Komentowana treść: Podkręć Sam - odsłona druga
[#1] Re: Podkręć Sam - odsłona druga
W przypadku gdy pójdzie coś nie tak konieczne będzie odesłanie płyty głównej do producenta celem naprawy.


Fajnie, nie dość że "underpowered" to jeszcze "killing feature". Nie można się z Samantą (Fox) nudzić
[#2] Re: Podkręć Sam - odsłona druga

@przemysław, post #1

Dreszczyk emocji to, to co tygryski lubią najbardziej nie?!
[#3] Re: Podkręć Sam - odsłona druga

@11MASTEr, post #2

Jak mają UPS'a to trochę mniej ciarek po plecach biega...
[#4] Re: Podkręć Sam - odsłona druga
To po prostu nie jest patch do instalacji w zimie w Polsce gdzie nigdy nie wiadomo kiedy i na ile wyłączą prąd. ;)

Nie patrzyłem jeszcze dokładnie na patch ale podejrzewam że jest to modyfikacja u-boota i dlatego jeśli coś pójdzie nie tak to trzeba odsyłać płytę do ACube.
[#5] Re: Podkręć Sam - odsłona druga

@alekc, post #4

Dokładnie, modyfikowany jest UBoot. Trwa to kilka sekund, sam byłem zdziwiony że tak szybko.
[#6] Re: Podkręć Sam - odsłona druga
to jak z "flaszka" w PowerPc do A1200 :D
[#7] Re: Podkręć Sam - odsłona druga

@RAL, post #5

To jest modyfikacja wartości wpisywanej do rejestrów podczas startu systemu - nawet nie dodanie czegoś nowego bo każdy z tych rejestrów sprzętowych i tak musi być inicjalizowany. W źródłach U-boota można zobaczyć jak to jest robione.
[#8] Re: Podkręć Sam - odsłona druga
Czy ktos moze napisac jak to zrobic krok po kroku(w jezyku polskim), bo jakos mam słaba jasnosc.A jak te obie wersje maja dzialac razem w wbstartup?

Ostatnia edycja: 04.12.10 06:48:01
[#9] Re: Podkręć Sam - odsłona druga

@Jupiler, post #8

Cześć
Robisz to tak:
Część pierwsza updatów jest instalowana w WBStartUp. Natomiast część druga czyli pciUpdate jest obrazem iso. Nagrywasz to iso na płytę, wkładasz do napędu i bootujesz SAM. W czasie startu komputera, gdy komp wykryje wszystkie napędy jakie ma, naciskasz enter i wchodzisz do menu wyboru z czego się ma komputer bootować. Wybierasz start z płyty cd później escape i wybierasz boot this configuration. SAM startuje z płyty, jak jesteś zdecydowany update to naciskasz chyba spacebar i czekasz. Po update reset i koniec dreszczyku emocji ;) W razie watpliwości pytaj.
[#10] Re: Podkręć Sam - odsłona druga

@alekc, post #4

A jednak się myliłem. Nowy U-boot który dzisiaj wyszedł nie likwiduje potrzeby instalacji drugiego patcha - czyli naprawdę schodzi on niskopoziomowo. Natomiast pierwszy patch już nie będzie potrzebny po aktualizacji U-boota do 1.3.1c. Właśnie zasysam tą wersję.
[#11] Re: Podkręć Sam - odsłona druga

@alekc, post #10

Pierwszy patch wciąż jest potrzebny - bo zwiększa on także prędkość odczytu pamięci poprzez złącze PCI.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem