Komentowana treść: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE
[#1] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE
pieklo zamarzlo,
najlepsza wiadomosc od roku
[#2] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@rzookol, post #1

Najwyższa pora wysupłać trochę grosza :)

Mam nadzieję, że będzie można podrasować nie tylko E-UAE, ale również Basiliska II. To by otwarło przed nami całkiem nowe możliwości...
[#3] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@recedent, post #2

I tu się z Tobą w pełni zgadzam. Trzymam kciuki za wykonawcę bounty. Mam nadzieje, że uda się doprowadzić je do końca.
[#4] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE
Oj bedzie sie dzialo. OK
[#5] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE
Z chęcią dołożę niedługo trochę grosików, chociaż nie gwarantuje to wersji dla MorphOSa. Miejmy nadzieję, że bounty zostanie zakończone.
[#6] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@pampers, post #5

Gorzej, jak zrobią to tak, aby było nieportowalne (jako proxy do emulatora wbudowanego w OS4...).
[#7] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@Marek Szyprowski, post #6

Dlatego bez gwarancji, że będzie to przydatne również na MorphOS-ie nie dołożę się ani grosza.
[#8] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE
Dzięki E-UAE z JIT można byłoby pograć w SuperFroga na MorphOS/AmigaOS4... nie skorzystam. ;) :) Gdyby mi na tym zależało to zrobiłbym to przynajmniej raz na WinUAE. Jakoś zupełnie mi nie zależy na emulacji starej Amigi. Emulator 68k na MorphOS działa więcej niż rewelacyjnie i to mi w zupełności wystarczy. Ale oczywiści etrzymam kciuki za powodzenie projektu, bo na pewno dla wielu osób jest to kluczowa sprawa.

Ostatnia edycja: 19.02.11 12:09:45
[#9] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@MDW, post #8

Nie chodzi o Super Froga tylko bardziej wymagającą klasykę, która klatkuje i przerywa w niej dźwięk. Czyli praktycznie wszystko co dotyczy AGA. Wielu użytkowników AOS4/MOS chce sobie komfortowo poklasykować zamiast mieć możliwość tylko odpalania bidnych gierek z A500. :)
[#10] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@Andrzej Drozd, post #9

albo tych sdl'owych "hiciorow"... jeszcze bidniejszych niz te z a500. ja kilka grosikow juz dorzucilem nie bedac nawet uzytkownikiem aos4.mysle ze wyjdzie to wszystkim na lepsze ( a na pewno nie na gorsze) niz biadolenie o "nie dorzuceniu sie ani grosza".
[#11] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@cactoos, post #10

No ale kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie, nawet negatywne i nie musi to byc od razu biadoleniem. Ja sie zgadzam z MDW, mnie nigdy nie zalezalo na jit w uae. Sa wazniejsze "luki" do zapelnienia w softach nowych amig mos,os4.
[#12] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE
A już się cieszyłem, że dozyję dnia, gdy bedę mógł emulować OS4.
[#13] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@Marek Szyprowski, post #6

Krashan twierdził, że tego nie da się zrobić (mam na myśli proxy do oryginalnego JITa w systemie). Oby... liczę na port dla MOSa. Trzeba się będzie dorzucić :)
[#14] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@wali7, post #13

nie da sie zrobic w mosie
[#15] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@rzookol, post #14

raczej to bedzie poprostu normalbny jit,a nie zadne podpiecie pod petunie, wszak w opisie jest ze projekt ma byc open tak by uinne platformy ppc mogly z tego skorzystac tez.
[#16] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@Andrzej Drozd, post #9

Ja niedawno z ciekawości zacząłem bawić się emulacją a1200/a500 pod MorphOS na mac mini i byłem pozytywnie zaskoczony prędkością działania gry SlamTilt która jak wiadomo wymaga kości AGA. Wciąga tak samo jak kiedyś na a1200:) Przy okazji mam pytanie, czy ktoś próbował odpalić pod euae inny tytuł aga only a mianowicie RoadKill ?
[#17] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@rzookol, post #14

To wiem, ale chodziło o synchronizację (takt w takt) emulowanego procka z emulacją chipsetu przez E-UAE. W MOSie wogóle tego nie potrzeba, więc Trance nie zapewnia czegoś takiego, zapewne w OS4 jest podobnie.
Ja tam jestem dobrej myśli. Może wreszcie pójdzie szybko przysłowiowy Napalm (bo gierki typu Turrican na maszynach z G4 >= 1 GHz śmigają pod E-UAE już teraz).


Ostatnia edycja: 19.02.11 23:01:27
[#18] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@wali7, post #17

wykonawca bounty wyjasnil kilka spraw w poscie na AW
http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=5825&start=40#78182

"1. Asked many times: will the solution be compatible with other OSes than OS4 (especially MorphOS). The answer is: this is absolutely my intention. I won't bind it to OS4 in any way (intentionally, at least), and it is not related to my previous development in OS4. On the other hand, I probably won't be able to do versions for other OSes than OS4, sources will be available to anybody."

"3. Will the JIT implementation based on Petunia: absolutely not. It will be implemented in a different approach, I won't use either the sources or the OS interface of Petunia for this implementation. (See first answer.) Using Petunia's engine would be difficult and would not help much probably."


wiec, motyle pingwiny i inne takie tez skorzystaja na tym.
[#19] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@DRACOX, post #18

Taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje.
[#20] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@DRACOX, post #18

wiec, motyle pingwiny i inne takie tez skorzystaja na tym.

Gdybym był bardzo obunkrowanym rycerzem Natami, to doszukałbym się z tym związku i pouczył Was, że to dzięki Natami sprawa ruszyła.
Tak więc podziękujmy Natami. No proszę: "dziękujemy ci Natami, ave Natami". Żartowałem. :P


Świetna Wiadomość z tym JITem.OK
Można będzie komfortowo poklasykować zamiast grać w jakieś bidne gierki. :)
[#21] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@Andrzej Drozd, post #20

Ja raczej nie będę dziękował, bo to jest coś czego nie użyję na pewno. Nie grałem w classicowe gry na Amidze Classic więc tym bardziej nie będę grał na UAE.

No ale niech się sprawa rozwija. Nic złego w tym na pewno nie ma i jest to inicjatywa naprawdę godna pochwały.
[#22] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@MDW, post #21

PPC JIT dla E-UAE to dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu z AOS4 (i może MorphOS) którzy po ostatnich niusach o NATAMI zazdrośnie zerkają w stronę tego komputerka:) Taki JIT dla tych systemów może przyczynić się do pozostania przy nich i komfortowe klasykowanie na AOS4/MorphOS wedle potrzeb. Mi osobiście do pogrania w retro gry wystarcza obecna wersja E-UAE.
[#23] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@Andrzej Drozd, post #20

Uważaj, bo wiele osób nie kupuje nowych nowych sprzętów pod morphosa i amigaosa z powodu wolno działającego e-uae, przez co decydując sie na morphosowanie automatycznie odcinamy sie od dużej części gier (chociaz slamtilt i wormsy dc na pegu 1 ghz i szybszych pod mosem dzialaja miodzio).

Jeśli bedzie szybki jit to więcej osób porzuci klasyki.

Z drugiej strony może się to przełożyć także na wzrost ilosci oprogramowania na klasyku. Mi osobiscie sie nie chce testowac/kompilowac mojego softu na klasyka bo testowanie jest siermiężne a kompilacja pod e-uae trwa wieki. Jesli bedzie to dzialalo ok, to nie widze przeszkód by w ramach posiadanego czasu cos pod klasyka wypuscic.
[#24] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@luk, post #22

eee, napalm w wysokiej rozdzialce dziala wolno na 1.25 ghz :)
[#25] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@MDW, post #21

Myślę, że spłycasz temat stwierdzeniem, że JIT jest potrzebny "tylko do starych gierek". Nie jest tak. Istnieje sporo softu, który bardzo skorzysta na przyspieszeniu emulacji (choćby działający co prawda pod MorphOSem, ale z niemałymi problemami Personal Paint. Problemy te rozwiąże poprawka ze strony MorphOS-Teamu (mało prawdopodobne), albo bardziej wydajna emulacja (bardziej prawdopodobne)), że o wykorzystaniu kodu w takim Basilisku II nie wspomnę.
[#26] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@MDW, post #21

Spoko, Ty w ogóle nie grasz, tylko robisz gry. :)

Wiesz, ale są ludzie którzy używając AOS4/MOS/AROS, nie używają komputerów do pewnych zadań specjalistycznych, nie potrafią sobie napisać paru linijek w C dla własnego użytku.
Jest też dużo osób, ktorzy po kupieniu sobie komputera dla AOS4 i MOS, wciąż zastanawiają się "po co mi to? Dokupię sobie jeszcze raz klasyka. Chciałem pograć czasami w niedzielę w TKG, a tu lipa...".
UAE z JITem rozwieje wszelkie wątpliwości.
JIT to niezbędny soft. :)

Dodane: Ktoś teraz może sobie pomyśleć, że być może JIT, to mniejsza sprzedaż Natami. Wcale tak nie jest. Natami będzie droga i dla ludzi którzy wiedzą czego chcą. Oni i tak kupią. Nie dla stacji dysków i Super Froga. Tylko dla kontynuacji przygody i hobby.
Natomiast JIT dla użytkowników AOS4 i MOS będzie świetną możliwością. Nie będą już myśleć o ponownym zakupie klasyków lub używaniu pewnych pozycji na pececie z WinUAE.

Tak czy inaczej JIT w E-UAE to większa integracja, spokój i mniej marudzenia w zaparte, ślęcząc nad pomysłem zakupu klasyka czy nerwów i niespełnieniu w klasykowaniu na swoich maszynach PPC.

Ostatnia edycja: 20.02.11 17:09:38
[#27] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE
Ładnie - w ciągu kilku dni suma bounty się prawie podwoiła (spora w tym zasługa Trevora Dickinsona, który dołożył - bagatela - 250 Euro).
[#28] Re: Uaktualnienie bounty na PPC JIT dla E-UAE

@Andrzej Drozd, post #26

JIT w E-UAE załatwi sprawę kompatybilności nowych Amig (linia One) i klonów ze starymi modelami.
Świetna wiadomość !
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem