Komentowana treść: The Red One X
[#1] Re: The Red One X
Zaczyna się robić tendencja do sprzedawania całych systemów, a nie tylko płyt głównych.
To cieszy... to cieszy...

Tak się tylko zastanawiam, czy aby na stronie nie jest tylko wizja artystyczna obudowy? Bo nie wiem czy wygodnie umieszczałoby się płytę CD/DVD w napędzie kiedy on jest tak umieszczony. Hmmm... troche dziwne, ale może i się da. Ciekawe.

Opis komputera też tylko po francusku. Niby opcja wybrana na angielski, ale opis się nie zmienia.
Oppps. Zaczynam narzekać.

Ostatnia edycja: 06.12.10 09:16:14
[#2] Re: The Red One X
Ciekawe czy ktoś wspomni o dodawanej koszulce ;)
[#3] Re: The Red One X

@stOOsh, post #2

Do każdego zakupionego egzemplarza dołączana jest koszulka z nadrukiem "25 lat Amigi", gra "Word Me Up XXL", program do wypalania płyt CD/DVD "Frying Pan".
[#4] Re: The Red One X
IMO dosyc drogo... ale mnie zepsuly chyba strucle po 50 euro.
[#5] Re: The Red One X
/me poczeka na cos o mocy porównywalnej z makami g4
[#6] Re: The Red One X

@XaVeR, post #1

Tak się tylko zastanawiam, czy aby na stronie nie jest tylko wizja artystyczna obudowy? Bo nie wiem czy wygodnie umieszczałoby się płytę CD/DVD w napędzie kiedy on jest tak umieszczony. Hmmm... troche dziwne, ale może i się da. Ciekawe.


Jak najbardziej sie da.
[#7] Re: The Red One X
Stara obudowa w nowej ofercie. Wg mnie brzydkie toto. Cena - jak na RELEC - nie jest wysoka, biorąc pod uwagę jeszcze dodatki...
A pamiętacie pierwsza obudowę od ACube? mini obudowy
Może ktoś kiedyś wreszcie zrobi coś sensownego...
[#8] Re: The Red One X

@adam_mierzwa, post #7

Szukam właśnie takiego małego i ładnego sześcianu, ale z mocnym zasilaczem dla obudowy ITX pod Pentium G6950...
Co do oferty to ja wolę poczekać na X1000. Ciekawe jaka to będzie cena
[#9] Re: The Red One X

@cacodemon666, post #8

Jak dla mnie obudowa naprawdę gustowna :) Fajnie, że ktoś myśli i sprzedaje takie gotowe zestawy. Cena jak na amigowe warunki także jest do przełknięcia :)

A teraz będę trochę złośliwy ;) :
Jak byk na stronie RELEC'u pisze "Amiga THE RED ONE X"!!!!!
Czyli Konrad pewnie już skrobie pozwy o naruszenie praw autorskich przez obce firmy ;p

Swoją drogą zawsze się dziwiłem jak to jest, że większość newsów o OS4 pojawia się najpierw na tak anty-amigowym portalu jak PPA, a dopiero później na exec'u ;p

Ostatnia edycja: 06.12.10 11:48:44
[#10] Re: The Red One X
Nie podoba mi się wizualnie.
I tak konstrukacja oparta o SAM460 będzie droga, więc niech chociaż piękna będzie. Zdecydowanie mniejsza obudowa i napęd optyczny typu slim (może nawet slotowy).
Napis Amiga, no cokolwiek nie na miejscu, ale tak to jest jak się markę w błoto wsadziło.
[#11] Re: The Red One X

@przemysław, post #10

o gustach sie nie dyskutuje :)
[#12] Re: The Red One X

@przemysław, post #10

Fakt - kwestia gustu ;) Ale mnie podoba się to rozwiązanie bo jest chyba najbardziej uniwersalne.

Ważne, że takie rzeczy powstają co samo w sobie jest pewnym wyczynem ;)
[#13] Re: The Red One X

@rzookol, post #11

co nie zmienia faktu ze ta buda releca jest paskudna jak malo co. te budy ktore serwowalo acube na poczatku byly naprawde ladne i mialy cos w sobie,a ten relec? wyglada jak buda za 35 pln z komputronika...

a jak chcieli "red one" to mogli takie cos :D
LINK

Ostatnia edycja: 06.12.10 13:21:51
[#14] Re: The Red One X
Obejrzałem sobie tę obudowę i taka naszła mię refleksja... Czemu ta obudowa nazywa się "The Red One"? Przecież czerwonego koloru tam ni centymetra kwardatowego... Gniazdo mikrofonu od biedy, chociaż ono jest raczej różowe...
[#15] Re: The Red One X
cena całego zestawu to około 1150 euro

Czyżby? Ja tam wyraźnie widzę franki szwajcarskie.
[#16] Re: The Red One X

@LeMan, post #15

1150 frankow to za sama plyte. zobacz nieco wyzej
[#17] Re: The Red One X

@kiero, post #16

Faktycznie, mea culpa, bo zerknąłem na ceny po prawej, bez wnikania w szczegóły.
[#18] Re: The Red One X
Obudowa ohydna. Stara obudowa do sam 440ep w porównaniu do tej to mistrzostwo designu.
[#19] Re: The Red One X
Kwestia wyglądu obudowy to kwestia gustu a gustach się nie dyskutuje więc się nie wypowiem, ale bardzo mnie cieszy to co już wcześnie ktoś zauważył: pojawia się możliwość kupna całego komputera + system operacyjny a nie tylko płyty głównej a resztę kompletuj sobie sam kliencie. To pokazuje że rynek Amigowy wolno, ale jednak idzie w stronę normalności i goni "resztę świata". Oby jak nawięcej takich ofert.

[#20] Re: The Red One X

@DRACOX, post #13

Taki odkurzacz??? To jest dopiero paskudne i wyglada koszmarnie. Zupełnie bez sensu.
Skoro chcesz dyskutować o gustach to myśle, że nie masz gustu.
[#21] Re: The Red One X

@G. Kraszewski, post #14

Buda nazywa się "The Red One" bo ma one red LED, wskazującą pracę dysku. ;)
A obudowa brzydka i jakaś taka passé - nie toż, że kształt żywcem z końca lat '90, to jeszcze ta fortepianowa czerń. Blech...
Za to podoba mi się promocja na Hollywood itd. To może przyciągnąć ludzi.

Ostatnia edycja: 06.12.10 15:14:31
[#22] Re: The Red One X

@alekc, post #19

Co z tego, że się niby o gustach nie dyskutuje? Ale swoją opinię na temat wyglądu obudowy przecież możesz zamieścić.
[#23] Re: The Red One X

@stOOsh, post #2

A po co? Przecież to już taki standard, że albo koszulka, albo medal;)
[#24] Re: The Red One X

@mailman, post #3

Tak, tak - właśnie w treści newsa przeczytałem i byłem ciekawy czy wredni mosiści wyjadą z naklejkami, odznakami, koszulkami, skarpetkami, jinglami, etc... ;)
[#25] Re: The Red One X

@stOOsh, post #24

Przecież to nie wredni mosiści oferują wyżej wymienione gadżety. Jeżeli użytkownicy AmigaOS 4 czują potrzebę dowartościowywania się takimi rzeczami – to nie jest to wina wrednych mosistów.
[#26] Re: The Red One X

@G. Kraszewski, post #25

Koszulki ,dodatki etc to dosc czesto spotykana rzecz w pctowym swiecie (z drozszymi kartami czy mobo), tak samo jak bundle z grami, softem etc.

Troche wysoka cena za ten zestaw , biorąc pod uwage ze acube na swojej stronie "woła" za plytke 460 z os4 890 Euro w tym Vat. samemu chyba bedzie taniej zakupic dysk,nagrywarke czytnik kart ram i budę.
[#27] Re: The Red One X

@DRACOX, post #26

4600pln? niezły żart. szybkie zerknięcie na alegro - g4 1,6ghz poniżej 1000 ...
[#28] Re: The Red One X
Obudowa strasznie brzydka - taka surowa bez estetyki.

Cena zaporowa nie samych dodatków, czy tej brzydkiej obudowy a samej płyty głównej.
[#29] Re: The Red One X
jest na egzeku ciekawy watek dt. wyceny podobnej plyty i gdyby wykonac powiedzmy min. 1000 egz. cena plyty moglaby znaczaco spasc.

ciekawe co o tym sadza Amigowcy ?

Ostatnia edycja: 08.12.10 19:24:20
[#30] Re: The Red One X
PC z WinUae bliżej do Amigi niż temu "czemuś".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem