Komentowana treść: Amiga Future 89
[#1] Re: Amiga Future 89
Amiga Future - jedno z nielicznych niezależnych i wiarygodnych źródeł informacji o Amidze. Cieszy zdementowanie nieprawdziwych informacji o jakoby niepowodzeniu projektu AmigaOneX1000.
[#2] Re: Amiga Future 89

@Minniat, post #1

Ze względu na cykl wydawniczy trudno ten raport nazwać "dementi". Swoją drogą ciekawe czy jest w nim coś, czego jeszcze nie wiemy.
[#3] Re: Amiga Future 89

@recedent, post #2

Może coś jeszcze przed wydaniem dodali nowego .
Fajnie by było poczytać o czymś czego jeszcze nie wiemy :)
[#4] Re: Amiga Future 89

@recedent, post #2

Rozumiem, że artykuł powstał zanim pojawiły się w sieci te plotki, swoją drogą dobrze to wróży X1000 :) Jedynym sposobem sprawdzenia, czy napisali coś czego nie wiemy jest zakup numeru ;)
[#5] Re: Amiga Future 89

@Drako^lM, post #3

W ciągu kilku zaledwie dni? Do prawdziwego, drukowanego na offsetach pisma? Ja tego nie widzę. Poza tym - "status update z prac nad AmigaOne X1000" był zapowiadany do tego numeru już od pewnego czasu.
[#6] Re: Amiga Future 89

@recedent, post #5

czy to pismo jset drukowane na offsetach to nie jestem pewien. jakosc druku jedynego egzemplarza ktory zakupilem przypomina raczej cos co copyshopach oferowane jest w niemczech jako tzw "schnelldruck". wydaje mi sie ze to rodzal lasera. jako ze offset dla malej ilosci egzemplarzy nie wchodzi raczej w rachube.
[#7] Re: Amiga Future 89

@wawrzon, post #6

a propos to mysle ze nie byloby nietaktem albo pogwalceniem praw autorskich zapytac, jakie wlasciwie rewelacje o obecnym stadium projektu x1k zawiera obecny numer?
[#8] Re: Amiga Future 89

@wawrzon, post #6

To smutne co piszesz. Myślałem, że skoro to jedno z ostatnich (o ile nie ostatnie) "poważnych" amigowych czasopism to drukowane jest jak magazyny ze starych, dobrych czasów.
[#9] Re: Amiga Future 89

@recedent, post #8

dlaczego smutne? wielu artystow drukuje w ten sposob katalogi. po prostu technologia poszla naprzod i obecnie mozliwe jest drukowanie malonakladowych wydawnictw za stosuunkowo male pieniadze. gdybysmy ciagle jeszcze mieli lata 90te to czasopismo amigowe nie mogloby sie ukazywac. oczywiscie jakosc jest nie ta sama (zwroc uwage na maly kontrast, nasycenie czerni wewnatrz numeru), ale to raczej kwestia odczucia.
[#10] Re: Amiga Future 89
Ponadto w numerze znalazł się raport dotyczący stanu prac nad AmigaOne X1000

Czyżby chodziło o TO ?
[#11] Re: Amiga Future 89

@recedent, post #8

O dziwo i ja mam wrażenie że pismo jest drukowane na jakiejś laserówce, choć papier całkiem dobry jest. W stopce piszą, że pismo jest drukowane w Ubersee: "Digital Printing preliminary stage and print".

Pismo za kolorowe rownież nie jest, okładka CD czarno-biala, stąd też pobieram wkładki ze strony AF i drukuję sam :)

Jedno jest pewne: jakość cedeków spadła, kiedyś były tłoczone,teraz są to CD-Ry z nadrukiem lightscribe.

Ale mimo to: fajnie że jest OK
[#12] Re: Amiga Future 89

@c3h6, post #11

przepraszam, mialem wlasnie na mysli "digital print". zreszta kolorowa okladka tez nie jest na pewno drukowana w domu. po prostu oferta na czarno bialy druk z kolorowym insertem jest na pewno tansza. a zamowic to juz dzis mozna na kazdym rogu, przy najmniej tu w berlinie.
[#13] Re: Amiga Future 89

@waldiamiga, post #10


Ponadto w numerze znalazł się raport dotyczący stanu prac nad AmigaOne X1000

Czyżby chodziło o TO ?

i to wszystko??
[#14] Re: Amiga Future 89

@wawrzon, post #13

Raczej nie. Zakonczenie zdaniem "At AmiWest Ben Hermans..." byłoby dość nietypowe :) To pierwsza strona z przynajmniej dwóch.
[#15] Re: Amiga Future 89

@recedent, post #14

uhm, mnie chodzi raczej o meritum niz o skany z publikacji.
[#16] Re: Amiga Future 89

@recedent, post #14

Tak to pierwsza strona tego raportu, resztę pewniakiem znajdziecie w numerze 89 :)
[#17] Re: Amiga Future 89

@waldiamiga, post #16

dobra znaczy dalej nikt nie wie nic. bo jak kupilem af ze wzgledu na opublikowana w tymze wersje psf3 z ostatnim updatem okazalo sie ze to lipa. ten blad sie nie powtorzy.
[#18] Re: Amiga Future 89

@wawrzon, post #17

Ja kupowałem AF dla frajdy ale ostatnio też przestałem. Robią trochę świńskiej reklamy jakie to newsy znajdują się w numerze, ostatni jaki kupiłem to miał być wywiad z Trevorem i mnóstwo newsów na temat X1000 ale na większość pytań związanych z tematem odpowiedzi były proste - na to pytanie nie mogę udzielić odpowiedzi..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem