Komentowana treść: Drivelamps.sbar
[#1] Re: Drivelamps.sbar
Tego mi brakowało OK
[#2] Re: Drivelamps.sbar
Ja preferuję dysk w którym chodzą głośno głowice. Naprawdę.
Przy pendrajwie niestety detekcja akustyczna nie zadziała :(
[#3] Re: Drivelamps.sbar
Super dodatek tylko jak by była możliwość dodania opisów: HD [lampka] USB [lampka] byłoby bardziej czytelnie. Ale nie ma co narzekać.:)

Ostatnia edycja: 27.11.10 20:53:07
[#4] Re: Drivelamps.sbar
Gratuluję dorobienia się czegoś co w systemie Amigi istnieje od niemal 3,5 lat.
Amigowy pierwowzór umożliwia sygnalizowanie aktywności każdego device czyli oprócz powyższego również np. monitorowanie aktywności transferu przez LAN czy też serial/parallel więc przed autorem jeszcze trochę pracy.
Ale powoli nadrabiacie zaległości względem AmigaOS. Lepiej późno niż wcale.
[#5] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #4

Może kiedyś dorobicie się sterów 3D z prawdziwego zdarzenia. A nie kurde, przecież będziecie mieli Gallium.
[#6] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #4

Ale powoli nadrabiacie zaległości względem AmigaOS. Lepiej późno niż wcale.


Jeśli to jest killer - feature AmigaOS to brak mi słów...
[#7] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #4

Akurat monitorowanie sieci jest zrobionie lepiej w morphosie, więc jakbyś nie umieszczal przedostatniego zdania to by Ci sie udalo wbić szpilę ... a tak musisz czekać na następną okazję.
[#8] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #4

Faktycznie, teraz obsługa .so i będzie już prawie linux... znaczy prawie OS4.
[#9] Re: Drivelamps.sbar

@pampers, post #1

http://aminet.net/package/disk/misc/drivel12 Tutaj jest pierwszy tego typu programik, działa też pod MorphOSem.
[#10] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #4

Nie pozostało nic innego jak pogratulowaci Ci AmiSygnalizatorów i poprosić byś sie odpiórkował od Mosowych, bo niebieski system jak mniemam Cię nie interesuje, prawda? To w jakim celu strzępisz język skoro nie testowałeś w/w aplikacji? Nie widziałeś, a oceniasz? I jeszcze porównujesz? Spadówa lookać na swoje AmiLampki "Znawco"!
[#11] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #4

A działa ci ten program pod OS4.x http://aminet.net/package/disk/misc/drivel12 ?
[#12] Re: Drivelamps.sbar

@Drako^lM, post #11

Nie znecaj sie nad naszym lekarzem :D
[#13] Re: Drivelamps.sbar
Moduł napisany tak jakby na moje zamówienie. Akurat przeprowadziłem się do nowej chaty i tutaj Pegasos powędrował głęboko pod biurko. Tak, że właściwie go nie widzę. Już przetestowałem Drivelamps i działa bardzo fajnie. Tylko teraz zastanawiam się nad pewną sprawą. Zawsze miałem ukrytą górną belkę i pojawiała się tylko gdy na nią wjechałem myszą. No ale w MorphOS ta belka spełnia już tak dużo funkcji, że chyba zdecyduję się jednak na to żeby była na stałe wyświetlona. W AmigaOS 3.x chętnie się jej pozbywałem, bo właściwie nic takiego nie pokazywała (poza pamięcią czy zegarkiem) i nie musiałem jej ciągle widzieć.

Generalnie bardzo mi się podoba idea tych pluginów (Classes/Screenbar/), które wprowadził MorphOS. Trafiony pomysł.
[#14] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #4

Gratuluję dorobienia się czegoś co w systemie Amigi istnieje od niemal 3,5 lat.
Amigowy pierwowzór umożliwia sygnalizowanie aktywności każdego device czyli oprócz powyższego również np. monitorowanie aktywności transferu przez LAN czy też serial/parallel


Proszę mi pokazać w którym miejscu, w systemie Amigi jest taka możliwość? Proszę też się określić która wersja AmigaOS i jaka nakładka to umożliwia, jednocześnie dając do zrozumienia że to nie system potrafi, ale patch który nie działa (lub działa) pod MorphOS ?

Pozdrawiam.

kjb

[#15] Re: Drivelamps.sbar

@Drako^lM, post #11

Przytoczony program nie potrafi monitorować konkretnych unitów, tak więc do monitorowania aktywności dysków jest średnio użyteczny.
Na szczęście jak nadmieniłem na AmigaOS od wielu lat dostępny jest DiskLED.docky
[#16] Re: Drivelamps.sbar

@RadziN, post #10

I po co to plucie jadem?
Jakiś kompleks czy jak?
Pogratulowałem softu - w końcu próba dogonienia AmigaOS cieszy - kto wie, może kiedyś się uda.
[#17] Re: Drivelamps.sbar

@kjb, post #14

Gdybyś podał swoją definicję słowa "patch" mógłbym Ci odpowiedzieć, czy istniejące rozwiązanie należy do tej kategorii.
[#18] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #15

Na szczęście jak nadmieniłem na AmigaOS od wielu lat dostępny jest DiskLED.docky


Napisałeś to z taką dumą, jakby AmigaOS miało USB 2.0 od kilku lat a nie DiskLED.docky...
Biedne wypociny w stylu "powoli nadrabiacie zaległości względem AmigaOS" w tym wątku i w ogóle w obecnej sytuacji rozwoju obu systemów jest delikatnie mówiąc niemądre.

A i przypominam, że od samego powtarzania na okrągło, że AOS jest lepszy funkcjonalności mu nie przybędzie.
[#19] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #16

Nie używasz MOSa i mówisz, że dogania OS4? A po czym wnosisz? Zawsze tak oceniasz bez odniesienia? No nie powiesz mi chyba, że jednak używasz MOSa? ;) Więc skoro nie jesteś autorytetem, nie znasz się to się nie wypowiadaj. I nie ma w tym ani odrobiny jadu, tyko fakty. Konludując: 1 - Nie masz MOSa, nie jestes w stanie być opiniotwórczy. 2 - Wyciągasz wnioski niepoparte empirycznie, tworząc mylne wyobrażenia. Wniosek: jesteś hipokrytą.
[#20] Re: Drivelamps.sbar

@RadziN, post #19

I taki koleś jest lekarzem?
[#21] Re: Drivelamps.sbar

@luk, post #20

I taki koleś jest lekarzem?


"Ginekolog-amator"


A co do drivelamps.sbar - bardzo przydatny gadżet, robi co trzeba bez zbędnych udziwnień. Polecam :)
[#22] Re: Drivelamps.sbar

@luk, post #20

Ma to jakiś związek z omawianym tu kawałkiem softu czy tak sobie robisz wycieczki osobiste bo ci na IRCu kazali?
[#23] Re: Drivelamps.sbar

@RadziN, post #19

Widzę, że zabolało czyli jest coś na rzeczy. "Uderz w stół a nożyce się odezwą"
Nieudolna próba dyskredytacji nie zmieni faktów. Po kilku latach dorobiliście się funkcjonalności obecnej w AOS od dawna w swojej próbie dogonienia amigowego systemu. Fajnie.

A co do hipokryzji i tworzenia mylnych wyobrażeń to nic nie przebije użytkowników MOSa w komentarzach dotyczących AmigaOS.
[#24] Re: Drivelamps.sbar

@widelec, post #21

Jest lekarzem, o ilę się nie mylę PWZ 2357984. A naśmiewanie się z kogokolwiek w tak niewybredny sposób uważam za bardzo nie na miejscu (pomijając już fakt, że prowokuje flejma).

Ja jakoś nigdy nie miałem potrzeby wyświetlania aktywności dysków jakimiś lampkami (no, ale w Efi diodkę zamontowałem). W Miniaku wcale mi jej nie brakuje.

@lekarz_med:

Po kilku latach dorobiliście się funkcjonalności obecnej w AOS od dawna w swojej próbie dogonienia amigowego systemu. Fajnie.


Czy w Amiga OS 4.x jest coś takiego jak MouseEyes.sbar? Jeśli nie to pewnie bardzo Ci takiej funkcjonalności brakuje. A jak już powstanie to z dumą ogłoszę, że OS4 dorobił się (w dramatycznej próbie dogonienia) funkcjonalności obecnej w MorphOS od dawna :)

Ostatnia edycja: 28.11.10 14:57:43
[#25] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #23

Co do hipokryzji i tworzenia mylnych wyobrażeń to nic nie przebije użytkowników AmigaOS4 w komentarzach dotyczących MorphOS-a .

I też pasuje ;)

[#26] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #23

Nikt tu już nikogo nie goni. Po wyprzedzeniu BoingOSa o cztery okrążenia wyścig stał się nudny. Teraz mamy czas na gapienie się w diodki sygnalizujące prace dysku. ;)
[#27] Re: Drivelamps.sbar

@luk, post #20

@luk - co Twój komentarz numer 20 wnosi do dyskusji?
@lekarz_med - od pilnowania porządku jest moderator

Więcej uwagi zwracać nie będę.

--
Moderator
[#28] Re: Drivelamps.sbar
No jeszcze jak by pokazywał kopiowanianie w mb/s to był by wypasik ;)
[#29] Re: Drivelamps.sbar

@lekarz_med, post #23

Jak możesz twierdzić, że jeden system 'goni' drugi jak go nie użytkujesz? No wybacz ale "duby smalone pleciesz". A fakt jest taki, że nie masz MOSa więc nie pisz bzdur o systemie, na ktorym się nie znasz.

[#30] Re: Drivelamps.sbar

@RadziN, post #29

@RadziN - również radzę sobie dać na wstrzymanie.

--
Moderator
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem