Komentowana treść: Nowy sterownik grafiki
[#1] Re: Nowy sterownik grafiki
Zmiany są już w repozytorium i powinny być w następnym Icarosie.
[#2] Re: Nowy sterownik grafiki
ja sie tylko zastanawiam, jak to jest że aros ma fajne stery do nvidii i gma a do radeonów nijakie, a morphos i os4 zupelnie odwrotnie :)
[#3] Re: Nowy sterownik grafiki

@rzookol, post #2

Kiedyś myślałem, że przy odrobienie chęci(wszak wszyscy wszem i wobec głoszą, że kochają amigę i jej feeling) można się dogadać i zrobić na bazie 3 systemów jeden. Życie pokazało, że ludzie nie są tym zainteresowani, dlatego mamy to co piszesz.
[#4] Re: Nowy sterownik grafiki

@Ender, post #3

Z tym że prędzej MOS-team dogada się AROS-team, niż AOS4-team z kimkolwiek. :)

Ahhh, zapomniałem...MOS jest płatny, natomiast AROS bezpłatny.
Nikt się z nikim nie dogada. Ale do tego to już dawno się przyzwyczailiśmy. :)

Ostatnia edycja: 05.01.11 21:31:32
[#5] Re: Nowy sterownik grafiki

@Andrzej Drozd, post #4

Jest na to rada ale szanse są dokładnie takie same jak na wygraną w totolotka. Wyobraź sobie że wygrywam takie 10 milionów, pomnażam (lokaty, inwestycje itp.) i po kilku latach wykupuję wszystkie obozy w cholerę i z miejsca je zamykam ewentualnie obieram jakiś kierunek i scalam to wszystko w jeden team.

No ale bajki bajkami, offtop offtopem.
[#6] Re: Nowy sterownik grafiki

@Logan, post #5

Bajki bajkami ale wcale tak dużo nie trzeba. Wystarczy wybitny lider, zarażający entuzjazmem z ostrą wizją przyszłości, z wyznaczonymi celami nakreśloną drogą do ich realizacji, którego na razie nie ma, dlatego jest jak jest.
[#7] Re: Nowy sterownik grafiki

@Logan, post #5

I ktoś wyciąga jakieś stare kody AROSa i otwiera kolejny obóz ;)
[#8] Re: Nowy sterownik grafiki

@Logan, post #5

I w ten sposób likwidujesz konkuręcję. Jedyna firemka która poswtała siada na laurach a my płaczemy...
[#9] Re: Nowy sterownik grafiki

@MaveRick, post #8

No faktycznie konkurencja jest jak "smok" :)
[#10] Re: Nowy sterownik grafiki

@Logan, post #5

wykupuję wszystkie obozy w cholerę i z miejsca je zamykam


Powiedz mi prosze, jak mozna wykupic i zamknac projekt z otwartym kodem?
[#11] Re: Nowy sterownik grafiki

@Santon, post #6

Ciężko będzie. Ostra wizja przyszłości, to prawie dyktatura.
Czyli konieczność (przymus).
A ludzie pozostali przy Amigach i środowisku tylko dlatego, że to jest fajne środowisko. Strasznie zróżnicowane, ale o większej filozofii niż codzienne używanie peceta/maca/czegokolwiek.

Wystarczy pominąć tylko jedną kwestię i proch wybuchnie.
Amiga to nie tylko marka i co za tym idzie AOS4.

Zastanówmy się co może być za 50 lat? Pomyślmy, czy któraś grupa (klasyk, AOS4, MOS, AROS), może samodzielnie wybić sie ponad pecetem?
Jeżeli komuś się uda, to jaki to będzie miało związek z amigowaniem z lat 90-tych?
Nijaki?
Myślę że właśnie nijaki, inny i za 50 lat to nie będzie amigowanie. Będzie to sztuczny twór.
Taka wizja mi się nie podoba. :)
[#12] Re: Nowy sterownik grafiki

@Ender, post #3

Kiedyś myślałem, że przy odrobienie chęci(wszak wszyscy wszem i wobec głoszą, że kochają amigę i jej feeling) można się dogadać i zrobić na bazie 3 systemów jeden


Jak? jak chcialbys polaczyc dwa komercyjne systemy z jednym systemem o licenji opensource w jeden? Na jakiej bylby licencji? Czy kod zrodlowy bylby otwarty, czy zamkniety? System mialby byc dostepny za darmo czy bylby platny? na jaka platforme sprzetowa mialby byc rozwijany?
[#13] Re: Nowy sterownik grafiki

@szuler, post #10

Głównie na myśli miałem mos/os4.x ponadto popuściłem wodze fantazji.
[#14] Re: Nowy sterownik grafiki

@szuler, post #12

No właśnie jak? Rożne systemy, różne cele, różne filozofie. Mnie osobiście Open source nie przeszkadza (wykup komercyjnych systemów na podobnej zasadzie jak Blender), podobnie jak płacenie za system. Platforma łacząca prędkość PPC z możliwością odpalenia gier z klasyka. Może w taki sposób jak powstaje na Arosie, czyli unifikacja systemu z UAE lub inny.

Ostatnia edycja: 05.01.11 23:29:04
[#15] Re: Nowy sterownik grafiki

@Ender, post #14

Na tym polega właśnie Amigowanie, że myślimy. Widzę że rozumiesz i tym samym nie rozumiesz ich filozofi. Bo ja też ich nie rozumiem, ale widzę (ich, tzn. nie ważne jakiej barwy są). Wszystko chodzi o kasę... :(

Szukam jakichś motywów usprawiedliwiających. Ale ich nie ma. Kasa za kasę, ząb za ząb. Taka jest dzisiejsza teraźniejszość. :(
[#16] Re: Nowy sterownik grafiki
Poprawiony sterownik obsługuje przewijanie i przeciąganie ekranów

Szkoda, że MorphOS tego nie ma. Nie liczę łatek typu DragOn. Wiem, że dla większości userów to pierdółka, ale za to "czysto amigowa", jak np. Ram Disk, albo choćby wspomniane tu już ekrany.
[#17] Re: Nowy sterownik grafiki
do pełni szczęścia brakuje tylko akceleracji :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem