Komentowana treść: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
[#1] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Przeczytałem uważnie zacytowaną wypowiedź. Wynika z niej, że płyty nie są jeszcze w ogóle wyprodukowane, a przewidywany czas to 20 do 25 dni od daty newsa, czyli nawet kawału na 1 kwietnia nie zdążą zrobić... Wszystko to przy założeniu, że testy poprodukcyjne wypadną na tyle dobrze, że będzie można rozesłać towar testerom.
[#2] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #1

A Genesi informowało jak im testy i produkcja idzie. Jakieś raporty dawało swego czasu?
[#3] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Heh jak ja to zawsze lubiłem że z powodu braku jakiegoś "plastiku" prdukcja nie była możliwa .
[#4] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #1

No nareszcie zaczynają się gorące dni przed producentem sprzętu OK
[#5] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Batory, post #2

Czasami były dawane i można było je znaleść na blogu czy forum ;)
[#6] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Batory, post #2

A Genesi informowało

1. Nie na temat w tym wątku.
2. Czyżby próba wywołania flamewara, panie Batory?
[#7] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
X1000 skończy jak BoXeR.
[#8] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Moim zdaniem tłumaczenie o tym, że dostawcy ich lekceważą stawia ich (A-EON) w niekorzystnym świetle. Wiem, że ludzie czekają na ten sprzęt i życzę im żeby wyszedł (mimo że to nie mój target), ale tłumaczenia jakie tutaj czytam każe się zastanowić, czy warto czekać i jak długo jeszcze (serio, a nie obiecywanie gruszek na wierzbie) skoro jest SAM460. Chyba dostawcy nie poczuli tego klimatu Amigi albo ilości jakie chcą zamówić są szokująco niskie i stąd lekceważenie.

FANI AOS 4.X KUPUJCIE SAM460, JAK NA RAZIE TYLKO ACUBE NIE NAWALIŁ.
[#9] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Ender, post #8

tłumaczenie o tym, że dostawcy ich lekceważą

Tu nie chodzi o żadne lekceważenie tylko o biznesowe realia. Posłużę się przykładem z życia wziętym. Gdy produkowaliśmy Prometeusza, potrzebowaliśmy rzecz jasna do niego układów scalonych, gniazd PCI i innych komponentów. Długość serii produkcyjnej była zapewne porównywalna z długością serii Nemo 2. W ogóle nie truliśmy dupy producentom, tylko zamawialiśmy w hurtowniach. Terminy były jakie były. Ale nie wyobrażam sobie żebyśmy np. uderzyli bezpośrednio do Altery żeby kupić powiedzmy 500 sztuk chipów, albo do Foxconna, że chcemy dajmy na to 1200 gniazd PCI i potem płakali, że nas producenci olewają. Nie ta skala produkcji, u producenta to można zamówić komponenty w ilościach 10 000 czy 100 000 sztuk (a jakieś kondensatory itp. pierduły, to w milionach...).

Ostatnia edycja: 10.03.11 16:52:56
[#10] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #6

Z pozoru ma, bo też jest w temacie informowania o postępach w produkcji panie G. Kraszewski. Tutaj mamy informacje z pierwszej ręki. Wychodziłoby jednak na to, że niema informacji to źle, informacje są podane też źle bo nie odpowiadają treścią. Tymczasem mamy podaną kawe na ławe z czym był obecnie problem. Bardzo dobrze to świadczy o firmie, chociaż wcale nie musiano tego robić bo i po co. Ludzie zaangażowani w projekt i z NDA pewnie te informacje mieli, reszta to na razie obserwatorzy projektu, w którym jest mały procent tych, którzy za wszelką cenę będą się starali i tak znaleść dziurę w całym. A A-EON już na pewno grube miliony z zaliczek betatesterów zwiną i korzysta z nich w Honolulu.
[#11] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Batory, post #10

Z pozoru ma, bo też jest w temacie informowania o postępach w produkcji

Tylko z pozoru niestety, bowiem w tytule jasno jest powiedziane o jaki produkt chodzi. Co Genesi ma wspólnego z płytą Nemo i X1000, tego nie wiem.

informacje są podane też źle bo nie odpowiadają treścią

Komu nie odpowiadają?
[#12] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Batory, post #10

Wychodziłoby jednak na to, że niema informacji to źle, informacje są podane też źle bo nie odpowiadają treścią.


Nic nie jest źle. Dużo złego narobili hura-optymiści gdy krzyczeli rok temu że X1000 będzie już za chwilę.
Jak się okazuje nic nie jest takie proste. Dopiero co kompletują podzespoły, później będą testy poprawności sprzętu na Linuxie, a dopiero później betatesty AOS4.1.
Ja swojego czasu odważyłem się napisać trzy lata. Mija już prawie rok. Obym się pomylił i obyś otrzymał swoją X1000 na św. Bożego Narodzenia 2011. :)
[#13] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Dobrze, że trudności w montażu X1000 zostały przezwyciężone. Na drugi raz proszę powściągliwiej opiniować opóźnienia w wydawaniu tego typu sprzętu i dorabiania mitów. W tym wypadku okazało się, że opóźnienia były spowodowane dostępnością podzespołów, a już pojawiały się informacje zupełnie wyssane z palca jakoby projekt już okazał się porażką. Bardzo się cieszę, że dyrektor techniczny firmy Varisys podzielił się tymi informacjami. Dlaczego są osoby na forum poświęconym Amidze, które kompletnie bezinteresownie atakują Hyperion i A-EON - firmy, które mogą stać za wprowadzeniem Amigi w XXI wiek. Wiele się mówi, że firmy te stosują niewłaściwe kroki, chciałbym się dowiedzieć jaka jest Wasza wizja Amigi jako komputera, który posiadałby funkcjonalność, która teraz dla wielu osób jest już niezbędna w dzisiejszym świecie informatycznym. Czy macie jakieś lepsze wizje, aniżeli ma Hyperion i A-EON? Co takiego te firmy robią źle według Was? Dla mnie i dla wielu amigowców na całym świecie te newsy o X1000 są czymś fantastycznym, Amiga nie została zapomniana i idea "PowerAmigi" została wdrożona mimo, że już przez inną firmę aniżeli tą która z tą ideą wyszła czyli bodajże Amiga Technologies (chciałbym zaznaczyć, że newsy o "PowerAmigach" śledzę gdzieś tak od 2007 roku, wcześniej nic nie wiedziałem o komputerach AmigaOne wydawanych przez Eyetech). Jedyną wadą rozwiązań jakie proponuje nam A-EON jest cena tych komputerów, jednakże miejmy nadzieję, że po wyjściu i odpowiednio dużej sprzedaży zdecydują się na wydanie tańszych i przystępniejszych modeli.

Ostatnia edycja: 10.03.11 18:34:02
[#14] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #1

Moim zdaniem 20-25 dni od daty otrzymania wszystkich komponentów, czyli w tym przypadku od 15 marca.
[#15] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Minniat, post #13

Co takiego te firmy robią źle według Was?

Podają nierealne terminy finalizacji swoich produktów i zaczynają kampanię marketingową bez produktu w ręku.
[#16] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Minniat, post #13

Dlaczego są osoby na forum poświęconym Amidze, które kompletnie bezinteresownie atakują Hyperion i A-EON

Byłoby fajnie, gdybyś nie używał takiej brunatnej retoryki. Krytyczna obserwacja poczynań Hyperionu nie jest atakowaniem. To, że Hyperion popełnił szereg błędów, jest sprawą jasną. Skoro już postanowili zacząć kampanię marketingową mając jedynie ogólną koncepcję sprzętu, a zrobili to co najmniej o rok za wcześnie, mogli przynajmniej uczciwie informować o postępach. Zauważ, że zrobili to dopiero pod naciskiem plotek z MooBunny.
[#17] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Ech... Coraz więcej ,,wiadomości,, na ten temat - to premiera X1000 oddala się w coraz to dłuższy termin.

Najpierw zabawa w puzzle, potem plakaty, niby prezentacje i takie tam - a teraz braki w podzespołach. I po co to było robić, inaczej powiem robi się z nas przysłowiowego głupa - nie obrażając nikogo.

Jedynie co widzę to jakiś postep w postaci zapowiedzi obudów do X1000 i nic więcej. Dla mnie to jakaś masakra jest.

[#18] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@mailman, post #14

A, zapomniałem jeszcze o tych 10 dniach na wersje "approval", a więc raczej 20-25 dni od daty uznania, że wersje "approval" są ok.
[#19] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #16

Krytyczna obserwacja poczynań Hyperionu nie jest atakowaniem.


Akurat nie miałem na myśli Pana uwag, co do działalności Hyperionu, tylko opinie które padały tutaj z ust wielu użytkowników portalu którzy są negatywnie nastawieni do AOS4.x bez jasnych przyczyn. Kampania A-EON zaczęła się nieco za wcześnie, rzeczywiście bez produktu w ręku, dlatego przebiegała w taki sposób, tj. ze znaczkiem X i puzzlami. Ta kampania odrodziła dużą nadzieję w środowisku amigowym. Teraz produkt finalny, mimo że "poniewczasie" może się okazać faktem.
[#20] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Minniat, post #13

chciałbym się dowiedzieć jaka jest Wasza wizja Amigi jako komputera


Niestety ta wizja już została kilkakrotnie zawalona - więcej nie potrzeba.

Jedyną wadą rozwiązań jakie proponuje nam A-EON jest cena tych komputerów, jednakże miejmy nadzieję, że po wyjściu i odpowiednio dużej sprzedaży zdecydują się na wydanie tańszych i przystępniejszych modeli.


Cena to jest totalny kosmos. A jeśli wyjdzie to tylko dla wąskiego grona odbiorców - niestety o nowych nie ma co mówić - nie ten target.

Dobrze, że trudności w montażu X1000 zostały przezwyciężone.


Jak widać nic nie zostało przezwyciężone - to jest dopiero początek i końca nie widać.

wyssane z palca jakoby projekt już okazał się porażką.


Dla mnie to już jest porażka i to od zeszłego roku. A dlaczego to chyba pisać nie trzeba.

Czy macie jakieś lepsze wizje, aniżeli ma Hyperion i A-EON?


Tak, zostawić tą markę w spokoju bo już na reaktywacje jest za późno i to od paru lub dziesięciu lat.

Ostatnia edycja: 10.03.11 18:54:12
[#21] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Minniat, post #19

Odrodziła nadzieje to fakt ale realia też zrobiły swoje i ludzie zeszli na ziemie .
Ja spokojnie moge pisać co mi się nie podoba w OS4.x bo widziałem ten system już kilkanaście razy w działaniu . I nie wygląda to za dobrze ale to moje odczucie



Ostatnia edycja: 10.03.11 18:55:31
[#22] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Jak ja kocham wszelkie newsy na temat X1000 - więcej powstaje nowych postów niż wynosi moja szybkość czytania ich... więc ciekawa lektura na cały dzień zapewniona.
Strasznie to wszystko trąci amatorką, niestety. Ale dobrze że mówią, dobrze że tłumaczą co się dzieje.
A ci co ich będzie stać, to sobie kupią.
[#23] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@wali7, post #22

A ci co ich będzie stać, to sobie kupią.


No to życzę aby się tak stało, byle nie było za późno. Za taką cenę chcę mieć coś co naprawdę zwali mnie z nóg i powiem CHOLERA na to właśnie czekałem - hmm, nie sądzę.

Ale dobrze że mówią, dobrze że tłumaczą co się dzieje.


Gdzie ten zapowiadany finalny produkt, który miał się ukazać w sklepach?

[#24] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Andrzej Drozd, post #12

i obyś otrzymał swoją X1000 na św. Bożego Narodzenia 2011.


A dlaczego miałbym ją otrzymać?
[#25] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@(V)(I)mothe(P), post #20

Tak, zostawić tą markę w spokoju bo już na reaktywacje jest za późno i to od paru lub dziesięciu lat.


Na reaktywację nie jest za późno skoro jest pewne (fakt, że dość wąskie) grono zadowolonych użytkowników AmigaOS i MorphOS, którzy stosują nowoczesne rozwiązania.

Choć zgodzę się z Tobą, że postęp w informatyce jest na tyle duży, że kontynuacja technologii sprzed 25 lat może okazywać się bezsensowna. Społeczność doznała dużego rozłamu, ale nadal trzyma się dobrze. Na tyle dobrze, że jest sens dawania tym ludziom nadziei, ale nie na to że marka Amiga coś będzie jeszcze dużego znaczyć w świecie, ale że to co lubią/lubili w Amidze przetrwa w takiej czy innej formie. Dla jednych będzie to komputer z systemem, który ma look&feel AmigaOS (choć faktem jest, że jest to nieliczna grupa), dla innych Amiga jako super-konsola do gier (chyba najliczniejsza grupa).

Ja chciałbym widzieć Amigę jako komputer, który odrodzi się w ten czy innej formie akceptowanej przez przynajmniej większość środowiska. A tą formą jest AmigaOneX1000 oraz NatAmi przy czym ten pierwszy projekt można uznać za poważniejszy i bardzie realny, choć dzięki Bogu ten drugi projekt wielkimi krokami zbliża się do finału!

Jak można zaobserwować Amiga istnieje tylko już w pamięci osób zainteresowanych, które można zakwalifikować jako grupę "czynnych" amigowców, którzy wspierają siebie nawzajem. Amiga jest jednakże fenomenem w świecie komputerów, który chyba jeszcze nie do końca został naukowo uzasadniony (jestem ciekaw co socjologowie sądzą o tej społeczności). Większość amigowców to klasykowcy, którzy chyba poczuli się oszukani przez firmy, które mają prawa do marki Amiga. I mają po części rację. Ja stoję w obronie tych firm, dzięki nim jest teraz zresztą o czym rozmawiać jeśli chodzi o newsy w świecie amigowym ;)
[#26] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #16

Krytyczna obserwacja poczynań Hyperionu nie jest atakowaniem. To, że Hyperion popełnił szereg błędów, jest sprawą jasną. Skoro już postanowili zacząć kampanię marketingową mając jedynie ogólną koncepcję sprzętu


A gdzie jest coś o Hyperionie w newsie? Kiedy i gdzie zaczęli(czyt.Hyperion) tą kampanie marketingową? Już o koncepcji sprzętu według Hyperionu nie ma co wspominać bo on za to w ogóle nie odpowiada.
[#27] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Batory, post #26

Hyperion i A-Eon są połączone unią personalną. Ale skoro się czepiasz szczegółów, zmień sobie w zacytowanym akapicie słowo "Hyperion" na "A-Eon", reszta może zostać bez zmian.
[#28] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
To bardzo dobra wiadomość! Nareszcie można odetchnąć z ulgą i z nadzieją spoglądać w przyszłość zamiast z troską pytać: "Gdzie jest Nemo?".
Istniały bowiem obawy, że cena X1000 podejdzie w górę o koszt pecetowych płyt głównych skupowanych w celu pozyskania brakujących złączy. Na szczęście te lęki już za nami! Oby temu ambitnemu przedsięwzięciu nie stanęły jeszcze na drodze takie nieszczęścia jak Miesiąc Tęczowego Smoka lub Rok Pierzastego Węża.
[#29] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #27

Szczegóły robią różnicę tak jak prawie. Ale jak już coś chcesz o czymś pisać to pisz konkretnie, nie musi wychodzić przecież, że nie lubisz Hyperionu. Dodatkowo wprowadzasz tym w błąd mniej obeznanych z tematem. Unia Hyperion i A-Eon w tym momencie jest nie istotna gdyż piszemy o sprzęcie firmowanym przez A-Eon a którego producentem, w dodatku również autorem informacji jest Varisys czy jak kto woli wyżej postawiona osoba w tej firmie.
[#30] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Batory, post #29

wiesz, po tylu latach trudno nie kojarzyć czegokolwiek w czym występują osoby z Hyperionu ze smrodem ale fakt, krashan powinien być bardziej precyzyjny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem