Komentowana treść: Amigans.net ofiarą hackerów
[#1] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
Ktoś bardzo nie lubi AmigaOS. No cóż...
A może mieli jakiś związek z WikiLeaks?
[#2] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@XaVeR, post #1

A może po prostu mieli słabe zabezpieczenia i ktoś to wykorzystał (w zupełnie innym celu niż myślisz)? Odpowiedni wątek na AW.net ma już cztery strony...
[#3] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@XaVeR, post #1

jesli strona/server jest prowadzona przez osobę, ktora sie malo na tym zna to wystarczy kilkanascie wgetów zapuszczonych w pętli, przez co proste serwery, np. znany z nielegalnego udostępniania plików mp3 warez o nazwie http://exec.pl siadają

Wlamy zdarzają się wszędzie, np. kiedys wlamano sie na MorpZone w poszukiwaniu zrodel mosa. Na ppa mielismy kiedys symulacje wlamu przez tureckich hakierow.
[#4] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@recedent, post #2

Boty nie śpią... w zasadzie po włączeniu hosta do sieci WAN już w pierwszej dobie mamy pokaźnego loga z dobijania się na SSH, a jak znajdzie się furteczka to zabawa dla hackera się zaczyna.
[#5] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
A gdzie jest parallax i jego "bardzo dobra wiadomość"?
[#6] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@G. Kraszewski, post #5

Przegapił newsa gdyż molestuje kako-szatana o numer tel. do siostry. (jak zwykle zresztą)
[#7] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@waldiamiga, post #6

Niech sobie zwali konia, jak taką chcice ma. A co do newsa, to zapewne spisek i atak "niebieskich"
[#8] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@cacodemon666, post #7

to zapewne spisek i atak "niebieskich

Tja, nie odpowiadamy jedynie za trzęsienie ziemi w Haiti i menstruacje u kobiet :)
[#9] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
Jak to powiedział ktoś "znany" - ja nie ogarniam, normalnie Was nie ogarniam, prośby, groźby, smarowanie... nic niektórym nie pomaga i nadal swoje robią...
[#10] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@rzookol, post #3

Drogi Rzookolu. Chciałbym prosić o rozwagę. Jeszcze tutaj deklarowałeś "dążenie do bycia precyzyjnym w nazywaniu". Tak się składa, że precyzyjnie rzecz ujmując exec.pl ani nielegalnie nie udostępnia mp3, ani nie jest z tego znany. Jako redaktor exec.pl mogę Cię w tym zapewnić.

Żebyś nie miał wątpliwości - wiem do jakiej sytuacji się odnosisz. Domyślam się też powodów dla których piszesz tak jak powyżej. Ale i tak uważam wypowiedź #3 za głupią. Proszę, nie rób tak więcej.

PS. Domyślam się też Twojej odpowiedzi - uwierz mi: zupełnie mnie nie interesuje dlaczego i jakimi uczuciami darzysz p. "Konrada B."

Ostatnia edycja: 09.12.10 19:58:41
[#11] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@waldiamiga, post #8

A i to, dla niektórych, jest nie do końca pewne... ;)
[#12] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
Najpierw kradzież laptopa z AmigaOS4 a teraz atak na amigans.net koniec świata się zbliża.
[#13] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@SirLEO, post #9

Ale, bo to on zaczął!
[#14] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@Radov, post #10

Mozna sie nie lubi ale rzookol napisal prawde. Po tym co wiekszosc zobaczyla wtedy na serwerze execa mozna spokojnie uznac za nielegalne udostepnianie muzyki. Twoje zapewniania nie zmienia tego faktu.
[#15] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@Leon, post #12

Najpierw kradzież laptopa z AmigaOS4

ten AmigaOS4 był w postaci obrazu płyty?
[#16] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@AmiChris, post #14

dokładnie
[#17] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@Radov, post #10

Przyznaje Ci calkowitą racje, że exec.pl nie udostępnie nielegalnie mp3. To jest poza jakąkolwiek dyskusją. Możliwe, że sam byłem nieprecyzyjny wpisując powyższe zdania. Prawdą jest jednak to, że udostępniał i duża część bywalców PPA o tym wie, a więc moje zdanie powinno było brzmieć: "znany z epizodycznego udostępniania plików mp3..." ewentualnie "kiedyś znany z udostępniania plików mp3...". Mój błąd.
Jesli Cię urazilem jako redaktora execa to przepraszam. Nie mialem takiego zamiaru ani nie chcialem opisywać obecnego stanu execa.

ps. Nie wzywa sie nadaremno imienia boga wszechmogącego. Szczególnie, że to nie on udostępniał rzeczone pliki więc nie wiem nawet jak łączyć go z opisywaną sytuacją.

Ostatnia edycja: 09.12.10 20:36:09
[#18] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@Radov, post #10

Wydaje mi się, że mało kogo obchodzi sprawa, o której piszesz, więc piszcie sobie z rzookolem prywatnie ;)

Poza tym linkując strony w komentarzach nie wypromujesz ich tutaj ;)
[#19] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@grxmrx, post #18

szczególnie, że
http://exec.pl/mp3
juz nie dziala
[#20] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
O czym tu mowa w ogóle? Bana tym panom!
[#21] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@Leon, post #12

Jakiego laptopa? Podpuszczasz nas ;)
[#22] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@Ender, post #21

jak wyciekła moana to puszczono bajeczke, ze iso moany bylo w laptopie, laptop skradziono na drodze z samochodu i iso wypuszczono do sieci

bajeczka tak nieprawdopodobna, ze sie dziwie komukolwiek kto w nią uwierzył.

Ostatnia edycja: 09.12.10 22:14:09
[#23] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
Alez burdel juz sie robi na tym PPA... Szkoda.
[#24] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
ciekawe jakimi motywami kierowal sie sprawca tego zamieszania, bo rozglosu wielkiego i chwaly to mu nie przysporzy ?

Ostatnia edycja: 09.12.10 23:19:29
[#25] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@1989, post #24

to moglbyc robot sieciowy w postaci skanujacego skryptu typu odpal i zapomnij, nie każde dzialanie musi miec powod
[#26] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@rzookol, post #22

Nie słyszałem tej bajki. Pomyslałem, że mają wersje systemu na jakiegoś laptopa. ;)
[#27] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
Koledzy z Amigans.net pozbierali się po tym nieoczekiwanym wydarzeniu. Na razie forum jedzie na skrypcie stworzonym przez Orgina czyli Björn Hagströma, który zresztą używany jest tez np. na OpenAmiga.org. i sprawuje się całkiem dobrze.
[#28] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@Minniat, post #27

Wcale się nie pozbierali. To, co jest dostępne pod wspomnianym adresem jest właśnie ta tymczasowa strona.
[#29] Re: Amigans.net ofiarą hackerów

@mailman, post #28

pytanie czy ktos to zrobil zlosliwie czy to sprawka robota, bo jak zlosliwie to pewnie i ta strona padnie
[#30] Re: Amigans.net ofiarą hackerów
Czy zauważyliście, że Amigaworld.net też ma obecnie problemy z serwerem? Podobno to tylko problem z DNS ale na Amigans.net podejrzewają, że wszystko to sprawka Billa Gates'a, który czuje się zagrożony come-backiem Amigi :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem