Komentowana treść: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep
[#1] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep
Dobra wiadomość OK
[#2] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@parallax, post #1

Pewnie, że dobra.
Ale zaraz się ktoś znajdzie i napisze, że znowu się cieszysz bez powodu.
[#3] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@XaVeR, post #2

Zdecydowanie lepiej jest cieszyć się bez powodu niż smucić się bez powodu. ;)
A wiadomośc faktycznie dobra. OK
[#4] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep
Fajna wiadomosc OK
[#5] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep
U-Boot 1.3.1 to dobra wiadomość?

Skoro nadal trzymają się wersji sprzed trzech lat to nie świadczy to za dobrze o nich.
[#6] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@hrw, post #5

Jak to? Przecież to wersja z wczoraj.
[#7] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@hrw, post #5

U-boot dla płyt amigowych różni się od U-boota oficjalnego. Co więcej wsparcie dla AmigaOne zostału usunięte z oficjalnego projektu U-boot w tym roku. Część rozwoju oficjalnego projektu jest związana ze zmianami jakie wynikają z dużej (w porównaniu z Acube) liczby płyt jakie wspierają. Nie można więc porównywać obu wersji.

Z drugiej strony czego w amigowym U-bootcie tak bardzo brakuje?
[#8] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep
Ciekawe czy nie dalo sie wrzucic do tego U-Boota tego pacza ktory przyspiesza odczyt z GFX, przecierz da sie to zrobic programowo. Wiec w czym problem? Podobno ten ktory przyspiesza zapis do GFX nie jest zwiazany z U-Bootem i trzeba go zainstalowac oddzielnie.
[#9] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@alekc, post #7

ja mialem jakis tuner do tv sat z ubootem
[#10] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@rzookol, post #9

ja miałem ekspres do kawy z u-bootem .... nieźle mleko mieszał OK
[#11] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@rzookol, post #9

telewizory lcd samsunga dzialaja na u-bocie oraz linuxie (sa custom firmwary odblokowujace funkcje dostepne w znacznie drozszych modelach -> SammyGO):)
[#12] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@XaVeR, post #2

O poprawili debilny sposob potwierdzenia opcji poprzez ESC
[#13] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@Phibrizzo, post #8

Myślę że częściow przyczyną są decyzje odnośnie architektury całego rozwiąznaia. W końcu do U-boota i AmigaOS da się wrzucić tylko że nie taka jest jego rola. Podejrzewam że Acube chce (a np dla mnie to jest bardzo cenna funkcjonalność) mieć zapewnioną opcję uruchamiania więcej niż jednej platformy systemowej. To jest kolejny powód dla którego nie należy z ich perspektywy zbyt wiele mieszać w U-bootcie - on w końcu ma tylko zainicjalizować sprzęt tak aby system operacyjny miał szansę wystartować. To kernel systemu i sterowniki mają zapewnić optymalne wykorzystanie hardware'u.
[#14] Re: U-Boot 1.3.1c dla Sam440ep

@alekc, post #7

To, że U-Boot na płycie "amigowatej" różni się od oficjalnego to mnie nie dziwi - zawsze tak jest jak się zaczyna rozwój platformy.

Tyle, że zwykle później aktualizuje się swoje zmiany do wersji "upstream" i pracuje nad włączeniem swoich zmian. Pozwala to wziąć nowy kod i mieć także nowe możliwości dostępne.

A czemu wsparcie dla A1 zostało usunięte? Bo pewnie nikt nie chciał się tym zająć więc wyleciało. Tak niestety też bywa.

A jak U-Boot się rozwija to wiem - większość komputerów u mnie używa go do wystartowania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem