Komentowana treść: Nexuiz 2.5.2
[#1] Re: Nexuiz 2.5.2
Super gra w końcu na Amigę OK
[#2] Re: Nexuiz 2.5.2

@parallax, post #1

jak kiedys napiszesz na ppa krytyczny tekst to bedzie znak, że po Ciebie ktoś się podszył !!!
[#3] Re: Nexuiz 2.5.2

@rzookol, post #2

Trol (albo jeszce lepiej trole) na forum oznacza że forum jest poczytne i nadaje się do trolowania.
Czytaj - trol widzi że jego trolowanie odnosi skutek i z tego się cieszy.
W końcu trol to trol.
[#4] Re: Nexuiz 2.5.2

@stachu100, post #3

Kiedyś grałem w tą grę, a teraz chętnie pogram na Amidze.
[#5] Re: Nexuiz 2.5.2

@parallax, post #4

a jaka ty masz amige ze uciagnie ta gre ?
[#6] Re: Nexuiz 2.5.2

@rzookol, post #5

Klasyka, Sam440ep, a w planach X1000.
[#7] Re: Nexuiz 2.5.2
Cieszy mnie że jest coraz więcej rozrywki . Niestety sprzęt dla OS 4.1 jest poza moim zasięgiem . Chociaż jakby można było odpalić League of Legends pod jedynie słusznym systemem to nie wiem czy kredyciku bym nie przyjął na portfel :)
[#8] Re: Nexuiz 2.5.2

@parallax, post #6

i jak Ci dziala na klasyku ?
bo pewnie wolno
[#9] Re: Nexuiz 2.5.2

@rzookol, post #8

Czemu jesteś taki złośliwy i wszędzie szukasz sprzeczki?
Dziwie się moderatorowi.
[#10] Re: Nexuiz 2.5.2

@XaVeR, post #9

Akurat tu zadal dobre pytanie..gra ma pewien blad...albo inaczej feature.
[#11] Re: Nexuiz 2.5.2

@rzookol, post #8

1200 FPS mam ok, racja
[#12] Re: Nexuiz 2.5.2

@stefkos, post #10

A możesz zdradzić jaki ma błąd?
[#13] Re: Nexuiz 2.5.2

@XaVeR, post #12

Strasznie spowalnia w pewnych miejscach i pewnych lokacjach...to przynajmniej jeden jaki zauwazylem. Mysle ze granie w gre multiplayer + spowolnienie od tak sobie = mala grywalnosc.
[#14] Re: Nexuiz 2.5.2

@XaVeR, post #9

Jestem troche zlosliwy ale nie szukam i nie zamierzam szukać sprzeczki.

Po latach bezsensownego czepiania się czerwonych, że pegasos to nie Amiga, sami nazywaja amigami Samy (parallax się nie czepiał, żeby nie bylo :) ).
Ja jeno dążę do bycia precyzyjnym w nazywaniu. To błąd? I nie wiem czemu ma sluzyc przywoływanie moderatora. Wystarczy w postach pisać prawdę i nie bedzie powodów do czepiania się.
[#15] Re: Nexuiz 2.5.2
I jak z fps pod ta grą i na jakim sprzęcie bo jestem ciekawy :)
[#16] Re: Nexuiz 2.5.2
Na http://www.youtube.com/watch?v=8OCk7td4oVU pojawił się film przedstawiający grę w działaniu na komputerze A1 G4 933MHZ, 1 GB Ram z kartą graficzną Radeon 9250 64 MB.
[#17] Re: Nexuiz 2.5.2

@mailman, post #16

Nie ulega wątpliwości, że potrzeba nowego szybkiego sprzetu.X1000
[#18] Re: Nexuiz 2.5.2

@cacodemon666, post #17

Potrzeba to porządnego 3d w AmigaOS4 bo gra jest na zmodyfikowanym silniku Quake I więc na A1 powinna chodzić super.
[#19] Re: Nexuiz 2.5.2

@mailman, post #16

cos link nie dziala
[#20] Re: Nexuiz 2.5.2

@rzookol, post #19

Poprawiłem. Złe tagi wpisałem.
[#21] Re: Nexuiz 2.5.2
O ile w Quake 1 i 2 mogłem pograć to w Quake 3 już nie dałem rady. Ciągłe skakanie doprowadzało mnie do nerwicy i tak zakończyłem swą przygodę z Quake 3.

W Nexuiz - widzę to samo jest - skakanie, skakanie i skakanie...

Silnik gry bardzo przypomina ta z Quake 3.

Ostatnia edycja: 08.12.10 10:47:27
[#22] Re: Nexuiz 2.5.2
ogolnie szkoda ze to TYLKO porty. jak to jest ze na rownie martwego dreamcasta wciaz ukazuja sie, srednio raz dwa razy do roku komercyjne gry na swietnym poziomie, robione przez male teamy 2-3 osobowe...a na ami platformy jedynie porty z linuksa ew crapy w stylu tych komercyjnych puzli?

np niedlugo ukaze sie nowiutki SturmWind
LINK
LINK

od 0:20 widac gameplay
http://www.youtube.com/watch?v=Rj2y90WzH-M
[#23] Re: Nexuiz 2.5.2

@DRACOX, post #22

na morphosa powstał przecież fortis a na os4 ta brzydka plaska 3d

Ostatnia edycja: 08.12.10 11:22:34
[#24] Re: Nexuiz 2.5.2

@DRACOX, post #22

Także na Atari XL/XE powstają gry o których wcześniej się nawet nie śniło. :)

A nowymi Amigami i ich systemami jest ten problem, że mają trochę za duże możliwości. Żeby zrobić na nie coś sensownego i co nie będzie portem, trzeba zaangażować siły jakich obecne środowiska amigowe po prostu nie mają. :( W jakichś tam drobnych projektach jeszcze można uczestniczyć ale nic więcej. No a na portowanie nielicznych nowszych tytułów, których źródła latają po sieci z kolei te maszyny mają za słabe możliwości (choćby brak obsługi shaderów).

Byłem przekonany, że każdy rozumie sytuację rynku gier dla nowych Amig. Nie trzeba tłumaczyć, że komercyjnych oryginalnych produkcji nie będzie. No chyba, że jakiś fanboj nagle zdobędzie fortunę i coś sfinansuje. Ja bardzo chętnie bym coś takiego zrobił ale fortuna się niestety nie kroi i swój wolny czas trzeba przeznaczać na zarabianie na żarcie. :(
[#25] Re: Nexuiz 2.5.2

@MDW, post #24

Bardziej chodzilo mi o to ze na takiego martwego od lat dreamcasta powstaja indie-komercyjne gry na calkiem niezlym poziomie. i wyglada na to ze sie sprzedaja skoro wciaz powstają nowe.
[#26] Re: Nexuiz 2.5.2
taki darmowy unreal tournament na silniku quake, tylko jeszcze nie ten klimat w single player.
[#27] Re: Nexuiz 2.5.2

@DRACOX, post #25

No tak, rozumiem. Ale szczerze wątpię żeby to przedsięwzięcie było opłacalne. Robienie na stare platformy (więc i Dreamcast) to hobby i tyle. A że te gry są sprzedawane? To takie częściowe pokrycie kosztów i dodatek do satysfakcji z tworzenia czegoś na niszową platformę. Tak myślę.
[#28] Re: Nexuiz 2.5.2

@mailman, post #16

wciąż link nie działa
[#29] Re: Nexuiz 2.5.2

@wali7, post #28

Mnie też się nie udało poprawnie (sprawdzałem na podglądzie posta, albo odsyła na główną YouTube, albo zmienia część linka w emotikonkę: http://www.youtube.com/watch?v=8OCk7td4oVU).
Z tego co widziałem - prędkość gry dla mnie nie akceptowalna (może być na przygodówkę, ale nie FPS).
[#30] Re: Nexuiz 2.5.2

@wali7, post #28

Niestety. Kod forum przerabia znak 8 na emotkę. Trzeba sobie poradzić ręcznie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem