem w ostatecznym rozrachunku nic nie kosztują - wykładasz te X euro, ale później wersję finalną masz te X taniej. Więc nic nie stoi na przeszkodzie żebyś się do betatestów zgłosił skoro i tak kupisz X1000.
[#15] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@madman15, post #14

A ja mam takie widzimisię, że chcę kupić nową pachnącą X1000 zapakowaną w oryginalne pudełko i ślicznie trzeszczące styropiany.
[#16] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@cacodemon666, post #15

Z odznaki zrezygnujesz, no co ty? Zreszta nie ma sie czego bac, installer jest w 4.1 na starcie w c, dasz sobie rade. Styropian pewnie tez jakis Ci doloza i pudelko nawet, ba moze komplet naklejek i tatuaz zmywalny bedzie w tym pudle.
[#17] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych
Zaraz zbanuję wszystkich jak leci, którzy nie trzymają się tematu. Nie nadużywajcie mojej cierpliwości.

--
Moderator
[#18] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@mailman, post #17

dobra, proste slowa, bez offtopa, na mnie w tym temacie nie ma raczej na co liczyc, mimo ppc. ale moze znajda sie testerzy ktorzy chca sie dowiedziec, gdzie installer.
[#19] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych
Email wysłany i zobaczymy. Bardzo ciekawy jestem różnic pomiędzy 4.1 na CyberStormie a SAM440ep.
[#20] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@alekc, post #19

Jedno można powiedzieć na 100% - będzie dużo wolniej ;)
[#21] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych
NDA? A czego oni sie boja? Ze im dwustanowa ikonke ktos podpierdzieli? ;)
[#22] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@_arti, post #21

BTW apropo dwu stanowych ikonek, hehe,
jak stworzyc taką na os3 ?
[#23] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@jarrro, post #22

standardowym programem dolaczanym do OS3
[#24] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@Norbert, post #23

Rozumiem, że chodzi o IconEdit,a czy 24bitowe też? Bo jak otworze to jest tylko w 1 kolorze, niebieskim.
[#25] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@jarrro, post #24

Może Iconian.
Ale offtop się zrobił.
[#26] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@Jacek Piszczek, post #20

To prawda - ciekaw jestem czy dokonano jakieś optymalizacji żeby choć trochę zlikwidować przepaść pomiędzy klasykami a nowszym sprzętem. Nie bardzo wierzę że po prostu dokonali kilku zmian i przekompilowali całość. Kolejnym aspektem jest kwestia sprzętu jaki 4.1 będzie wspierał - w końcu wielu użytkowników klasyków przez wiele lat inwestowało w swój sprzęt czego efektem jest brak ogólnego standardu ale również niechęć do rezygdnowania z już zakupionych rozszerzeń. Nie mam także karty ZorRam w tej chwili i 4.1 może być dla mnie powodem do jej zakupu choć cieżko będzie ją upchnąć w obudowie desktop u mnie.

Co do umowy NDA to jest to moim zdaniem przejaw profesjonalizmu i dbania zarówno o wizerunke produktu jak i firmy. Przy tym jak środowisko jest podzielone a niektórzy agresywni nie dziwię się, że Hyperion nie chce aby ktoś publikował negatywne opinii przed ukazaniem się produktu.
[#27] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@jarrro, post #24

IconEdit załączony do OS3.5-4.1 niepoprawnie obsługuje ikony 24bitowe. Program nad którym pracuję to naprawi.
[#28] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@alekc, post #26

Mam nadzieję, że dokonali optymalizacji. To po pierwsze. A po drugie jestem ciekaw czy np. taki TuneNet pójdzie poprawnie na AmigaOS4.1 na klasyku nie mówiąc o innym równie poważnym oprogramowaniu? To będzie zadaniem betatesterów, sprawdzić jak to wszystko działa. No i wreszcie po trzecie czy namówili programistów by pisali wydajniej pod AmigaOS4.x? No bo czy nowe gry w SDLu zadziałają to raczej wątpię. A wystarczyłoby zmienić styl pisania, przecież ten sprzęt ma naprawdę bardzo duży potencjał, który trzeba wyzwolić. Nie można ciągle czekać na coraz to wydajniejszy sprzęt.
[#29] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@Minniat, post #28

Niestety czasy kiedy coś się optymalizowało żeby wycisnąć 120% możliwości sprzętu dawno minęły... ale faktycznie w przypadku klasyka musieli wiele rzeczy przystosować bo różnice pomiędzy 4.0 a 4.1 są jednak istotne (nie jest to skok mięcy 3.9 a 4.0 ale zawsze). Na gry w SDLu też bym nie liczył, ale ciekaw jestem czy Timberwolf pójdzie - nowoczesna przeglądarka na klasyku byłaby czymś ekstra.

BTW: na amigans pojawiła się wypowiedź Thomasa Friedena na że odezwą się do osób zgłaszających swoje zainteresowanie "ASAP w ciągu tygodnia, dwóch".
[#30] Re: Nabór na betatesterów AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych

@alekc, post #29

Na "Timberwolfa" bym jednak nie liczył. IBrowse na AmigaOS4.0 chodzi dobrze, ale tylko w 8-bitach. Co do optymalizacji to robienie jej na każdym poziomie (wartstwie) da dobre rezultaty. Obecnie wszystko zaprzepaszcza się przez wprowadzanie kolejnych warstw i kompletne nie dbanie o efektywność. Liczy się tylko szybkie osiągnięcie celu jak najmniejszym kosztem. Powód - amigowych programistów jest niewielu i mają mało czasu.

Ale są wyjątki - patrz jedno z nowszych demek pod Warp3D - które dowodzi, że jednak da się robić szybkie programy. Trzeba w to włozyć więcej wysiłku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem